2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları
29 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.950 kez okundu.

Teknolojinin ilerlemesi, birçok alanda olduğu gibi akıllı telefonlar da da kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı.Günümüzden sadece birkaç yıl önce ortaya çıkan akıllı telefonlar, büyük bir hızla gelişerek, son hallerini almaya devam ediyor.

Pek çok teknoloji devi firma, akıllı telefonlar ı geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ederken, bazı üreticilerde gelişen çağa ayak uyduramayarak, pazardan teker teker siliniyor. Bir zamanlara damgasını vurmuş ancak şuan pazardan silinmiş olan cep telefonu üreticisi Nokia, buna en güzel örnek! 2016 yılının Haziran ayını bitirmemiz ile artık 2017 yılına adım attığımızı söyleyebiliriz. Sizler için 2016 yılına damgasını vurmuş akıllı telefonlar ı araştırarak, bir tavsiye listesi oluşturduk ve bu listeye de 2016 Yılının En İyi Akıllı Telefonları ismini verdik. 2016 yılının en iyi akıllı telefonları isimli tavsiye listemizin içerisinde; akıllı telefon fiyatları da dahil olmak üzere, birbirinden güzel cihazları bir arada bulabileceksiniz.

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

iPhone 6S

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

Apple markalı akıllı telefonlar, dünya üzerinde en çok tercih edilen telefon modelleri arasında. iPhone serisi olarak bilinen akıllı telefonlar, piyasaya çıkarıldığı ilk günden beri, yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kalmış durumda. iPhone serisinin her modeli, yoğun bir talep görmekte. Fakat iPhone 6S in yeri, şüphesiz ki kullanıcıların gözünde bambaşka. 4.7 inç değerindeki IPS teknoloji ile donatılmış, parlama yapmayan ekrana sahip olan iPhone 6S, sahip olduğu A9 ismindeki yeni nesil çift çekirdekli işlemcisi ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. CAT 6 sınıfına giren 4.5 G teknolojisi ve 4K çözünürlükte çekim yapabilen kamerası, iPhone 6S in en dikkat çeken özellikleri. Ülkemizde yaklaşık olarak 2250 Türk Lirasından alıcılarını bulan iPhone 6S in merakla, yeni modeli bekleniyor.

Samsung Galaxy S7

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları isimli tavsiye listemize girmeye hak kazanan bir diğer akıllı telefon da Samsung Galaxy S7 oluyor. Akıllı telefonlar konusunda büyük başarı elde eden teknoloji devi firma Samsung, patentini aldığı yeni projeleri ile akıllı telefon piyasasını iyice kızıştıracağa benziyor.

5.1 inç büyüklükte Super AMOLED ekrana sahip olan Samsung Galaxy S7 isimli cep telefonu, sahip olduğu pek çok özellik ile kullanıcılarından büyük beğeni topluyor. Exynos M1 isimli, 8 çekirdeğe sahip olan işlemci, Samsung Galaxy S7 ye 2.3 GHz hız değeri sunuyor. 3000 mAh gücündeki bataryası sayesinde bir günü kolaylıkla sonlandıran ve 2016 yılının en iyi akıllı telefonları arasında olan Samsung Galaxy S7, ülkemizde yaklaşık olarak 2200 Türk Lirasından alıcı buluyor.

LG G5

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

Şık tasarımı ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran LG G5, imza attığı satış değerleri sayesinde, 2016 yılının en iyi akıllı telefonları isimli tavsiye listemize girmeye hak kazanıyor. 5.3 inç büyüklüğünde, IPS teknolojisine sahip, parlama yapmayan ekranı ile beğenileri toplayan LG G5, sahip olduğu pek çok özellik ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Metal bir kasaya sahip olan LG G5, yalnızca 159 gram ağırlığında. Kullanıcılara LTE desteği de sunan LG G5 cep telefonu, sahip olduğu 4K çözünürlükte video çekebilen 16 mp değerindeki arka kamera ile de kullanıcıları büyülüyor. Ülkemizde yaklaşık olarak 2100 Türk Lirasından alıcı bulan cep telefonu, her anlamda kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarıyor.

Sony Xperia Z5

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

Birbirinden güzel teknolojik ürünleri biz kullanıcılar ile buluşturan Sony isimli firma, 2015 yılında piyasaya sürdüğü Xperia Z5 isimli akıllı cep telefonu ile büyük satış oranlarına imza attı. 5.2 inç değerinde, parlama yapmayan, Full HD ekrana sahip olan Sony Xperia Z5, en çok suya dayanıklı yapısı ile dikkatleri üzerinde topluyor. Sony Xperia Z5 in diğer özellikleri ise; 23mp ve 5 mp değerinde arka ve ön kameralar, 8 çekirdekli 2.0 GHz hız değeri sunan Snapdragon 810 işlemci, LTE ve 2900 mAh değerindeki batarya. Sony Xperia Z5 ayrıca hızlı şarj özelliği ile de kısa süreli şarjlar sonucu kullanıcılara, uzun süreler hizmet verebiliyor. Ülkemizdeki satış fiyatı 1800 Türk Lirası olan Sony Xperia Z5 akıllı cep telefonu, 2016 yılının en iyi akıllı telefonları içinde olarak da gün geçtikçe satış değerlerini arttırmaya devam ediyor.

LG Nexus 5x

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları arasında olarak tasarımı ile dikkat çeken LG Nexus 5x, 2016 yılının en iyi akıllı telefonları listemize girmeye hak kazanan bir diğer akıllı cep telefonu. 5.2 inç değerinde, yansıma yapmayan, Full HD ekrana sahip akıllı cep telefonu sunduğu birçok özellik ile sınıfının rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

Qualcomm’un Snapdragon 808 isimli, 6 çekirdekli, 1.8 GHz hız değeri sunan bir işlemciye sahip olan LG Nexus 5x, sahip olduğu 12.3 mp değerindeki kamera ile de kullanıcı beklentilerini karşılayabiliyor. Hızlı şarj ile 10 dakikalık bir dolum sonrası, 4 saat hizmet verebilen LG Nexus 5x, yaklaşık olarak 400 dolardan alıcı buluyor.

 

BlackBerry Priv

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları listemizde yer almaya hak kazanan bir diğer akıllı cep telefonu da BlackBerry Priv oluyor. Şık kasasının içerisinde gizli bir mini klavyeye de sahip olan BlackBerry Priv, köşeli hatları ile cüretkar bir tasarım çizgisine sahip. 5.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan BlackBerry Priv, 3410 mAh gücündeki bataryası ile 422 saat bekleme süresine imza atıyor. Çoğu kullanıcının şikayet ettiği şarj sorunu, BlackBerry Priv de sorun olmaktan çıkıyor. 18 mp’lik kamerası ile mobil fotoğrafçıların imdadına yetişen BlackBerry Priv, ülkemizde yaklaşık olarak 2500 Türk Lirasından alıcı buluyor. 

HTC 10

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

Teknolojinin ilerlemesi ile çoğu kişi akıllı telefon sahibi oldu. Fakat akıllı telefonlar ile birlikte hayatımıza birçok sorun da eklendi. Sizde bir akıllı telefona sahipseniz; soğuk bir kış günü, bu sorunu kesinlikle yaşamışsınız demektir. Eldivenli parmaklar ile kontrol edilmeye çalışılan akıllı telefon ekranları, genellikle size yanıt vermez! Ancak bu sorun, HTC 10 isimli akıllı cep telefonun da GloveTouch isimli özellik ile sorun olmaktan çıkmış durumda. 5.2 inç büyüklükteki, Super LCD ekran 1440×2560 çözünürlüğe sahip. Qualcomm imzalı, Snapdragon 820 isimli, 4 çekirdekli işlemciye sahip olan HTC 10, kullanıcılarına 2.15 GHz hız değeri sunuyor. 5 ve 12 mp değerindeki ön ve arka kameraya sahip olan HTC 10, kullanıcılarına oldukça güzel fotoğraflar sunuyor. Ülkemizde yaklaşık olarak 2900 Türk Lirasına alıcı bulan HTC 10, sahip olduğu özellikler ile çoğu rakibini geride bırakmayı başarıyor.

Microsoft Lumia 950

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 yılının en iyi akıllı telefonları

2016 Yılının En İyi Akıllı Telefonları arasında son telefonumuz Microsoft Lumia 950. Bildiğimiz gibi bir zamanlara damgasını vuran, hatta cep telefonu denilince akıllara gelen tek firma olan Nokia, akıllı telefon pazarında aradığı başarıyı bulamamıştı. Ardından hisselerini Microsoft’a satmıştı. Bir zamanlar Nokia’dan alışkın olduğumuz Lumia serisi ise; artık Microsoft Lumia olarak anılıyor. Microsoft Lumia 950, 20 mp değerindeki Carl Zeiss mercekli kamerası ile fotoğraftan anlayan anlamayan herkesin ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Snapdragon 808 isimli, 6 çekirdekli işlemcinin hayat verdiği Microsoft Lumia 950, kullanıcılara 1.8 GHz performans değeri sunuyor. Son zamanların aranan özelliği LTE teknolojisine de sahip olan Microsoft Lumia 950 isimli akıllı cep telefonu ülkemizde yaklaşık 2200 Türk Lirasından alıcılarını bekliyor.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


2016 yılının en iyi akıllı telefonları Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

2016 yılının en iyi akıllı telefonları Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- 2016 yılının en iyi akıllı telefonları bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git