4K TV Tavsiye 2017

4K TV Tavsiye 2017

4K TV modellerini diğerlerinden ayıran özelliği, fazla piksel yoğunluğu olmasıdır. Bu sayede görüntüyü daha net şekilde vermeyi başarırlar. 1080P çözünürlükte bulunan bir TV modeline oranla 4 kat daha fazla piksele sahiptir. Bu oldukça büyük bir fark anlamına gelir. 4K TV’lerin tasarımları da oldukça farklıdır. Ancak TV’nin yüksek çözünürlük özelliğinden yararlanabilmeniz için, bu tür yayın yapan kanal ya da programları takip etmeniz gerekir.

4K TV Tavsiye 2017

4K TV Tavsiye 2017

4K TV Tavsiye 2017

Düşük çözünürlükteki yayınlar TV’ye 4K olarak aktarılmaz. Bu nedenle çok sayıda kişi 4K TV alınır mı sorusuna cevap aramaktadır. Geleceğin teknolojisi olması nedeniyle bu cihazları bütçenizle doğru orantılı şekilde satın alabilirsiniz. Sahip olduğunuz kalite performansından ötürü memnun kalırsınız. 4K TV tavsiye 2017 için farklı modeller vardır, çünkü birçok marka bu TV’lerin üretimlerini gerçekleştirmektedir.

       

4K TV Alınır mı?

Günümüzde teknoloji mağazaları ya da internet aracılığıyla bulabilecek olduğunuz 4K TV modelleri, HD kalitede yayın yapan diğer modellere göre daha pahalıdır. Bunun nedeni sahip olduğu kalitenin yanı sıra, ekran büyüklüklerinin de fazla olmasıdır. Bu nedenle markalar daha yüksek fiyatlardan ürünleri satıcı ile buluştururlar. Bu nedenle 4K TV alınır mı sorusu muallakta kalır. Eğer çeşitli kanallar ya da cihazlar aracılığıyla 4K yayın izleme fırsatınız varsa siz de bu cihazlara sahip olabilirsiniz. Ancak böyle bir imkânınız bulunmuyorsa 4K TV satın almanıza gerek yoktur. Çünkü ülkemizde HD kalitede yayın yapan kanalların sayısı bile sınırlıdır. 4K televizyon tavsiyesi olarak böyle bir öneride bulunabiliriz.

4K Televizyon Tavsiyesi

Dünya çapında 4K TV’lere öncülük eden marka LG’dir. Firma üretmiş olduğu bu cihazları çok sayıda ülke gibi Türkiye’de de hızlı şekilde satışa sunmuştur. LG 55EG960V modelini 4K televizyon tavsiyesi olarak size sunabiliriz. Ürün kavisli ekran, harman kardon ses teknolojisi ve webOS 2,0 tarayıcısına sahiptir.

Bunun yanı sıra Samsung markası da üretmiş olduğu dev ekran 4K TV’lerde ön plana çıkmayı başarmıştır. 3000 TL’den 10000 TL’ye kadar çok sayıda farklı modeli vardır. 4K TV tavsiye 2017 seçenekleri arasında Samsung cihazlar da yer alır.

     
4K TV Tavsiye 2017 Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Hayati dedi ki:

  Yardimci olursaniz sevinirim 2 televizyon arasinda kaldim sizce hangisini almaliyim LG 55UF7787 – Samsung 55JU6070

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Hayati bey,
   İki televizyonda çok iyi, fiyat olarakta neredeyse aynı, seçim öncelikle sizin ancak LG tasarımı daha güzel duruyor sanki, Karar sizin.

 2. burak dedi ki:

  mrb js7200 ile ju7500 arasında kaldım

  1. oneri dedi ki:

   Araştırmalarımız sonucu JU7500’İ tavsiye edebileceğimizi söyleyebiliriz.

 3. tan dedi ki:

  slmlar yenı tv almak ıstıyorum ancak kullanıcı yorumları benı gercekten korkutmaya basladı
  phillips 55puk7150 55pus9109
  LG 55uf8507 arasında karrasız kaldım tavsıyenızı beklıyorum tesekurederım

 4. ferhat dedi ki:

  Selamlar. Ben yeni 4 k ve 3 d li televizyon almayı düşünüyorum ama 3 d gerçekten gerekli mi? Hala 3 d filmler çekiliyor mu?yoksa 3 d devri bitti mi. Bir uzman öneriye ihtiyacım var. Teşekkürler

Sayfa başına git