5000 TL LPG’li Araba Tavsiyesi


   

5000 TL LPG’li Araba Tavsiyesi

Ayağınızı yerden kesecek ve çok fazla yakmayacak bir araç arıyorsanız ve bütçeniz de ortalama 5000 TL ise bu yazı ile size 5000 TL LPG’li Araba Tavsiyesi ‘nde bulunacağız. LPG’li araçlar arasında 5000 TL fiyat ile akla gelen ilk arabalar Şahin-Doğan modelleri oluyor. Fakat sadece Tofaş ile sınırlı kalmak doğru değildir. Lada ve Renault arabalar unutulmak üzeredir. Bu araçlar da kişiye göre hitap edebilir ve tercih edilebilir. LPG’li araç satın alırken 5000 TL bütçeniz varsa birçok da seçeneğiniz var demektir. Eski modelli arabalardan birçok modeli inceleyebilir ve tercihinizi yapabilirsiniz.

5000 TL LPG’li Araba Tavsiyesi Şahin 5 Vites

5000 TL LPG'li Araç Tavsiyesi
5000 TL LPG’li Araç Tavsiyesi

Şahin 88 model LPG’li arabalar tam olarak 5000 TL piyasasındadır. Şahin ekleme vites olarak bilinen 5. Vitesi sonradan eklenen arabalar iyi araştırılıp satın alındığında uzun yıllar hiçbir problem çıkarmadan kullanılabilir. Araçlara arada bir bakım yaptırmak ise arabanın masrafını oldukça azaltır. LPG’li olması yönüyle yakıt kontrolü açısından araç bakımı aksatılmamalıdır. Şahin 5 vitesli arabalar uzun yolda hala rekor yakıt tüketimi ile gözde arabalar olmaktadır. Daha eski modelleri yerine 88 ekleme vites şahin tercihi yapmanız ve arabaya küçük bakımlar yaptırmanız uzun yıllar boyunca sizi rahat ettirecek ve ayağınızı yerden kesecektir.

Lada ve Renault 5000 TL LPG’li Araba Tavsiyeleri

Renault R11 – R12 GTS serileri artık unutulmaya başladı. Oysaki 5000 TL bütçe ile tercih edilebilecek LPG’li araçların başında gelmesi gerekiyor. Renault serileri daha kırsal kesimlerde ve ilçelerde kullanmak için idealdir. Şahin’e göre daha dayanıklıdır fakat kullanışlı değildir. Yine de bağ bahçe işleri olanlar için tercih edilebilir.
Lada Samara ile de 5000 TL bütçe ile arabanıza kavuşabilirsiniz. 1993 model Samara’lara bu fiyatlar ile ulaşmak mümkündür.
Lada, Renault veya Şahin arasından tavsiyemiz ise Şahin’dir. Diğer araçlar daha düşük fiyatlara satın alınabiliyor. Şahin ise uzun yıllardır fiyatlarını koruyor. Satarken de zorluk çekmeyeceğiniz bir araba olarak Şahin 88 5 vitesli araçlar alınabilir.

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: Kaan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir