Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Temiz, şık ve zarif görünmenin ilk basamağı hiç şüphesiz ütülü kıyafetlerdir. Ütü yapmak ise ev işlerinin en işkenceli olanıdır. Çoğu kadınların stresinin tavan yaptığı ütü zamanlarında işinizi kolaylaştıracak ve sizlerin zevk alarak ütü yapmanıza yardımcı olacak şeylerden birisi ütünüzün markası, kalitesi ve buhar gücüdür. Ütüyü zevkli bir iş olarak yapmanızı sağlayacak olan ütüleme tekniğiniz ve kullandığınız ütü araçlarınızdır. Tercih edeceğiniz buhar kazanlı en iyi ütü ile kolayca, zahmetsiz ve tek seferde kıyafetlerinizi ütüleyebilirsiniz. Genellikle çoğumuz beyaz eşya alırken ütü hediyesi verildiği için ütü alma konusunda marka ve kalitesine çok da dikkat etmeyiz. Ancak böyle kampanyalar ile aldığımız ütüler çok kaliteli olmamakta, zorlanarak kıyafetlerimizi ütülediğimiz için bel-boyun ağrılarına sebebiyet vermektedir. Hem sağlığınız hem de keyifli zaman geçirerek işinizi yapmanız için alacağınız ütünün tüm özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

 

Aileniz ve Dolabınız Kalabalık İse Kesinlikle Buhar Kazanlı Ütü Tercih Etmelisiniz.

Buhar kazanlı ütü modelleri, 5 kişiden fazla kalabalık aileler için tavsiye edilse de hergün kıyafet değiştirmek zorunda kalan, mesaisi fazla bir iş için de kullanıma uygundur. Kıyafetlerinizin deforme olmaması, çabuk yıpranmaması ve kısa sürede eskimemesi için de ütü kalitesi çok önemlidir. Buhar kazanlı en iyi ütü ile izinli gününüzde yığılmış kıyafetleri ütülemekle çok zaman harcamanıza gerek kalmaz. Zamandan tasarruf etmenizin yanında sizin için işkenceli ev işlerinden olan ütüyü de keyifli hale getirebilirsiniz. Buhar kazanlı ütü ile kabusunuz olan kırışık giysilerden rahatça kurtulabilirsiniz.

Alacağınız Buhar Kazanlı En İyi Ütü İle Güçlü Buhar Çıkışı Sağlayın.

Buhar kazanlı en iyi ütü sayesinde güçlü buhar çıkışı sağlayarak hafif tabanı ile su damlamasını önleyebilir ve böylece ütü yapmayı kolay hale getirebilirsiniz. Buhar kazanlı ütü ile giysilerinizi tek hareketle pürüzsüz yapabilir, pantolonlarınızda istediğiniz çizgiyi zahmetsiz yapabilirsiniz. Alacağınız buhar kazanlı en iyi ütü ile kıyafetlerinizde parlama yapmanın önüne geçerek, tercih etme esnasında buharın hazır olma süresini göz önünde bulundurmalısınız. Ödediğiniz fiyata değer kalitesi ile buhar kazanlı ütülerin bazı modellerin de dikey ütüleme sistemi ve ütüleyeceğiniz kumaşı ütünün kendisinin algılaması özellikleri de bulunmaktadır. Yüksek buhar gücüne rağmen elektrik tasarrufunu da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Buhar Kazanlı En İyi Ütüyü Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler;

Her alanda her şeyin çok farklı model ve çeşitleri olduğu gibi buhar kazanlı ütü modellerinde de bu durum mevcuttur. Bütçenize göre alacağınız ütüyü seçerken öncelikle Watt yani gücüne dikkat etmelisiniz.

Ütünüzün çabuk ısınması için Watt(Güç) değeri yüksek buhar kazanlı ütülere bakmalısınız. Ütünüzün belli bir sıcaklığa çok daha hızlı ulaşmasını sağlar. Elektrik tüketimine doğrudan etki eden bu durum yüksek ısısı ile de giysilerinizdeki kırışıklıkların kolay çözülmesini sağlar. 2000-2400 arası Watt değeri olan ütüler idealdir.

Ütü Tabanı Nasıl Olmalı

Seramik tabanlı ütüleri tercih etmelisiniz. Çelik tabanlı ütüler çok kolay çizilmekte, teflon tabanlı olanlar kıyafetlerde parlaklık yapmaktadır. Günümüzde de sıkça kullanılan ütü tabanı seramik olanlarıdır.

Buhar tabanlı ütülerin yüksek buhar basıncı sağlamasına ve tabanındaki delik sayısının çok olmasına dikkat etmelisiniz. Ütünün tabanındaki delik sayısı ne kadar çok olursa buharın kumaş üzerinde yayılması o kadar kolay olacak ve hızlı sonuç elde edeceksiniz. Bu sayede zahmetsiz ütü yapmanın keyfine varacaksınız.

Ütünüzü uzun vadede kullanmak için kireç önleyici özelliği olan ütüyü tercih edin. Ütülerimizde genellikle musluk suyu kullandığımız için kireç problemi sıkça karşılaştığımız sorunlardandır. Ütünün uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Ütülerde bulunan tek tuşla bu sorunu çözebilirsiniz.

Buhar kazanlı ütüde su kapasitesini göz önünde bulundurun. Ütünüze sürekli su aktarımı yapmamak için su kapasitesi yüksek olan modelleri tercih edin. Ütüleme sonrasından ütünüzün içinde kalan suyu boşaltmayı unutmayın. Çünkü bu durum ütünüzü uzun vadede kullanmanızı sağlayacaktır.

Otomatik sıcaklık ve buhar, dokunulduğunda çalışma, otomatik kapanma, kendini temizleme, kablosuz kullanımının olması, dikey ütüleme özelliklerinin de bulunmasına ayrıca önem göstermelisiniz. Askıda ütü yapmak en acil durumlarımızın kurtarıcısıdır.

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Modelleri Hangileridir?

Yukarıda buhar kazanlı en iyi ütü seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususları sizlerle paylaştık. Şimdi piyasada bulunan buhar kazanlı en iyi ütü modelleri sizlere özellikleri ve fiyatlarıyla beraber tanıtalım.

1.Phılıps Akıllı Elite GC9630/20 Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Isı ayarı ve yanma derdine son veren ütü, oldukça hafiftir. Son derece sessiz buhar teknolojisi bulunan ütü giysilerin kumaşını algılayarak ısı ayarını otomatik olarak yapmakta ve yanma riskini de ortadan kaldırmaktadıır. 6.7 ye varan bar basıncı, kayma performanslı tabanı, otomatik kapanma özelliği, kireç tutmama özelliği, ECO modu sayesinde enerji tasarrufu sunmaktadır. Isınma hızı 2 dakika gibi çok kısa bir süredir. 1800 ml su haznesi, 0,8 kg ütü ağırlığı, 2400 Watt gücü bulunmaktadır. 180 C kablo özgürlüğü mevcuttur. Kullanıcılarından hiç şikayet almayan ve olumlu birçok yorumlar ile oldukça beğenilen ütüyü zevkle yapmanın lezzetine vardıklarını yönünde önerilen modeller arasındadır. (Fiyatı: 960 TL civarında)

2.Tefal GV6350 Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Zahmetsiz ütüleme performansı ve kalitesi ile uzun süre kullanacağınız buhar kazanlı ütü modellerindendir. 4,8 Bar buhar basıncı, turbo buhar gücü ile zor kırışıklıklarda dahi etkili çözüm, 2 dakika ısınma hızı, 1,2 lt su hazne kapasitesi, anti-kireç özelliği bulunmaktadır. 2200 Watt(güç), 110 gr sürekli buhar gücü, dikey ütüleme, eko modu, seramik tabanı mevcuttur. Tek seferde jilet gibi ütülenmesi ile deneyenlerin pişman olmadığı fiyatına değer ürünlerden olduğu, gönül rahatlağı ile kullanacağınız buhar kazanlı en iyi ütülerdendir. Kullanıcılarından bir kaçı buhar vermesinin biraz uzun sürmesinden şikayet etseler de fiyatına göre ideal olan ütülerdendir. (Fiyatı: 450 TL civarında)

3.Phılıps PerfectCare Elıte Plus GC9682/80 Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Çıkarılabilir 1,8 lt su haznesi, optımaltemp Teknolojisi ile sıfır yanma riski bulunmaktadır. Kumaşınızı otomatik algılayan ütü aynı zamanda parlama riski de ortadan kaldırır. Akıllı çip teknolojisi ile woolmark gold standardını alan tek markadır. Üstün kırışıklık giderme, devamlı buhar teknolojisi, kireç önleme-kireç temizleme sistemi, T-ionic Glide 6 katmanlı sert tabanı ile kusursuz kayar taban, Eco modu ile enerji tasarrufu, minimum sesle ütü yapmanı sağlamaktadır. Güvenli ve kolay taşıma kilidi, otomatik kapanma sistemi mevcuttur. Fiyatı emsallerine göre biraz pahalı olsa da uzun süre kullanacağınız tasarruflu ve buhar kazanlı ütülerdendir. (Fiyatı:1,500 TL civarında)

4.Vestel V-Press Serisi Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

Vestel markalı olan bu ütünün dikkat çeken en önemli özelliği hiç şüphesiz fiyatının uygunluğudur. 2200 Watt gücü, 3 bar basıncı, 7 dakika ısınma süresi, 1100 ml su tankı, özel seramik tabanı, ergonomik tutma yeri, 2 m kablo uzunluğu bulunmaktadır. Su haznesinin kazanda yer almasından dolayı ütünün oldukça hafif olması, buhar tuşunun sert olmaması, 1 lt su haznesi ile bir sepet kıyafetlerin ütülenebildiği ve kullanıcılarından sayılmayacak kadar çok olumlu yorum almıştır. Fiyatı ile her bütçeye hitap eden ideal, kaliteli bir buhar kazanlı ütüdür. (Fiyatı: 160 TL civarında)

5. Gazelle SPR-MN 2030 Süper Mini Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

800 Watt ütü, 1.1 kW elektrik sarfiyatı, %80 elektrik tasarrufu, 6 farklı sistemi, dikey ütüleme, sürekli ve güçlü basınç özelliği bulunmaktadır. Paslanmaz ınox taban, süper kaygan tabanı, tutuşunun kolaylığı ve hafif olması ile beğenilen ütü modellerindendir. Sanayi tipi işletmeler için önerilen bu marka ve model ütüyü evlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek dezavantajı servis imkanlarının kısıtlı olmasıdır. Çok ütü yapanların zamandan tasarruf ettiği bu tarz ütüler buhar kazanlı en iyi ütülerdendir. Kullanıcıların çok beğendiği, olumlu birçok yorumlar aldığı modellerdendir. (Fiyatı: 280 TL civarında)

6.Arzum AR686 Ironforce Buhar Kazanlı Ütü

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi

2400 Watt, 5.5 bar basıncı, seramik basıncı, ayarlanabilen ısı seviyesi, 1.5 su tankı, otomatik kapanma, en zor kırışıklıkları bile çözebilen güçlü buhar basıncı, ekonomik buhar basınç özelliği bulunmaktadır. Güvenli kilit sistemi, 2 m güç kablosu, kireç önleyici sistemi, dikey ütüleme özelliği, kablo sarılan yuvası mevcuttur. Servis imkanlarının yaygın olmasıyla tercih edilen ve beğenilen buhar kazanlı ütülerdendir. (Fiyatı: 540 TL civarında)
Buhar kazanlı en iyi ütü hangisi konusunda en kaliteli ve en kullanışlı marka-modelleri sizlerle listeledik. Sizler de deneyimlerinizle tecrübe kazandığınız buhar kazanlı ütü şikayet ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: uzmantavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi başlıklı makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Buhar Kazanlı En İyi Ütü Hangisi başlıklı makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.