Bulaşık makinesi tavsiye 2017

Bulaşık-makinesi-tavsiye-2017

Bulaşık makinesi tavsiye 2017

Bulaşık makinası almak isteyenler için, bulaşık makinesi tavsiye 2017, hangi bulaşık makinesini almalıyım, en iyi en kaliteli en ucuz, en uygun bulaşık makinesi hangisi, avantajları neler, hangisi daha iyi gibi soruları yanıtlayacağız.

Bulaşık makinesi program sayıları

Bulaşık makinalarında en az 2 program olmakla, 10 programa kadar imal edilenlerde mevcuttur. Bu programlar bulaşıkların yıkanabilmesi için hazırlanmış zaman, ve sıcaklık dilimlerinden ibarettir. Makina ne kadar uzun süre çalışır, ne kadar fazla yıkama yaparsa, doğru orantılı olarak bulaşıklar okadar temiz olur. Ancak makinanın fazla çalışması demek, daha fazla enerji ve su tüketimi anlamına gelmektedir. Bu kapsamda 2017 yılı itibariyle en az 3 programlı bir bulaşık makinası almanızı tavsiye ederiz. Ancak bildiğimiz gibi, elektronik cihazlarda ne kadar çok ayrıntı var ise, başımıza okadar bela açmaktadır. Cihazın özelliklerinin fazla olması durumunda, daha gelişmiş bir elektronik beyin, daha fazla micro devre sayısı anlamına gelmektedir. Tabi ürünün özelliklerinin çok olmasıyla birlikte arıza yapma ihtimalide artmaktadır.

Bulaşık makinesi tavsiyeleri

Evinizde kullanacağız bulaşık makinesi rengine ve tipine (ankastre veya normal) sizlere birkaç bulaşık makinesi tavsiyesinde bulunmak istiyoruz.

1. Siemens SN23E200TR iQ100 A+ 3 Programlı Jetmatic Bulaşık Makinesi

 

Bulaşık-makinesi-tavsiye
Bulaşık-makinesi-tavsiye-siemens

Alman malı ürünlerden vazgeçmeyen kullanıcılarımız için ilk bulaşık makinesi tavsiyesi Simens. Bu ürün hem fiyatı, hemde kalitesi ile birçok internet sitesinde en çok satılan ürünler listesinde yer almakta. 3 program ve A+ plus sınıfı tüketime sahip Siemens 3 programlı bulaşık makinesinin fiyatı 850 TL. 

Performans ve Tüketim Değerleri

 • Enerji sınıfı: A+
 • Kurutma performansı: A
 • Eko 50 programında: enerji tüketimi 1.02 kWh
 • Eko 50 programında su tüketimi: 14 l
 • Test referans programı: Eko 50. Yıllık ortalama 280 yıkamada 290 kWh enerji tüketimi
 • ​Eko 50 programında yıllık su tüketim değeri: 3920litre (standart: 280 yıkama). Gerçek tüketim kullanıma bağlı olarak değişebilir.
 • Ses seviyesi:52 dB(A) re 1 pW
 • kapasite: 12 kişilik

2. Altus AL 423 T A+ 3 Programlı Bulaşık Makinesi

bulaşık makinası tavsiye
bulaşık makinası tavsiye

Bulaşık makinesine fazla para vermek istemeyen kullanıcılarımız için ikinci olarak tavsiye edebileceğimiz ürün Altus 3 programlı bulaşık makinesi. Bu makinenin gerek kurulumu gerekse teknik servisi arçelik firması tarafından yapılıyor. A+ plus enerji tüketimine A sınıfı yıkama performansına ve yine A sınıfı kurutma performansına sahip bu cihaz şuan piyasa da 570 TL. civarında satılmaktadır. Altus 3 programlı bulaşık makinesi gerek fiyatı gerekse servis ağı ile en çok satılan bulaşık makineleri listesindedir.

Enerji Tüketim Bilgisi

 • Enerji Sınıfı            : A+
 • Gürültü emisyonu : 54 dB
 • Enerji Tüketimi     : 1,02 kWh
 • Su Tüketimi           : 15 lt

3. BOSCH SMS30E02TR 3 Programlı A+ Enerji Sınıfı LED Ekran Bulaşık Makinesi

bulaşık-makinası-tavsiyesi-2017
bulaşık-makinası-tavsiyesi-2017

En çok satılan ve en çok olumlu yorum alan bulaşık makinalarından biri olan boch 3 programlı bulaşık makinası tavsiye ettiğimiz ürünlerden biridir. Gerek fiyatı, gerekse kalitesi ile göz dolduran bosh, sessiz çalışması, A+ plus sınıfı yakıt tüketimi ve 850 TL. civarındaki fiyatı ile birçok evde yerini buldu.

Performans ve Tüketim Değerleri

 • Enerji sınıfı: A+
 • Kurutma performansı: A
 • Eko 50 programında: enerji tüketimi 1.02 kWh
 • Eko 50 programında su tüketimi: 14 l
 • Test referans programı: Eko 50. Yıllık ortalama 280 yıkamada 290 kWh enerji tüketimi
 • ​Eko 50 programında yıllık su tüketim değeri: 3920litre (standart: 280 yıkama). Gerçek tüketim kullanıma bağlı olarak değişebilir.
 • Ses seviyesi:52 dB(A) re 1 pW
 • kapasite: 12 kişilik

Hangi bulaşık makinesini almalıyım 2017

 1. Bulaşık makineleri, bulaşık yıkamaya ayıracağınız zamandan tasarruf etmenizin yanı sıra, daha az enerji ve su tüketimi için de önemli bir gerekliliktir.
 2. Almayı düşündüğünüz makineleri karşılaştırarak en düşük enerji ve su tüketimine sahip olan ürünü tercih edebilirsiniz. Enerji tasarrufu için A sınıfı bir bulaşık makinesi tercih etmelisiniz.
 3. Çok programlı makineler kullanışlı olsalar da, genellikle üç programlı makineler temel ihtiyaçlar için yeterlidir. ekonomik ürünlerde program sayısının az olmasına aldırış etmeyin.
 4. Olası bir arıza durumunda kısa sürede yardım alabilmek için, yaygın servis ağına sahip bir markaları tercih etmeniz avantajlı olacaktır.
Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: uzmantavsiyesi

6 Comments

 1. Bulaşık makinesi alırken bu söylenenlerden Hariç ayrıca db özelliğine bakmanızı tavsiye ederim. Zira db özelliği düşük olursa daha az ses yapar. Tabi iç Genişliğide önemli bir konu

  1. Merhaba Serdar bey,
   Çok haklısınız, Uyarınızı dikkate alarak Tavsiyede bulunduğumuz Bulaşık makinelerinin Performans ve Tüketim değerlerine ait bilgileri de ekledik. Çok teşekkürler değerli yorumunuz için. İyi günler diliyoruz.

 2. Yeni simens bulaşık makinesi aldım. Hiç memnun değilim.Tabaklarda bulaşık artıkları kalıyor Bundan önceki makinem bekoydu .3 pervanesi vardı ve bulaşıktan sonra sıcak havayla tabakları kurutuyordu. simens’te iki pervane var, ve tabaklar doğru dürüst kurumuyor.Çok pişmanım.İnsan reklamların etkisinde kalıyor.Eski makinem buna beş çekerdi.Şimdi acaba eskiyi tamir ettirip taktırsam mı diyorum

 3. Arçelik vardı bende.2009 da acildi.2016 haziran da nakavt.tamire gonderdik servise.bir sürü parça değişti enson verdigimiz paraların bir kısmını iade edip olmuyor deyip yeni makine almamızi önerdiler.cok programlı idi makinem.az programlı tavsiye ettiler. Arçelik ne aldıysam b.makinesi ütü saç kurutma makinası hepsi bozuldu tavsiye etmiyorum. ..

  1. benim evde ne varsa arçelik 2004 de aldım tık demediler sadece çamaşır makinesinin bilyası değişti yerli malı ve kaliteliler iyidir inanın ayrıca servisi cabası

 4. arçelik 3 programlı aldım aldıgım gunden bebi pis yıkıyo tekrar kendı elımde yıkıyorum 5 kere servıs geldi bişey yapamadılar bişeyi yok deyip geçiştırdıler 4 yıl oldu bir kere temız yıkamadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir