Çamaşır Kurutma Makineleri tavsiyesi

Çamaşır Kurutma Makineleri tavsiyesi

Teknolojinin gün geçtikçe daha çok gelişmesi beraberinde daha pratik ve birkaç özelliği bir arada bulunduran ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Hal böyle olunca da kişiler tek özellikli makineler yerine bünyesinde birkaç özelliği toplayan makineleri seçmektedir. Peki, bu tür makineler ne derece kullanışlı? Güvenli mi? Çabuk bozulur mu? Bu tür soruların cevaplarını bilmek lazım.

 Çamaşır Kurutma Makineleri Tavsiyesi

Genel olarak çamaşır makinesi ile kurutma makinesi ayrı olarak ele alınması gereken konulardır. Kurutma özelliği taşıyan makineler pek tavsiye edilmemektedir. Şuan piyasada bulunan çamaşır kurutma makineleri 3 çeşittir. Bunlar bacalı, bacasız ve ısı pompalı kurutuculardır.

Bacalı mı Havalı Çamaşır Kurutma Makinesi mi almalıyım?

Bacalı – havalı çamaşır kurutma makinelerini diğer makinelerden ayıran en önemli özellik çamaşırların üzerinden alınan nemli havanın bir baca yardımıyla dışarı verilmesidir. Yalnız bu durum makine için bir dezavantaj oluşturmaktadır. Çünkü makine kurulurken odada ya da banyoda bir baca deliği olması lazım. Eğer baca açılmaz ise bu durumda makine nemli havayı içeri verecektir ve mobilyalar özellikle ahşap mobilyalar zarar görecektir. Diğer yandan enerji tüketimi fazladır. Bunun sebebi ise makinenin devamlı olarak dışarıdan yeni hava almasıdır. Diğer makinelerin kapalı bir hava çevrimi varken bunlarda yoktur.

Hangisi Daha Avantajlı?

Bacalı çamaşır kurutma makineleri bacasız tiplere göre biraz daha gelişmiştir. Burada ilaveten makine içinde malzemeler vardır. Çamaşırlardan gelen nemli hava dışarı verilmiyor. Onun yerine tamburdan sonra kondanser denilen bir yoğunlaştırıcıya veriliyor. Yoğunlaştırıcıdan çıkan su bir su tankında toplanıyor. Kondanserden çıkan hava tekrardan kullanılmaktadır. Bu makinelerin çoğunda çift fan bulunmaktadır.

Diğer çamaşır kurutma makinelerinde bulunan ve enerji tüketimini arttıran ısıtıcı, ısı pompalı kurutma makinesinde yoktur. Kurutucularda gerçek enerji tasarrufunu sağlayan model ısı pompalı kurutucular ile olmaktadır. Bu tür makinelerde kompresör vardır. Kompresör yardımıyla gaz çeşitli evrelerden geçirilerek çamaşırların kuruması sağlanmaktadır.

En çok kullanılan ve memnun kalınan çamaşır kurutma makineleri tavsiyesi arasında; Arçelik, Beko, Bosch, Siemens ve HotpointAriston markaları gelmektedir.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: uzmantavsiyesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir