Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri 2017

 

Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri 2017

Beyaz eşya alımı; gerek eski beyaz eşyası bozulana ve yeni makine arayana gerekse de yeni evlenen çiftere çok zor bir iştir. Çamaşır makinesi ararken de karşınıza birçok özellik, karmakarışık sözcükler çıkar. Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle pek çok yeni model çıkıyor ve bu modeller arasından doğru seçimi yapmak da o karmaşık terim ve özellikleri anlamak kadar zor. Biz de bu yükü sizden almak için ilk olarak çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz kriterleri açıklamalı olarak anlattık sonra da çamaşır makinesi tavsiyelerini sizler için yazdık.

Bütçeyi Kararlaştırmak

İlk olarak düşünmeniz gereken şey çamaşır makinesi için bütçenizden ayırdığınız paydır. Günümüzde teknolojinin üst düzeylere gelmiş olmasıyla artık lüksün de bir sınırı yok. 5bin Tl’ye kadar çamaşır makinesi bulunabilirken, 600 TL’ye de çamaşır makinesi almanız mümkün. Bu makinenizin kötü olacağı anlamına gelmiyor. Yine de bütçenizi en az 1300 TL olan çamaşır makinesi tavsiyelerine göre ayarlamalısınız ki güzel servis hizmetleri ve ekstra özellikleri olsun. Bütçe ayarlandıktan sonra da karşımıza çıkan ilk kriter şüphesiz devir sayısıdır.

Devir Sayısı

Devir sayısını en kolay şekilde şu şekilde açıklarız. Devir, çamaşır makinenizin bir dakikada yapacağı devrin sayısıdır. Eğer makineniz 1200 devirse, dakikada 1200 kere dönerek çamaşırlarınızı sıkar. En uygun çamaşır makinesi tavsiyesi derseniz eğer 1000 devir bile yeterli olacaktır fakat eğer çamaşırlarınız daha çabuk kurusun istiyorsanız daha üst devirlere bakmanız yararınıza olacaktır.

Yıkama Kapasitesi

Gelelim yıkama kapasitesine. Burada düşüneceğiniz şey sadece aile bireylerinin sayısı değil aynı zamanda çamaşır yıkama sıklığınız ve yoğunluğunuz olmalıdır.

Çamaşırı haftada birkaç kez değil de biriktirip yıkıyorsanız o zaman yine kapasitesi çok olan çamaşır makinesi tavsiyelerine yönelmeniz iyi olacaktır.

Enerji Tasarrufu

Çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de şüphesiz enerji tasarrufudur. Alırken enerji tasarruflu olmayan bir modeli seçmeniz kullandığınız sürede elektrik faturalarına yansıyarak sizi pişman edecektir.

Doğru Markaya Karar Vermek

Beyaz eşya seçerken ve özellikle konumuz olan çamaşır makinesi seçerken sadece özelliklere değil aynı zamanda markanın servis olanaklarına da bakmalısınız. Kendini kanıtlamış olan markalara yönelmeniz makineyi kullandığınız süre boyunca büyük küçük her sorunda iyi bir servis hizmeti almanızı ve hatta daha önemlisi kaliteli oluşuyla fazla arıza vermez ve servise ihtiyacınızın olmamasını sağlar. Eskiden günümüze Siemens ve Bosch beyaz eşyada tek akla gelen markalar olsalar da şimdilerde LG ve Samsung da kendini kanıtlamış bulunuyor. Ve hatta Arçelik ve Vestel de giderek gelişerek uzun ömürlü makineler üretiyorlar.

Çamaşır makinesi tavsiyesi denince akla gelen ilk seçenekler ise şu şekilde:

WW90H7410EW/AH Samsung Çamaşır Makinesi

Samsung her alanda kendini kanıtladığı gibi çamaşır makinesi konusunda da kendinden söz ettiriyor. Bizim çamaşır makinesi tavsiyelerimizden ilki de Samsung oluyor.

       

9 kg çamaşır kapasitesine sahip olan makine, 10 Yıl da motor garantisi sunuyor.

Samsung çamaşır makinesi tavsiyesi A+++ enerji sınıfına sahiptir.

9 kg’lık kapasitesi ile yorgan ve battaniyelerinizi kolaylıkla yıkamanıza da olanak sağlamaktadır.

XL kazan yapısıyla bu çamaşır makinesi tavsiyesi, Samsung makinelerin özel serilerinden. Cyrstal Blue serisinden olan çamaşır makinesi, gelişmiş XL kazan yapısı ile giysilerde yıpranma ve tüylenme sorunlarını yapmaz.

Bu çamaşır makinesi sahip olduğu Eco Bubble özelliği ile soğuk suda yıkama yapsa bile harika yıkanmış çamaşırlar sunuyor. Samsung, çamaşır makinesi tavsiyesi olarak kendini her özelliğiyle kanıtlıyor.

Soğuk suda bile yüksek performans göstermesini sağlayan Eco Bubble özelliği %20 enerji tasarrufu sağlatıyor. Yıllık enerji tüketimi ise sadece ve sadece 151 kWh.

Yıkama yaparken ses seviyesi sadece 52 desibel ve sıkmaya geçtiğinde ise çıkarttığı ses seviyesi 74 desibeldir.

Yıllık 9400 Litre su harcayan çamaşır makinesi tavsiyesi, 49 cm kapak içi genişliği ile çamaşırları içine rahatça alabilir.

Crystal Blue serisinden olan bu çamaşır makinesi, otomatik olan hata izleme sistemi yani Smart Check (Akıllı Kontrol) özelliğine de sahip. Makine, bu özelliği sayesinde sorunları erken aşamada hemen tespit edebiliyor ve telefonunuza yükleyeceğiniz akıllı telefon uygulamasını kullanarak kolayca çözüm sunuyor.

Bu özellik sayesinde kullanım kılavuzunu bulmanız hem de servis çağırıp pahalı tamir ücretleri ödemeniz söz konusu bile olmuyor.

Eco Drum Clean fonksiyonu ile kazanınızı sürekli temizler. Sıcak suyun yüksek hızlı dönüşüyle silindirin, diyaframın ve makine camının her daim temiz ve sağlığa uygun olmasını sağlar. Yani bu çamaşır makinesi tavsiyesi çevre dostu olduğu kadar, deterjan tüketimini azaltarak cebinizin de dostu olur. Alırken ödediğiniz belli ölçüde fiyat farkı elektrik faturaları ve deterjan tüketiminin azalmasıyla kendini ödetecektir.

Bosch WAY28862TR

Yıllar önce de beyaz eşya tavsiyesi denince Bosch, şimdi de Bosch. Kendini kanıtlayan ve kalitesinden hiç ödün vermeyen Bosch’tan üst düzey bir çamaşır makinesi tavsiyesi. 9 kg yıkama kapasitesiyle en üst yıkama kapasitesini sunar. XXL tambur hacim yapısı ve 1400 devir sayısıyla harika bir çamaşır makinesi tavsiyesi.

i-Dos özelliği ile minimum tüketim – maksimum verim – mükemmel yıkama sonuçları aynı çatı altında. EcoSilence Drive : Üstün enerji verimi ve 10 yıl garantili motoruyla, bu özellik makinenin sessiz çalışmasını sağlar.

Makinenin üst düzey tasarrufu sayesinde en üst tasarruf seviyesi olan A+++ ‘dan bile %30 daha az enerji harcar.  Makinenin akıllı sistemiyle leke çıkarma sistemiyle tam 16 farklı türde lekeyi algılar ve hepsine uygun uygulamayı yaparak lekeleri kolaylıkla çıkarır. Çamaşır makinesi tavsiyesi olarak bu makineyi aldığınıza bir an bile pişman olmazsınız.

     
Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri 2017 Konusuna 20 Yorum Yapıldı
 1. En uygun çamaşır makinesi tavsiyesi konusunda karar vermek zor iş ama Bosch her zaman en iyisini yapıyor. Şaşmamak en iyisi sanırım. Çamaşır makinesi tavsiyesi baktıktan sonra Bosch makine almayı düşünüyorum.

 2. osman dedi ki:

  ben beyaz eşya ve kombi servisi olarak sizlere genede arçelik çamaşır makinesini öneririm hem servis bakımından hemde yedek parça hizmetinden

 3. Vafa dedi ki:

  Arcelik en kötü beyaz esyalarindan bir tanesidir ben su and a hem buzdolabimi hem de camasir makinemi degistiriyorum 2 side arcelik hic memnun kalmadim kimseyede tavsiye etmiyorum

  1. oneri dedi ki:

   Tavsiyeniz için teşekkürler.

 4. NİHAN dedi ki:

  SAMSUNG ALDIM İKİ GÜN ÖNCE İADE ETTİM .ÇAMAŞIRLARIMI YIRTTI VE RENKLERİ SOLDU .ÇOK SESLİ SIKIYO.KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.KURUTURKENDE ÇAMAŞIRLAR KÜÇÜLÜYOR.ŞİMDİ HOOVER MARKA ALICAM.

 5. Arzu dedi ki:

  Samsung buzdolabı kullanıyorum ama hiç memnun değilim aldığımız ilk günden beri buzlanma yaptı kavanozlarda bile buzlanma var serviste çağırıyoruz garanti süresi dolmak üzere olunca mi bilmiyorum 3 aydan beri dolularmis

 6. Hikmet Odacı dedi ki:

  Beyaz eşyanın en iyisi, en az şikayet veya edilen şikayetin olumlu geri dönüşü ile kontrol edilir. İnternette şikayet sitelerini araştırırsanız en kötülerin arasında bosch siemens ve arçeliği görebilirsiniz. Vestel ise en az şikayet ve olumlu geri dönüş alarak yerli olması yanı sıra da müşterilerine güven vermiştir. Bosch’un iyiliği eskindendi markaya para vermeyin makineye para verin azıcık bilinçli olun

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Hikmet bey,
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Yaklaşımınız doğru ancak; şikayet sayısına göre değerlendirecek olursak malesef doğru bir sonuca varamayız. Bir örnekle şöyle açıklayabiliriz, hatta araştırın sonucu bir de sizde duyalım.
   Laptop almaya karar vereceksiniz ve şikayetleri incelediniz, görülüyor ki Lenovo diğer yerli bir markaya göre çok fazla şikayet almış, sizce Lenovo kötü bir marka da ondan mı bu kadar çok tercih ediliyor? Tabiki hayır. Birçok etkene bağlı, Örneğin bende Lenovo kullanıcısıyım, en son yaşadığım bir olayı anlatayım. Bir darbe sonucu laptopum arızalandı serviste çıkan değişim ücreti 2420 TL idi, piyasada laptopun sıfır yok (i.bilisim) ancak 2 yıl önceki değeri 1700 TL idi. Şikayet edecek olsam tam bir şikayet konusu ama etmedim, ne yaptım sizce? Tabiki yine Lenovo Thinkpad serisini tercih ettim 1300 TL’ye sıfıra yakın kullanılmış bilgisayar aldım. Çünkü üründen çok memnunum.
   Bu durumda şu ortaya çıkıyor sadece şikayet konularına bakarak elbette fikir edinebiliriz ancak, uygulamada geçerliliğini kontrol ederek…
   Bu arada söylemeden geçemeyecem malesef, 3 yıl önce bende Beyaz Eşya aldım, Malesef Türkiye’de montaj edilen Bosch ürününü tercih ettim, gönül isterdi ki yerli ürün almak ancak; Aynı özelliklerden daha düşük özelliğe sahip yerli ürün alacağım üründen daha pahalı idi, sırf kızarak tercih etmedim. Üzücü, yurdumuzda üretilip satılan ürünlerin teşviki, kalkınmamız için daha uygun hale getirilmeli diye düşünüyorum.
   Ne kadar garip Türkiye’de üretiliyor 1000 TL örneğin ürün, yurt dışından geliyor çok daha iyi kalitede belkide 1100-1200 TL üstelik ekstra vergi ödenmesine karşın. Şaşırtcı gerçekten, yanlış giden birşeyler var….

 7. LG ASLA dedi ki:

  LG asla güvenilir değil bayiisi esnaflıktan anlamaz servisi ayrı bir alem.Yedek parçası 8 ayda gelmez müşteri hizmetlerine ulşamazsınız.

  Denemek için LG servis numarasını arayabilirsiniz. Ulaşamayacağınızı anlıcaksınız.

  Ve sorunlu makinenizi mahkemeye yoluyla çözüm bulmak zorunda kalıyorsunuz.

 8. mehmet vurgun dedi ki:

  LG çamaşır makinası ASLA alma, servis hizmeti rezalet “nasıl olsa almışsın makinayı mecbur yaptıracaksın mantığı ile çalışıyor” servis hizmeti

 9. Nif frt dedi ki:

  Yillar once annemin arcelik 4550 model nolu arcelik 5kg camasir yikama makinasi vardi ve tek kelime ile muhtesem yikiyordu,hem gunumuzun kulladigimiz o pahali deterjanlarini kullanmiyordu annem ona ragmen ve bi aksilik yandi makina bende ona guvenip ayni marka aldim 7kg A++ ama hic memnun kalmadim beyazlari temiz yikamiyor ve kaynatma seviyesinde kullasamda 2.bir islemde uygulamaktan biktim o yuzden simdi uretilen tum bu tasarruflu makinalar eski uretim makinalar gibi kalitede degil.ve is yerimizde regal var ve tek kelimeyle temiz yikkiyor

 10. enis parlak dedi ki:

  samsung buzdolabı lg çamaşır makinesi aldım 2 sindende memnun kalmadım gaziantep lg teknik servis beş para etmiyor özelikle lg başka bir markasıda olsa bu teknik servis yüzünden tercih etmeyecem

 11. Mahmut dedi ki:

  Lg servisi berbattir. ..Muğla’da servis mi eşkıya mi belli değil

 12. Zaer dedi ki:

  15 Senedir kullandığımız Arçelik beyaz eşyalardan şimdiye kadar iki veya üç defa servis çağırdık. Bunların hiç biri ciddi sorun değildi ve kullanıma bağlı yıpranmalardan kaynaklanan sorunlardı. Servis ağı çok geniş, parçaları ucuz. Ayrıca yerli malı yurdun malı. Ülkemiz kazansın. Hiç sorun yaşanmaz diye bir şey yok, sorunu zaman ve maliyet açısından değerlendirmek gerekir. Bir ürünün ile ilgili şikayet – memnuniyeti de satış oranına, pazar payına ve yerleşik tarih bilgilerine göre değerlendirmek lazım. A ürünü 10.000 adet satımış %10 şikayet almış, B ürünü 2000 adet satmış o da %7 şikayet almış. Hangisi sizce? Şikayer oranı tek başına doğru karar verme imkanı sağlamaz.

 13. hürkan dedi ki:

  arkadaşlar sakın bosch almayın servis çağırmaya korkuyorsunuz adam her gelişinde 50 tl alıyor bu garantiye girmiyor diyor bunun bir şeyi yok diyor kulanım hatası diyor sakın uzak durun BOSCH den

 14. Deha dedi ki:

  Bana samsung demeyin ne derseniz deyin

 15. Murat UYAR dedi ki:

  bütün markalar arıza yapabilir alman ların çok kalite miele markası bile , örnek verecek olursak Arçelik yıllık 1000 adet çamaşır makinası satıyor Bosch 2000 adet çamaşır makinası satıyor miele 150 adet çamaşır makinası satıyor Simens yıllık 3000 adet çamaşır makinası satıyor bakıyoruz ki şikayet sayfalarında en fazla Simens şikayet almış ardında Bosch şikayet almış şikayetler satış oranları ile artıyor miele de şikayet az toplamda zaten 150 adet satış var tabiki mielede şikayet az olacak çok satış yapan markalardan fazla şikayet gelmesi çok normal vermiş olduğum rakamlar tahmini örnek olması bakımından.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Yorumunuz için teşekkürler Murat bey.

 16. Aynur dedi ki:

  Merhaba, 10 yıldır Ariston Hot Point İndesit kullanıyorum, 1 kere servis çağırdım, o da yeni alındığında, çamaşırda leke bırakıyordu, şimdi dijital paneli bozuk her halde, servis çağırdım, bakalım ne diyecek. Yüksek miktar söylerlerse yenisini almağı düşünüyorum, ama hangi marka??? Aslında 10 sene iyi bir referans, servis LG le kıyaslarsak , süper diye biliriz.

 17. Salih akar dedi ki:

  Samsung çamaşır makinesini 6 ay evvel aldık.hep ıslak çıkıyordu.2.el zor sattık.bilginize.
  Salih akar

Sayfa başına git