Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2017

 

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2017

Beyaz eşya alımı; gerek eski beyaz eşyası bozulana ve yeni makine arayana gerekse de yeni evlenen çiftere çok zor bir iştir. Çamaşır makinesi ararken de karşınıza birçok özellik, karmakarışık sözcükler çıkar. Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle pek çok yeni model çıkıyor ve bu modeller arasından doğru seçimi yapmak da o karmaşık terim ve özellikleri anlamak kadar zor. Biz de bu yükü sizden almak için ilk olarak çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz kriterleri açıklamalı olarak anlattık sonra da çamaşır makinesi tavsiyesi konulu makalemizi sizler için yazdık.

Bütçeyi Kararlaştırmak

İlk olarak düşünmeniz gereken şey çamaşır makinesi için bütçenizden ayırdığınız paydır. Günümüzde teknolojinin üst düzeylere gelmiş olmasıyla artık lüksün de bir sınırı yok. 5bin Tl’ye kadar çamaşır makinesi bulunabilirken, 600 TL’ye de çamaşır makinesi almanız mümkün. Bu makinenizin kötü olacağı anlamına gelmiyor. Yine de bütçenizi en az 1300 TL olan çamaşır makinesi tavsiyelerine göre ayarlamalısınız ki güzel servis hizmetleri ve ekstra özellikleri olsun. Bütçe ayarlandıktan sonra da karşımıza çıkan ilk kriter şüphesiz devir sayısıdır.

Devir Sayısı

Devir sayısını en kolay şekilde şu şekilde açıklarız. Devir, çamaşır makinenizin bir dakikada yapacağı devrin sayısıdır. Eğer makineniz 1200 devirse, dakikada 1200 kere dönerek çamaşırlarınızı sıkar. En uygun ve en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi derseniz eğer 1000 devir bile yeterli olacaktır fakat eğer çamaşırlarınız daha çabuk kurusun istiyorsanız daha üst devirlere bakmanız yararınıza olacaktır.

Yıkama Kapasitesi

Gelelim yıkama kapasitesine. Burada düşüneceğiniz şey sadece aile bireylerinin sayısı değil aynı zamanda çamaşır yıkama sıklığınız ve yoğunluğunuz olmalıdır.

Çamaşırı haftada birkaç kez değil de biriktirip yıkıyorsanız o zaman yine kapasitesi çok olan çamaşır makinesi tavsiyelerine yönelmeniz iyi olacaktır.

Enerji Tasarrufu

Çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de şüphesiz enerji tasarrufudur. Alırken enerji tasarruflu olmayan bir modeli seçmeniz kullandığınız sürede elektrik faturalarına yansıyarak sizi pişman edecektir.

Doğru Markaya Karar Vermek

Beyaz eşya seçerken ve özellikle konumuz olan çamaşır makinesi seçerken sadece özelliklere değil aynı zamanda markanın servis olanaklarına da bakmalısınız. Kendini kanıtlamış olan markalara yönelmeniz makineyi kullandığınız süre boyunca büyük küçük her sorunda iyi bir servis hizmeti almanızı ve hatta daha önemlisi kaliteli oluşuyla fazla arıza vermez ve servise ihtiyacınızın olmamasını sağlar. Eskiden günümüze Siemens ve Bosch beyaz eşyada tek akla gelen markalar olsalar da şimdilerde LG ve Samsung da kendini kanıtlamış bulunuyor. Ve hatta Arçelik ve Vestel de giderek gelişerek uzun ömürlü makineler üretiyorlar.

Çamaşır makinesi tavsiyesi denince akla gelen ilk seçenekler ise şu şekilde:

En iyi Çamaşır Makinesi

WW90H7410EW/AH Samsung Çamaşır Makinesi

en iyi camasir makinesi

Samsung her alanda kendini kanıtladığı gibi çamaşır makinesi konusunda da kendinden söz ettiriyor. Bizim çamaşır makinesi tavsiyelerimizden ilki de Samsung oluyor.

9 kg çamaşır kapasitesine sahip olan makine, 10 Yıl da motor garantisi sunuyor.

           

Samsung çamaşır makinesi tavsiyesi A+++ enerji sınıfına sahiptir.

9 kg’lık kapasitesi ile yorgan ve battaniyelerinizi kolaylıkla yıkamanıza da olanak sağlamaktadır.

XL kazan yapısıyla bu çamaşır makinesi tavsiyesi, Samsung makinelerin özel serilerinden. Cyrstal Blue serisinden olan çamaşır makinesi, gelişmiş XL kazan yapısı ile giysilerde yıpranma ve tüylenme sorunlarını yapmaz.

Bu çamaşır makinesi sahip olduğu Eco Bubble özelliği ile soğuk suda yıkama yapsa bile harika yıkanmış çamaşırlar sunuyor. Samsung, çamaşır makinesi tavsiyesi olarak kendini her özelliğiyle kanıtlıyor.

Soğuk suda bile yüksek performans göstermesini sağlayan Eco Bubble özelliği %20 enerji tasarrufu sağlatıyor. Yıllık enerji tüketimi ise sadece ve sadece 151 kWh.

Yıkama yaparken ses seviyesi sadece 52 desibel ve sıkmaya geçtiğinde ise çıkarttığı ses seviyesi 74 desibeldir.

Yıllık 9400 Litre su harcayan çamaşır makinesi tavsiyesi, 49 cm kapak içi genişliği ile çamaşırları içine rahatça alabilir.

Crystal Blue serisinden olan bu çamaşır makinesi, otomatik olan hata izleme sistemi yani Smart Check (Akıllı Kontrol) özelliğine de sahip. Makine, bu özelliği sayesinde sorunları erken aşamada hemen tespit edebiliyor ve telefonunuza yükleyeceğiniz akıllı telefon uygulamasını kullanarak kolayca çözüm sunuyor.

Bu özellik sayesinde kullanım kılavuzunu bulmanız hem de servis çağırıp pahalı tamir ücretleri ödemeniz söz konusu bile olmuyor.

Eco Drum Clean fonksiyonu ile kazanınızı sürekli temizler. Sıcak suyun yüksek hızlı dönüşüyle silindirin, diyaframın ve makine camının her daim temiz ve sağlığa uygun olmasını sağlar. Yani bu çamaşır makinesi tavsiyesi çevre dostu olduğu kadar, deterjan tüketimini azaltarak cebinizin de dostu olur. Alırken ödediğiniz belli ölçüde fiyat farkı elektrik faturaları ve deterjan tüketiminin azalmasıyla kendini ödetecektir.

Bosch WAY28862TR

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2017

Yıllar önce de beyaz eşya tavsiyesi denince Bosch, şimdi de Bosch. Kendini kanıtlayan ve kalitesinden hiç ödün vermeyen Bosch’tan üst düzey bir çamaşır makinesi tavsiyesi. 9 kg yıkama kapasitesiyle en üst yıkama kapasitesini sunar. XXL tambur hacim yapısı ve 1400 devir sayısıyla harika bir çamaşır makinesi tavsiyesi.

i-Dos özelliği ile minimum tüketim – maksimum verim – mükemmel yıkama sonuçları aynı çatı altında. EcoSilence Drive : Üstün enerji verimi ve 10 yıl garantili motoruyla, bu özellik makinenin sessiz çalışmasını sağlar.

Makinenin üst düzey tasarrufu sayesinde en üst tasarruf seviyesi olan A+++ ‘dan bile %30 daha az enerji harcar.  Makinenin akıllı sistemiyle leke çıkarma sistemiyle tam 16 farklı türde lekeyi algılar ve hepsine uygun uygulamayı yaparak lekeleri kolaylıkla çıkarır. Çamaşır makinesi tavsiyesi olarak bu makineyi aldığınıza bir an bile pişman olmazsınız.

     
Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2017 Konusuna 66 Kullanıcı Yorumları Yapıldı
 1. En uygun çamaşır makinesi tavsiyesi konusunda karar vermek zor iş ama Bosch her zaman en iyisini yapıyor. Şaşmamak en iyisi sanırım. Çamaşır makinesi tavsiyesi baktıktan sonra Bosch makine almayı düşünüyorum.

  1. HÜSEYİN dedi ki:

   Kesinlikle Bosch almayın

  2. Hazal dedi ki:

   Bosch adı üstünde bomboş bir makine tek bir tane bile leke çıkarmıyor renk veriyo çamaşırları yıpratıyor üzerine para verseler asla almam bu markayı bi daha buzdolabı da öyle peynir koyuyorum hemen bozuluyor tek kelime ile berbat

 2. osman dedi ki:

  ben beyaz eşya ve kombi servisi olarak sizlere genede arçelik çamaşır makinesini öneririm hem servis bakımından hemde yedek parça hizmetinden

 3. Vafa dedi ki:

  Arcelik en kötü beyaz esyalarindan bir tanesidir ben su and a hem buzdolabimi hem de camasir makinemi degistiriyorum 2 side arcelik hic memnun kalmadim kimseyede tavsiye etmiyorum

  1. oneri dedi ki:

   Tavsiyeniz için teşekkürler.

   1. taner dedi ki:

    Bizim evde de 14.yılına giriyor Arçelik çamaşır ve bulaşık makinesi

 4. NİHAN dedi ki:

  SAMSUNG ALDIM İKİ GÜN ÖNCE İADE ETTİM .ÇAMAŞIRLARIMI YIRTTI VE RENKLERİ SOLDU .ÇOK SESLİ SIKIYO.KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.KURUTURKENDE ÇAMAŞIRLAR KÜÇÜLÜYOR.ŞİMDİ HOOVER MARKA ALICAM.

 5. Arzu dedi ki:

  Samsung buzdolabı kullanıyorum ama hiç memnun değilim aldığımız ilk günden beri buzlanma yaptı kavanozlarda bile buzlanma var serviste çağırıyoruz garanti süresi dolmak üzere olunca mi bilmiyorum 3 aydan beri dolularmis

 6. Hikmet Odacı dedi ki:

  Beyaz eşyanın en iyisi, en az şikayet veya edilen şikayetin olumlu geri dönüşü ile kontrol edilir. İnternette şikayet sitelerini araştırırsanız en kötülerin arasında bosch siemens ve arçeliği görebilirsiniz. Vestel ise en az şikayet ve olumlu geri dönüş alarak yerli olması yanı sıra da müşterilerine güven vermiştir. Bosch’un iyiliği eskindendi markaya para vermeyin makineye para verin azıcık bilinçli olun

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Hikmet bey,
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Yaklaşımınız doğru ancak; şikayet sayısına göre değerlendirecek olursak malesef doğru bir sonuca varamayız. Bir örnekle şöyle açıklayabiliriz, hatta araştırın sonucu bir de sizde duyalım.
   Laptop almaya karar vereceksiniz ve şikayetleri incelediniz, görülüyor ki Lenovo diğer yerli bir markaya göre çok fazla şikayet almış, sizce Lenovo kötü bir marka da ondan mı bu kadar çok tercih ediliyor? Tabiki hayır. Birçok etkene bağlı, Örneğin bende Lenovo kullanıcısıyım, en son yaşadığım bir olayı anlatayım. Bir darbe sonucu laptopum arızalandı serviste çıkan değişim ücreti 2420 TL idi, piyasada laptopun sıfır yok (i.bilisim) ancak 2 yıl önceki değeri 1700 TL idi. Şikayet edecek olsam tam bir şikayet konusu ama etmedim, ne yaptım sizce? Tabiki yine Lenovo Thinkpad serisini tercih ettim 1300 TL’ye sıfıra yakın kullanılmış bilgisayar aldım. Çünkü üründen çok memnunum.
   Bu durumda şu ortaya çıkıyor sadece şikayet konularına bakarak elbette fikir edinebiliriz ancak, uygulamada geçerliliğini kontrol ederek…
   Bu arada söylemeden geçemeyecem malesef, 3 yıl önce bende Beyaz Eşya aldım, Malesef Türkiye’de montaj edilen Bosch ürününü tercih ettim, gönül isterdi ki yerli ürün almak ancak; Aynı özelliklerden daha düşük özelliğe sahip yerli ürün alacağım üründen daha pahalı idi, sırf kızarak tercih etmedim. Üzücü, yurdumuzda üretilip satılan ürünlerin teşviki, kalkınmamız için daha uygun hale getirilmeli diye düşünüyorum.
   Ne kadar garip Türkiye’de üretiliyor 1000 TL örneğin ürün, yurt dışından geliyor çok daha iyi kalitede belkide 1100-1200 TL üstelik ekstra vergi ödenmesine karşın. Şaşırtcı gerçekten, yanlış giden birşeyler var….

 7. LG ASLA dedi ki:

  LG asla güvenilir değil bayiisi esnaflıktan anlamaz servisi ayrı bir alem.Yedek parçası 8 ayda gelmez müşteri hizmetlerine ulşamazsınız.

  Denemek için LG servis numarasını arayabilirsiniz. Ulaşamayacağınızı anlıcaksınız.

  Ve sorunlu makinenizi mahkemeye yoluyla çözüm bulmak zorunda kalıyorsunuz.

 8. mehmet vurgun dedi ki:

  LG çamaşır makinası ASLA alma, servis hizmeti rezalet “nasıl olsa almışsın makinayı mecbur yaptıracaksın mantığı ile çalışıyor” servis hizmeti

 9. Nif frt dedi ki:

  Yillar once annemin arcelik 4550 model nolu arcelik 5kg camasir yikama makinasi vardi ve tek kelime ile muhtesem yikiyordu,hem gunumuzun kulladigimiz o pahali deterjanlarini kullanmiyordu annem ona ragmen ve bi aksilik yandi makina bende ona guvenip ayni marka aldim 7kg A++ ama hic memnun kalmadim beyazlari temiz yikamiyor ve kaynatma seviyesinde kullasamda 2.bir islemde uygulamaktan biktim o yuzden simdi uretilen tum bu tasarruflu makinalar eski uretim makinalar gibi kalitede degil.ve is yerimizde regal var ve tek kelimeyle temiz yikkiyor

 10. enis parlak dedi ki:

  samsung buzdolabı lg çamaşır makinesi aldım 2 sindende memnun kalmadım gaziantep lg teknik servis beş para etmiyor özelikle lg başka bir markasıda olsa bu teknik servis yüzünden tercih etmeyecem

 11. Mahmut dedi ki:

  Lg servisi berbattir. ..Muğla’da servis mi eşkıya mi belli değil

 12. Zaer dedi ki:

  15 Senedir kullandığımız Arçelik beyaz eşyalardan şimdiye kadar iki veya üç defa servis çağırdık. Bunların hiç biri ciddi sorun değildi ve kullanıma bağlı yıpranmalardan kaynaklanan sorunlardı. Servis ağı çok geniş, parçaları ucuz. Ayrıca yerli malı yurdun malı. Ülkemiz kazansın. Hiç sorun yaşanmaz diye bir şey yok, sorunu zaman ve maliyet açısından değerlendirmek gerekir. Bir ürünün ile ilgili şikayet – memnuniyeti de satış oranına, pazar payına ve yerleşik tarih bilgilerine göre değerlendirmek lazım. A ürünü 10.000 adet satımış %10 şikayet almış, B ürünü 2000 adet satmış o da %7 şikayet almış. Hangisi sizce? Şikayer oranı tek başına doğru karar verme imkanı sağlamaz.

 13. hürkan dedi ki:

  arkadaşlar sakın bosch almayın servis çağırmaya korkuyorsunuz adam her gelişinde 50 tl alıyor bu garantiye girmiyor diyor bunun bir şeyi yok diyor kulanım hatası diyor sakın uzak durun BOSCH den

 14. Deha dedi ki:

  Bana samsung demeyin ne derseniz deyin

 15. Murat UYAR dedi ki:

  bütün markalar arıza yapabilir alman ların çok kalite miele markası bile , örnek verecek olursak Arçelik yıllık 1000 adet çamaşır makinası satıyor Bosch 2000 adet çamaşır makinası satıyor miele 150 adet çamaşır makinası satıyor Simens yıllık 3000 adet çamaşır makinası satıyor bakıyoruz ki şikayet sayfalarında en fazla Simens şikayet almış ardında Bosch şikayet almış şikayetler satış oranları ile artıyor miele de şikayet az toplamda zaten 150 adet satış var tabiki mielede şikayet az olacak çok satış yapan markalardan fazla şikayet gelmesi çok normal vermiş olduğum rakamlar tahmini örnek olması bakımından.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Yorumunuz için teşekkürler Murat bey.

 16. Aynur dedi ki:

  Merhaba, 10 yıldır Ariston Hot Point İndesit kullanıyorum, 1 kere servis çağırdım, o da yeni alındığında, çamaşırda leke bırakıyordu, şimdi dijital paneli bozuk her halde, servis çağırdım, bakalım ne diyecek. Yüksek miktar söylerlerse yenisini almağı düşünüyorum, ama hangi marka??? Aslında 10 sene iyi bir referans, servis LG le kıyaslarsak , süper diye biliriz.

 17. Salih akar dedi ki:

  Samsung çamaşır makinesini 6 ay evvel aldık.hep ıslak çıkıyordu.2.el zor sattık.bilginize.
  Salih akar

 18. Kararsızlar dedi ki:

  Benimde 14 yıllık arçelik marka çamaşır makinam sürekli sorun çıkartmaya başladı 250 tl verdim kazani degistirdim ondan sonra kömürü vs.vs. Dayanıklılık servis ve arza yaptığın da yedek parça ucuzluğu açısından yine arçelik veya beko düşünüyoruz..

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler, umuyoruz ki en kullanışlı ürünleri kullanmak nasip olur. Saygılar.

 19. Toprak dedi ki:

  Ben de daha yakınlarda hotpoint aldım.Ama bi türlü ayarlarını tutturamadım galiba.Israrla aldığım için eşime de bi şey diyemiyorum.Çok karamsar oldum.

 20. Toprak dedi ki:

  Biz de hotpoint aldık.Bazı yıkamaları sıkıntılı ..Almak için çok ısrar ettiğim için eşime bi şey diyemiyorum.Zamana bıraktım.Acaba iade edebilirmiyim ki diye de düşünmedim değil.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba, memnun kalmadiginiz için üzgünüz açıkçası, nasıl bir ayar tutmadı biraz ayrıntı paylaşır mısınız.
   Değerli tecrübeleriniz bizim için her zaman önemlidir. Saygılar

 21. M. ASIM ŞEKERCİ dedi ki:

  SAMSUNG ALMAYIN DA NE ALIRSANIZ ALIN. GEÇEN YIL KAPAK AÇILMAMA ARIZASI YAPTI.SERVİS 1AY GİT GEL YAPTI.SONUNDA ESKİSİ GİBİ OLMASA DA YAPILDI.BU YIL YİNE AYNI ARIZA. MAKİNA ÇALIŞIYOR.ANCAK KAPAK AÇILMIYOR. MAKİNAYI SERVİSE ALDILAR.KABLO AĞ I DEĞİŞECEK BİR DE BEYNİN KAPAKLA İLGİLİ BÖLÜMÜ ARIZALANMIŞ DEĞİŞECEK DENDİ. FİYAT 730 YA DA 780 TL DEDİLER. YEDİYÜZ’Ü DUYUNCA BENİM DE BEYNİM YANDI HERHALDE KÜSÜRATI HATIRLAMIYORUM.KABUL EDERSEK YAPACAKLAR. DİĞER SEÇENEK; MAKİNAYI EVE GETİRECEKLER,BİZ 80 TL ÖDEYECEĞİZ. YA DA MAKİNEYİ ORADA BIRAKIP PARA ÖDEMEYECEĞİZ..SAMSUNG MAKİNAMIZ KURUTMALI. ONU DA BİR DEFA KULLANMIŞTIK VE ÇAMAŞIRLARI ÇOK KÖTÜ KOKUTMUŞTU. YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM YEDİ YILLIK BİR MAKİNA.VERDİĞİMİZ PARAYA ASLA DEĞMEDİ. BUNDAN ÖNCEKİ MAKİNAMIZ ARÇELİK 2100 İDİ.TAM 22 SENE KULLANDIK.PARÇASI UCUZDU.SERVİS HER SEMTTE VAR. LAFI BİRAZ UZATTIK SÖZÜN ÖZÜ: BEN SAMSUNG KESİNLİKLE ALMAYIN DERİM.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Asım bey,
   Başınızdan geçen olaylar zinciri için açıkcası marka farketmeksizin üzgünüz. Umarım bir sonraki alacağınız ürünlerde bu sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

   Saygılarımızla

 22. nejat dedi ki:

  Herkese merhabalar,

  25 mayıs 2017 tarihinde aldığım samsung 9 kg 1200 devir çamaşır makinasını bugün servise kurdurttum. 1 saat önce eşim çamaşır yıkamaya başladı. Bir an eve traktörmü girdi dedim. >Eşim benim yüzüme bakıyor ben onun yüzüne. Yani tam bir fiyasko. Yarın kurulum yapan servisi çağıracağım. Tabii şikayetleri okuduktan sonra anladım ki samsung çamaşır makinalarinde kronik sıkıntı çok gürültülü çalışması. hele birde sıkmaya geçti mi eyvah ki eyvah.evde su motoru çalışıyor sanki. daha 1 günlük makina ve böyle bir sorun. Yarın hemen iade talebinde bulunacağım.

  1. oneri dedi ki:

   Nejat bey değerli yorumunuz için teşekkürler, Gerçekten çok üzücü, bazı kullanıcılar için belki de sorun olmuyordur ancak muhtemelen çamaşır makineleri çalışırken pek evde bulunmuyorlardır.

   2008 yılında 3 aylığına İspanya’da kalmıştım bu esnada kiraladığım evde çokta lüks olmayan bir çamaşır makinesi vardı, markasını hatırlamıyorum. Bir çamaşır makinesi bu kadar sessiz olabilir mi ya, Türkiye’de bu teknoloji henüz yok derken yıl 2017 olmuş siz Samsung marka makine alıyorsunuz ve böyle bir durumla karşı karşıyasınız.

   Lütfen almış olduğunuz modeli bizimle paylaşır mısınız Nejat bey, Saygılarımla.

 23. Osman dedi ki:

  Buradaki yorumları okuyunca çamaşırları elde yıkamaya karar verdim. Hepinize teşekkürler beni masraftan kurtardınız:)

  1. oneri dedi ki:

   Süper yorum teşekkürler :))

 24. nurettin dedi ki:

  Bütün yorumculara teşekkür ediyorum. Ancak bütün yorumları alt alta topladıktan sonra karar vermek daha da zor. Kısacası hiç bir ürün güven vermiyor. Tüketici ne yapsın?

 25. Adem. dedi ki:

  1990 da 2100 arçelik marka çamaşır makınası almıştım 16 yıl kullandık sonra çamaşırları gevmeye (parçalamaya) başladı servis çağırdık kapakdaki contadan kaynaklanıyor deyip değiştirdiler bir türlü düzen tutmadı yenisini almaya karar verdik . 7 kg lık vestel marka aldık kurdular daha servis dısarı cıkmadan makina durdu. gerisin geriye cagırdım actılar baktılar ardındaki kayış cıkmış kullanıcı hatası çok camasır atmısınız dedıiler. Çamaşırı cıkarttım tarttım 4 kg geldi (ıslak halde). bir kere almış bulunduk her ay mutlaka ıkı kez arkasındakı kayış çıkar geri takarım. En son bu gun 16.06.2017 saat 40.00 sahurdan sonra taktım şu an saat 07.00 ve ben çamaşır tavsiyelerini inceliyorum. Yorumları okudukdan sonra makına almamaya ve çamaşırları elde yıkatmaya veya çamaşırları kirletmemeye karar verdim.
  SAHİ HANGİ ÇAMAŞIR MAKINASINI ALMALIYIM Lütfen makina markalarını yazarmısınız . Hepsini tek tek incelesemde tavsiye edilen birisini alacagım.

 26. Miray dedi ki:

  Ben 4yıldır bosch Logixx 9 Vario perfect çamaşır makinasını kullanıyorum gayette memnunum 4yıl önce 1700-1800 civarındaydıı fiyatı şuan bilmiyorum tabi ama güzel ürün 9kg kapasiteli ve sanırım alman üretimi türkiyede üretileni pek kaliteli olmuyor fiyat farkıda oluyor üretim yerinden dolayı

 27. Zeynep dedi ki:

  Yorumlar sonrası 14 senedir kullandığım Arçelik 3340 YG model çamaşır makinemin bozulmasından ötürü üzüldüm. Yine Arçelik mi yoksa Bosch mu alsam kararsız kaldım.

 28. Ilknur dedi ki:

  Benim yazacagim camasir makinesi ile ilgili degil ancak Samsung markasindan bu kadar sikayet okuyunca Samsung buzdolabimla yasadigim sikintiyi paylasmak istedim. Cift kapili ve kapisindan kolaylik olsun diye su ve buz alabilecegimiz bir model sectik ancak geldikten 1ay sonra su ve buz haznesi calismaz oldu. Servis cagirdik ancak cok ilgisizlerdi, geldiklerinde hazne degistirdiler calisir gibi oldu yine calismadi. Tekrar cagirdik ayni servisten baska biri geldi, bize farkli bir hazne takti ucretini aldi ancak o da su ve buzda kahverengi parcaciklar olusturdu yani icmek mumkun degil. Tekrarcagirdik otelediler gelip baktiklarinda bunda yapilacak birsey yok dediler. Ne servisten ne de Samsung’dan memnun kaldim. Reklamlarina ve sponsorluklarina milyon dolar harcayan bir markanin urunlerinin ar-ge ve teknik servislerine yatirim yapmasini tavsiye ederim.

 29. kardelen dedi ki:

  LG çamaşır makinası aldık pas lekeleri yapıyordu sonra değiştirdiler şimdide kartında sorun var servis 700 tl arızası var diyolar garanti var diyolar hepsi hikaye 4 senede çamaşır makinasına bu kadar servis çağrılırmı kesinlikle LG çamasır makinasını almam diğer ürünler belki kalitelidir bilemiyorum sadece çamaşır makinasından bahsediyorum

 30. Yaznur dedi ki:

  Arkadaşlar 1 saat dir yorum okuyorum bir sonuca varamadım bir marka da iyi giderken biri atlıyor o berbaaat diyor. Benim kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var burda algı değişimi yapmak isteyen marka yönetici asistanları olduğunu seziyorum.

 31. Ebru dedi ki:

  Merhabalar bugün yarın çamaşır makinesi almam gerekiyor kaç gündür araştırıyorum herkes kendi kullandığı markayı övüyor doğal olarak ben beko kullanıcısıyım ama 11 yıldan sonra kapak lastiği yırtıldığı ve değiştirdiğimde inanılmaz sesli sıktığı için değiştirmem gerekiyor ve yorumları okuyunca şaştım kalfım ne alacağıma😳 En son simens te karar kılmak üzereyken samsung dediler araştırayım dedim ama yine kafam karıştı

  1. H oz dedi ki:

   Profilo cm104kotr tavsiye ederim
   A+++
   1000devir
   8kg

   1. ZÜLEYHA dedi ki:

    merhabalar makıneyı ne zamandır kullanıyorsunuz bende bu gunlerde bu makıneyı arastırıyorum hatta ınternet uzerinden almayı dusunuyorum hala memmunmusunuz

 32. musa dedi ki:

  Merhabalar 2010 yılında SAMSUNG WF8800GPG Seri nolu makinayı aldım üç,beş ay kullandıktan sonra hanım temiz yıkamıyor diye şikayet etmeye başladı servisi aradık yok efendim şurasına bakın yok efendim burasına bakın derken yedi yıldır kulanıyoruz ve 19.07.2017 günü yıkamadan sonra sıkma işleminde aşırı sesli sıkma yaptı.Ayın 20 sinde servisi aradık 21inde servis geldi makineye baktı sorun ne dedi sesli çalışıyor dedik kapağı açıp tamburu eliyle şöyle bir sağa bir sola çevirdi ve teşisi koydu tambur ve kazan rulmanları değişmesi gerekieyor dedi ve geçen hafta aynı arızadan başka bir müşteriye bakım yaptıklarını ve 1000tl civarı tuttuğunu ve bizimkininde 1000tl,1100tl gibi tutacağını söyledi kabul etmedim ve 50tl servis parasını bu medeni hırsızlara verdim ve yolladım.Soygunun böylesi anca bu şekilde olur .Not SAMSUNG dan uzak durun .

 33. H oz dedi ki:

  Yorumlara bakilirsa lg bosch samsung arcelik almayalim. Zaten bende profilo dusunuyordum 😁 dogru karar vermisim

 34. Serkan dedi ki:

  Profilo cmg100dtr veya cmg140dtr f/p ürünü olarak tanıtılıyor internette ve forumlarda.Bizde buna uyarak aldık kullanımı basit ve fiyatı uygun ürün.Alınabilir bir model.Ayrıca aeg ve aynı grubun elektrolux ürünleride güzeldir.

 35. Yigit emin dedi ki:

  Evlenirken beyaz esyalarimin hepsini bosch aldim buzdolabi camasir makinasi ikiside bozuldu tamire git gel olmadi ikiside hurdaya gitti bulasik makinamdanda firindanda memnun degilim camasir makinasi aldik uygun kampanya var diye bosch yine oda camasirlari parcaliyor burdan okudugum yorumlardan cikardigim sansiniza bahtiniza ne cikarsa marka fark etmiyor bence sansiniza iyi cikti cikti yoksa kendini parcalansa yapacagin hicbirsey yok annemde 15 sene beko kullandi cok memnundu simdide arcelik kullaniyor masallahi var halamda vestelci onlarinda masallahi var

 36. Kadir kalfa dedi ki:

  Samsung’un allah belasını versin. Sesi zaten sinirbozuc jenerator gibi çalışıyo. Uyumak mümkün değil. Çamaşırları mahvetti, gomleklerim pantolonlarım perişan halde çıkıyo. Makine 9 aylık daha. 1700 tl ye almıştk. Servis cagırıyoruz bişeyi yok bunun diyo 50 lira alıp gidiyo. Lütfen lütfen samsungtan uzak durun.ben balkondan attım makineyi. Şimdi arçelik alcam 9 kiloluk. Kardeşim kullanıyo çok memnun

 37. Asya dedi ki:

  Merhabalar ben kurutmali camasir makinesi almayi düşünüyorum. Lütfen kullanıp memnun kalanlardan yardım istiyorum. Lg ve hoover dusunuyorum

 38. Veysel dedi ki:

  Merhaba
  25 yıldır Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorum hiç sorunsuz bugüne kadar geldik. NERDE ESKİ MAKİNELER . Yenilerinin ömrü 20 yıldır hepsının sorunları genelde aynı. Üreticiler bir vidanın ömrünü ölçerek üretim yapılıyor ki yeni makine satışını artırmak için.YOK ASLINDA BİRBİİRİMŞZDEN FARKIMIZ SADECE İSİMLER DEĞİŞİK

  1. Veysel dedi ki:

   Pardon yeni makinenin ömrü 10 yıl olarak belirtmek istedim

   1. oneri dedi ki:

    Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Saygılar.

 39. Tavsiye dedi ki:

  Kimse bu markadan bahsetmemiş ama bana dua edersiniz ben size söyleyeyim. Profilo alın derim yıllardır kullanırım taş gibidir gayette güzel yıkar.

 40. ALİ kurt dedi ki:

  Evet markalar.var ama SAMASUNG LG HOTPOİNT GİBİ markaların araştırma geliştirme ;şikayet servis.ulaşım gibi sorunları mevcuttur.
  VESTEL:ARÇELİK:PROFİLO, TÜRKİYE İÇİN OTURMUŞ ANINDA ÇÖZÜM
  ULAŞTIRAN MARKALARDIR..VE BU MARKALAR AYNI ADRESTEN ELEKTRONİK KARTLARINI İTHAL ETMEKTELER..TAMİRCİLER BU MARKALAR ÜZERİNE TECRÜBELERİ Nİ GELİŞTİRMİŞLERDİR SERVİS DIŞI DAHİ KALSA YEDEK PARÇALARI HER ZAMAN MEVCUTTUR..TAVSİYEM ARÇELİK BOSH VESTEL…

 41. Kübra K. dedi ki:

  Samsung asla! 5 yıl önce tüm eşyaları samsungdan aldık, çok da pahalıydı. Bulaşık ve çamaşır berbat; yıkamıyor. Ana servisi aramamıştık, burdaki de kaydetmemiş. Elimizde patladı yani. İşlerini yapmıyorlar, ayıplı hizmet. Ya da bir sorun yok diyorlar 😀 . Buzdolabı da 4 yıl sonra su akıtmaya, soğutmamaya başladı. Motoruna para verdik. Ondan değilmiş başka birsey değiştirdiler. Amaçları tüketiciyi soyma. Hala sorun devam ediyor. Fırın ve aspiratör de iyi değil. Allah’tan klimayı sonradan aldık, başka marka.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Kübra hanım,
   Yaşanan durum üzücü tabi, ancak sanki marka ile değilde servisle yaşanan bir sorunmuş gibi algılanıyor. Umarım daha iyi ürünlerle, daha az sorunsuz çalıştırma sağlarsınız.

 42. Sevinc dedi ki:

  Şu an o kadar çok şaşkınimki napacagimi bilemedim 🙁 samsung olmayacak onda kararlıyım en cok sikayeti samsung almis benim butun beyaz esyalarim vestel ve ben cok memnunum sadece camasir makinam bosch oda bozuldu simdi makina alicam galiba profili alacagim yada vestel daha fazla vestel kullanici yorumuna ihtiyacim var 🙂

 43. Mert dedi ki:

  Bende Ariston var birkere arıza yaptı o da elektrik voltaj değişikliğinden sanırım servis aradığım gün geldi evimde makinanın herşeyini kontrol ettiler kartını değiştirdiler.diğer markalarda söylendiği gibi haftalarca malzeme beklerim diye korkuyordum çok mutlu oldum birkaç saat içinde tüm malzemesini değiştirmelerine inanamadım. Servisi güzel tasarruflu ve güzel yıkıyor ben tavsiye ederim

 44. Ozan dedi ki:

  Siemens marka çamaşır makinem 8. yılında bozuldu. Tamburu yerinden çıktı sanırım dumanlar geldi. Siemens markasından daha iyisini beklerdim..

 45. Yaşar dedi ki:

  Elektrolux çamaşır makinesi alacam tavsiye edermisiniz çelik motor çok kararsız kaldım ??

  1. salih dedi ki:

   ELEKTROLUX KESİNLİKLİKLE ALMAYIN BEN ALDIM PİŞMAN OLDUM 2 AY İÇERİSİNDE 2 DEFA SERVİS GELDİ KULLANIM HATASI DEDİ 50 TL SERVİS ÜCRETİ ALDI MAKİNEYİ ALDIĞIM FİRMA GERİ ALMADI MAKİNEYİ. TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURDUM MAKİNE YIKAMIYOR LEKELİ ÇIKARTIYOR ELEKTRİK SARFIYATI FAZLA A+++-50 OLMASINA RAĞMEN KONYA SERVİSİ İLGİSİZ VE ESNAFLIKTAN HABERİ YOK BENCE HAKLARINIZI SONUNA KADAR SAVUNUN ELEKTROLUX UN MÜŞTERİ HİZMETLERİDE TELEFONDA SORUMSUZ VE LAKAYIT KONUŞUYOR ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÇAMAŞIRI TEMİZLEMEK ZORUNDA DEĞİLMİŞ ÇALIŞIYORSA SIKINTI YOKMUŞ 🙂

   1. oneri dedi ki:

    Elektrolux çamaşır makinesi ile ilgili tecrübelerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

 46. Kübra dedi ki:

  SAMSUNG sakın almayın. Elektrik süpürgesi aldım 1 ay kullandım. Servis kullanıcı hatası dedi. Arkadaşım Çamaşır makinasını aldı samsung marka gürültüsü bir yana ıslak çıkararıyordu 2. el olarak sattı yarı fiyatına. Yani Samsung dan uzak durun kesinlikle !!!

 47. Gizem dedi ki:

  Yıllardır profilo kullanıcısıydım çokta memnundum şimdi bosch aldım zamanla göreceğiz artiķ ankastre ler zaten franke şimdi çamaşır makinası ile kurutma makinası alıcam bi tavsiyeniz varmı? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk.

 48. Gazi dedi ki:

  Bu yazıya bakarak makine almayın taraflı yazı yazmışlar ve markalara yer verirken seçici olmamışlar Arçelik in 9147 makinasıni araştırın bunları yazdıklarından kat kat üstün bir makina yılık 65 kW enerji ve 9000 litre su tüketimi buda yazılanlardan bunu sağlayan bir makina varmı varsa getirin.

Sayfa başına git