En İyi Ateş Ölçer Önerileri

 

En iyi ateş ölçer önerileri (2017)

Herhangi bir hastalığa yakalanmak veya iyileşme süreci her insan için zor bir dönemdir. Hastalığın illaki ölümcül olmasına gerek yok, en ufak ateşli bir hastalık bile bizi günlerce yatağa hapsedebilir.

Hastalıklardan en çok etkilenen şüphesiz ki bebeklerdir. Onların hassas yapıları, hemen hasta olmalarına sebep olabilir. Bebeğinizin hasta olmasını önleyebilmeniz veya hastalığı en hafif şekilde atlatması için bazı önlemler alabilmeniz mümkündür. Bebek hastalıklarının en önemli belirtisi ateştir. Bundan dolayı da bebeklerin ateşini sık sık kontrol etmekte fayda vardır.

En değerli varlıklar bebekleriniz için birçok ateş ölçer üretilmiştir. Sürekli elinizin altında bulunması gereken bu ürünü dikkatli bir şekilde araştırıp, bebeğinizin sağlığını koruyacak en iyi modeli almanızda fayda vardır.

Ateş ölçer çeşitleri teknolojinin gelişmesiyle oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ateş ölçerler kullanımına göre farklılıklar göstermektedir. Aşağıdaki listede ateş ölçer seçeneklerine ulaşabilirsiniz..

Bebek için nasıl ateş ölçer almalı?

Temassız Ateş Ölçer Özellikleri

 • Oldukça kolay bir kullanım kolaylığına sahiptir.
 • Ölçüm yapmak için bebeğinizin alın kısmına 5  cm kadar yaklaştırmanız yeterli olacaktır.
 • Cihaz, bir – iki saniye kadar kısa bir sürede ölçüm yapmaktadır.
 • Son ölçüm hafızası olan cihazlar sayesinde geçmişe yönelik karşılaştırmalar yapılabilmektedir.
 • Vücut ısısı ölçmenin yanında, nesnelerin ısısını da temassız ateş ölçerlerle kontrol etmeniz mümkündür.
 • Ölçümlerde yarım derece kadar fark çıkabilmektedir.
 • Sağlık için kullanılan bir cihaz olduğundan dolayı markasını bilmediğiniz ürünleri almak bebeğinize zarar verebilmektedir.
 • Ölçüm yapılacak yerde rüzgar, ter gibi dış etmenlerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Bu ürünler için en çok tercih edilen markalar aşağıda sunulmuştur.

En iyi ateş ölçer önerileri

En iyi ateş ölçer önerileri

Medifine Temassız Ateş Ölçer :

Temassız ateş ölçerler için oldukça tercih edilen bir marka olan Medifine, tüketicilerin güvenini kazanmış oldukça iyi ürünlere sahiptir. Pratik ve kolay olmasının yanı sıra temassız kullanım sağladığından dolayı eşyaların ve yiyeceklerin de ısınını kontrol edebilmektedir. Örneğin; bebeğinize süt vermeden önce ısısını kontrol edebilirsiniz. Evinizde bulunan kalem pillerle çalışma sağlayan ateş ölçer, led ekranı ve kalibrasyon özelliği sayesinde oldukça tercih edilen bir ürün olmuştur.

Braun Temassız Ateş Ölçer :

Her zaman kaliteli ve estetik ürünler sunan Braun, üretmiş olduğu temassız ateş ölçerler de tam not almayı başarıyor. Ultra hassas sensör ve optik sistem sayesinde kolay ve etkili bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca özel olarak üretilmiş sessiz mod sayesinde bebeğiniz uyurken bile oldukça kolay bir şekilde ateşini ölçebilmeniz için olanak sağlamaktadır.

 

Temassız Ateş Ölçer Tavsiyeleri 2017

           

Kulaktan Ateş Ölçer Özellikleri

 • Ölçüm süresi oldukça kısa sürmektedir.
 • Bebeğin kulağı yukarıya doğru çekildikten sonra cihazın ucu hafifçe kulak içine itilir ve bir iki saniye gibi kısa bir süre bekletildikten sonra çıkarılıp sonucun alındığı bir yönteme sahiptir.
 • Değiştirilebilen uçları sayesinde tercih edildiğinde ağızdan da ölçüm yapılabilmektedir.
 • Bebeğin yüzü sıcak bir yere temas ettiğinde gerçek sonuç alınamayabilir, bundan dolayı bir süre bekledikten sonra ölçüm yapılması daha doğru olur.
 • Ölçüm cihazı, kulak zarını görmediği takdirde yanlış ölçüm yapabilmektedir.

Omron Kulaktan Ateş Ölçer :

Omron, sağlık sektöründe öne çıkmış bir firmadır ve Türkiye’de oldukça tercih edilmektedir. Özellikle kalitesiyle öne çıkan kulak ateş ölçerleri, bir çok ebeveyn için ilk sırada yer almaktadır. Yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz bu ürünleri bebeğinizin ateşini ölçmenin yanı sıra havanın ve maddelerin ısısını da ölçmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca 25 adet ölçünün kayıt altına alınması da cihazın öne çıkan başka bir özelliğidir.

Braun Kulaktan Ateş Ölçer :

İleri teknolojisi sayesinde oldukça iyi bir ürün sunan Braun, doktorların tavsiye ettiği bir numaralı marka olma özelliği taşımaktadır. Vücut sıcaklığının yaşa bağlı olduğunu vurgulayan ve ateş ölçerleri yaşa göre ayarlayabileceğiniz üstün bir özellik sunan Braun , Age Precision teknolojisi sayesinde oldukça güvenilir bir kullanımla öne çıkmaktadır.

Emzikli Ateş Ölçer Özellikleri

 • Bebekler için oldukça uygun bir yapısı vardır.
 • Sürekli kullanılan bir materyalden üretildiğinden dolayı bebek, huysuzluk çıkarmadan kullanabilmektedir.
 • Su geçirmeyen yapıya sahiptir.
 • Ebeveynleri hiç zorlamadan ateş ölçümünü sağlayan bu ürün oldukça tercih edilmektedir.
 • Ürünün tek dezajantajı hassas yapıları olduğundan dolayı uzun süre kullanım sağlamamaktadır.

Medifine Emzikli Ateş Ölçer :

Ürünü alacakların ilk marka tercihi olan Medifine,  bebekleri oldukça düşünen bir firma olma özelliği taşımaktadır. Ateş ölçerin yapısı elastik silikondan yapıldığından dolayı bebeğinizin cildine herhangi bir zarar vermemektedir. Öte yandan ölçüm hafızası sayesinde oldukça iyi bir modeldir. Pembe ve mavi seçenekleriyle son derece bebekleri düşünmüş olan Medifine, güvenli  sonuçlar için idealdir.

Beurer Emzikli Ateş Ölçer :

Bebekler için hazırlamış olduğu farklı tasarımlarıyla öne çıkan bir marka olan Beurer, emzikli ateş ölçer cihazıyla birçok aile tarafından tercih edilmektedir.  Son derece iyi bir ölçüm hassasiyeti olan cihaz, aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Ayrıca Sarı ayıcık şeklindeki özel tasarımıyla bebeklerin ilgisini çekmektedir. Kolay temizlenebilir ve su geçirmez özelliği olmakla beraber otomatik kapanma özelliği ile de emzikli ateş ölçer kategorisi için oldukça tercih edilen bir ürün olmayı başarmıştır.

     
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git