Led tv tavsiyesi 2017

 

Led tv tavsiyesi 2017

Bu makalemizde Led Televizyon almak isteyenler için led tv tavsiyeleri, led tv önerileri, hangi tv yi almalıyım, fiyatları, hangisini tavsiye edersiniz, hangi led tv daha kaliteli gibi soruları yanıtlayacağız.

LED TV ve LCD TV ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Bir LCD televizyon almak istediğiniz zaman karşınıza iki ana seçenek çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi klasik LCD’ler diğeri ise LED arka aydınlatmalı televizyonlar.LED TV olarak anılan LED arka aydınlatmalı LCD televizyonlar teknoloji olarak klasik LCD televizyonlardan daha iyi görüntü vermeleriyle meşhurdur. LED televizyonlar da aslında birer LCD TV. Tek fark, ışık kaynağı olarak geleneksel CCFL yerine LED’i kullanıyor olması. Özellikle florasan yerine kullanılan LED teknolojisi hem daha iyi bir yayılmış aydınlatma hem daha doygun renkler hem de daha az elektrik tüketimi anlamına geliyor. Alacağınız LCD televizyon eğer LED TV ise yani LED arka aydınlatmasına sahipse genellikle en yeni yayın teknolojileri bu modelde bulmanız mümkün oluyor. Çünkü yeni üretim bantlarında florasan aydınlatmadan LED aydınlatmaya doğru geçiş sürüyor ve bu hem üreticilerin hem de tüketicilerin daha çok işine geliyor. Hem doygun renkler hem daha az elektrik üretimi hem de daha az ısı saçması etrafa kullanıcılar açısından benimsenen özellikler. Tabii ki daha ince televizyonların üretilmeside odalarımızda ve genellikle çalışma ortamlarımızda bizlere yerleşim ve kullanım konusunda daha büyük esneklikler sağlamaktadır. Bu kapsamda led tvler lcd tvlere oranlara daha çok tavsiye edilmektedir.

Led tv boyutu seçimi

Led tv seçiminde 1. öncelik televizyonun boyutudur. Büyük ekran led tvler hem yakından net görüntü verememekte, hemde göz sağlığınız açısından sakıncalıdır. Bu kapsamda almak istediğiniz led tv boyutunu aşağıdaki çizelgeye göre belirleyebilirsiniz.

led-tv-izleme-mesafesi

led-tv-izleme-mesafesi

 

Led tv tavsiyesi 2017

 

                 

LG 42LB580N 42″ SMART FULL HD LED

led-tv-tavsiyeleri

led-tv-tavsiyeleri

42 inç 106 cm boyutunda olan bu lg marka led tv  1920 x 1080 Piksel çözünürlüğe sahip. Cihazın özelliklerine gelirsek,

  • 42” (106 cm) Ekran Boyutu
  • Dahili Smart
  • FULL HD Görüntü Formatı
  • 100 Hz Görüntü Tarama Hızı
  • 3 Adet HDMI Giriş
  • imkanları sunmaktadır. Piyasada 1200 Tl. civarında olması ve 42 inç olması nedeniyle en çok satılan led tvler arasında yer alıyor.

 

LG 32LB652V 32″ 3D SMART FULL HD LED TV 

led-tv-tavsiye

led-tv-tavsiye

Lg marka 32 inç 81 cm boyutunda lg led tv tavsiye edilen ürünler arasında yer alıyor. Cihazın özellikleri ise;

  • WEBOS SMART TV DENEYİMİ
  • CINEMA 3D | CINEMA SCREEN TASARIMI
  • FULL HD IPS PANEL
  • DAHİLİ HD UYDU ALICISI

Cihazın şuan ki piyasa fiyatı 1200 Tl. civarında olmakla bazı sitelerde bu cihazı alanlara 2 adet 3D gözlük hediye ediliyor.

Gerek tercih edilebilecek çok sayıda cihaz olması, gerekse fiyatlarının sürekli değişmesi nedeniyle makalemizde daha fazla cihaz ismi vermeyeceğiz. Fiyat perfomans açısından sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi marka LG’ dir.  Gerek kalitesi, gerek özellikleri, yeterli servis ağı, yedek parça desteği ve fiyatı ile tavsiye edebileceğimiz lider ürün LG’ dir. Ancak bu cihazı alırken, mutlaka yetkili servis garantisi altında olmasına dikkat ediniz.

Led tv tavsiyesi 2017


     
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git