Senetle telefon satan mağazalar


   

Günümüzde bankalarla sorun yaşayan ve kredi kartı almakta zorluk çeken kimselerin, en fazla  tercih ettiği alışveriş yöntemlerinin başında, senetle yapılan alışverişler gelmektedir. Bu şekilde senetle alışverişi tercih edenler, kredi kartı ve banka kredisine nazaran alacakları telefonu biraz daha pahalıya almaya razı olmaktadırlar. Yazımızın devamında, senetle telefon satan mağazalar, 2017 yılında da satışlarına devam ediyor mu?, Senetle telefon satan mağazalar ‘dan cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler ve senetle telefon satan internet siteleri hakkında geniş kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Yanlış yerden senetle telefon alarak bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına, yazımızı baştan sona kadar dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Evkur

Senetle telefon satışı yapan en güvenilir mağazaların başında, Evkur mağazalar zinciri gelmektedir. Evkur geçmiş yılların tecrübesine dayanarak, senetle telefon satış işlemini etkin bir şekilde gerçekleştiren mağazalar arasındadır. Piyasa da satışa sunulan tüm telefonları bulabileceğiniz Evkur mağazaları, hiç peşinatsız 24 ay taksit imkanı ile satış sunuyor. Kendini ispatlamış başlıca mağazalar arasında yer alan Evkur, internet sitesi üzerinden de senetle satış başvurusu yaparak, müşterilerine büyük kolaylıklar sunuyor. Evkur aynı zamanda cep telefonu dışında, mobilya, her türlü beyaz eşya, tekstil ve züccaciye malzemelerinin yanı sıra, yakın zaman önce 2. el araç satışına da başlamış bulunuyor.

YÖN AVM

Yön Avm’de yine, Evkur gibi kendini kanıtlamış senetle cep telefonu satan mağazalar arasında yer alıyor. Yön Alışveriş Merkezi, -Bir gün değil her gün kampanya- sloganı ile, senetle cep telefonu satışlarına 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Bazı mağazalara göre, senetli satışlarının daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Yön Avm, birçok mağaza gibi elektronik ürünler, erkek ve kadın bakım ürünleri, spor aletleri, mobilya, ev tekstili ve birçok kategoride yer alan ürünleri satıyor.

Mutlu Evim

Özellikle internet üzerinden talep alan Mutlu Evim mağazaları neredeyse İstanbul’dan başlayıp, Nevşehir’e kadar olan bütün illere hizmet veriyor.  Elden taksitle farklı satış seçenekleri bulunan mağaza, cep telefonun dışında bir çok ürüne de mağazalarında yer veriyor. İlk taksiti peşinatlı almasının yanı sıra, 24 ay taksit imkanı ile müşterilerine hizmet veriyor.

75 Milyon.com

Elden taksitli cep telefonu satan mağazalar arasında bulunan 75milyon.com internet sitesi, cep telefonun dışında geniş ve farklı ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet veriyor. Mağaza telefonun dışında, bilgisayar, motosiklet, beyaz eşya, mobilya, fotoğraf makinesi, ev elektroniği, ev tekstil ürünleri gibi daha birçok alanda farklı ürün çeşidini müşterilerine sunuyor.

İks Avm

Uzun yıllardır hizmet veren X İKS Mağazalar Zinciri, merkezi İstanbul’da bulunan ve yoğunlukla yine İstanbul ve Gebze’de hizmet veren senetli satış yapan mağazalardan birisidir. Mağaza elden taksitlerle akıllı telefon satışının yanı sıra, diğer mağazalar gibi farklı kategorilerde binlerce ürün çeşidi ile müşterilerine hizmet sunuyor. Spor aletleri, kişisel bakım ürünleri, beyaz eşya, züccaciye, mobilya, hediyelik eşyalar, elektronik ev aletleri ve ev dekorasyon ürünleri gibi bir çok ürün çeşidini envanterinde bulunduran mağaza, tüm bu ürünlere hiç peşinatsız senetle elden taksit yapmaktadır.

Soylu Avm

İstanbul merkezli olan Soylu Avm, senetle satış yapan mağazalar arasında yer alıyor. İstanbul dışında Samsun ve çevre birkaç ilde ticari hayatına devam eden mağaza, online satış sistemi ile de internet sitesi üzerinden satış yapmaktadır. Taksitlerini genellikle 15 ay ile sınırlandıran mağaza, spor aletleri, beyaz eşya, mobilya, züccaciye, küçük ev aletleri ve elektronik kategorilerinde hizmet veriyor.

Senetle Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, sağlıklı bir alışveriş için gerekli bir takım kurallar bulunmaktadır.

Dolduracağınız senedin hem rakamla hem de yazıyla yazılan tutar kısımlarını, mutlaka # işareti ile kapatın. Örneğin #10000# ve yazı ile yazılan kısımda ise, #onbin# şeklinde kapatmanız, kötü niyetli kimselerin rakamların önüne veya arkasına rakam eklemesinin önüne geçecektir. Ayrıca rakam ve yazıları bu kısımda bitişik yazmanızda yarar bulunmaktadır.

Bunun dışında senedin ödeme tarihini mutlaka belirtin. Sizden boş senede imza atmanız isteniyorsa, bunu hiçbir şekilde kabul etmeyip, alacağınız üründen biraz daha fazla bir tutarın altına güvence vermek adına imza atabilirsiniz. Ancak, zaten profesyonel anlamda satış yapan ve büyüklüğünü kanıtlamış hiçbir mağaza, sizden boş senede ya da alışveriş tutarından farklı bir tutarın yazdığı senede imza atmanızı istemez.

Eğer internet üzerinden sipariş yapacaksanız, hiçbir şekilde ürününüz gelip kontrol etmeden ön ödeme yapmayın. Aksi halde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Büyük alışveriş sitelerinde pek sorun olmasa da, hiç bilmediğiniz bir siteden sipariş verecekseniz böyle bir talep gelirse mutlaka reddedin.

İnternet üzerinden senetle alışveriş yapan mağazalar, sizden kredi kartı veya banka hesap bilgilerinizi istemez. Bu nedenle sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyen sözde online mağazalara itibar etmeyin.

Bilindik veya daha önceden birkaç yakınınızın alışveriş yaptığı yerleri tercih etmeniz, sorunsuz bir alışveriş yapabilmeniz için daha uygun olabilir. Eğer mağaza hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz, internet üzerinden mağazanın adını yazıp sonuna şikayet var diye ekleyerek arama yapın. Böyle arama yaparak o mağaza hakkında ne kadar şikayet olduğunu, internet üzerinde görebilirsiniz. Ancak büyük mağazalar için, illa ki ufak tefek şikayetler olacaktır. Bu şikayetlerin olması, o mağazanın tamamen sorumsuz şekilde çalıştığının  kanıtı olamaz.

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: Kaan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir