2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi

2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi
8 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 65.836 kez okundu.

En iyi Kombi Tavsiyesi 2017

Kombi almak istiyorsanız sizlere bazı önerilerde bulunacağız. Evinizin durumuna göre alacağınız kombi farklı olmalıdır. Yoğuşmalı kombiler buharlaşan suyun tekrar su hale gelmesini sağlar ve ısı kaybını önler. Bu şekilde yoğuşmalı kombileri tercih edebilirsiniz. Kombi alırken en önemli kriterler kombi verimi ve kombi dayanıklılığıdır.

İLGİLİ: Kombi Tavsiye 2018

Evinizin büyüklüğüne göre En iyi kombi özellikleri:

Eğer eviniz 140 m2’den küçükse 20 kw kombi yeterli olur.

Eviniz 140 ila 200 m2 arasında ise 26 kw kombi yeterlidir.

200 m2’den büyük eviniz varsa 30 kw kombi yeterli olur.

Hangi marka kombi almalıyım?

3 tür kombi vardır. Bunlar Yoğuşmalı, hermetik ve bacalı kombilerdir. Yoğuşmalı kombiler daha tasarruflu olduğu için şiddetle tavsiye ediyoruz. Piyasada en çok tutulan fazla sıkıntı yaratmayan güvenilir kombi markalarını araştırdık. Baymak, Demirdöküm, Vaillant, Bosch, Buderus, Eca ve Viessman kombileri kaliteli markalardır. Bu markalar servis, garanti imkânları ve uzun süre dayanıklı olması ile tercih edilebilir. Sizlere Baymak, Vaillant ve Demirdöküm markalarını özelikle tavsiye ederiz. Kombi Fiyatları 1400 ila 2400 lira arasında değişiyor.

Kombi Tavsiye 2018

Kombi aldıktan sonra yapılması gerekenler:

Kombi doğalgaz yardımı ile kalorifer sularını ısıtarak evin ısınmasını ve musluk suyunun da ısınmasını sağlar. Musluk suyu kullandıktan sonra akıp gittiği için herhangi bir problem olmaz ancak kalorifer içinde gezen su hep aynıdır. Aylarca ısınıp tekrar soğuyan su bir zaman sonra ısı iletkenliği azalır. Böylece enerji verimliliği düşer. Bu yüzden yılda bir kombi bakımı yaparak kalorifer içindeki suyu değiştirmeliyiz. Hatta suyun iletkenliğini arttıracak ilaçlar kullanılırsa iyi olur. Kombi bakımında servis elemanı kombi ile alakalı diğer sorunları da inceliyor. Eğer bir problem varsa arızayı önceden haletmiş olur.

Kombiyi En Verimli Kullanmak:

Kombinin hemen yanındaki peteklerin ısınması daha fazla olur. Kombinin yakınında olan peteğin fazla açık olmaması enerji tasarrufu sağlar. Daha çok mutfakta kurulu olan Kombinin ilk ısıttığı petek mutfakta oluyor. Genelde yemek haricinde fazla kullanılmayan mutfakta peteğin vanasını biraz kapatmak gerekir. Bu sayede diğer odalara daha fazla sıcak su gider ve evin daha iyi ısınması sağlanır.  

Puan: 3,33/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi Etiketleri:


2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- 2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

2018 Kombi Tavsiyesi En iyi kombi Konusuna 13 Yorum Yapıldı
 1. Hürreminho dedi ki:

  merhaba 120 m2 kuzey batı cephe arakat bir dairede oturmaktayım. Evin kocaelide dağın başında. Yani demek istediğim aşağıya yağmur yağıyorsa yukarıya kar. Genelde kar hep yerde kalır. 8 metre petek var evde. 24000 lik kombi almak istiyorum . Atletle dolaştıracak bir kombi olsun istiyorum. Öneriniz nedir?

 2. Asi mavi dedi ki:

  Meraba siz her markayı yazmış sınız en iyidiye bilmediğimiz bir şey yazmamışsınız yardımcı da olamadınız

 3. Ali dedi ki:

  Evim 130 m2 en üst kat kuzey doğu cephe binada ısı yalıtım yok nasıl bir kombi tavsiye edersiniz

 4. Ersin Aydın dedi ki:

  Evim 2katlı müstakil ev üst kat 100mk alt 100mk tek kombi işimi ğörürmü hangi tür kombi tafsiye edersiniz teşekkürler

  1. Mak.Muh.Fatih OFLAZ dedi ki:

   Tek kombi işinizi görür.Sistem kapalı sistem mi kollektor sistem mi yogusmali kombi almanız uygundur.Ben eca kullanıyorum yıllardır.Modulasyonlu kombi almanız uygun olacaktır.Evinizin yalıtımı faturanizi belirleyen en önemli unsurdur.

 5. yavuz dedi ki:

  evim aydında 120 m2 en son kata 8.5m petek. ev 20 yıllık kuzey batı cephe. burada kış 3 ay olmakta evde 1 adet mutfakta cam balkon var. viessman 50 t düşünüyorum. ne dersiniz. önerecekleriniz var mı.

 6. Aydın dedi ki:

  Slm.evim bursada 120 m2 birinci kat 8 metre petek var eski kombim demirdokum degistircem hangi kombiyi tavsiye edersiniz bide buderus gb 62 ve gb 12 nasil kombilerdir yardım ederseniz sevinirim Teşekkürler

 7. erhan dedi ki:

  100 m2 ısı yalıtımı iyi ve güney cepheli ev için hangi kombi almam gerekir.

  1. bilge dedi ki:

   105 m2 ara kat ısı yalıtımı var kuzey cepheli daire için yoğuşmalı mı hermetikmi kombi almalıyım bilgi ve kombi önerileriniz rica ederim

 8. Mustafa dedi ki:

  Evim 180m dış cephe kaplaması yapılmıştır hangi kombiyi önerirsiniz

 9. bilge dedi ki:

  105 m2 ara kat ısı yalıtımı var kuzey cepheli daire için yoğuşmalı mı hermetikmi kombi almalıyım bilgi ve kombi önerileriniz rica ederim

 10. zerrin dedi ki:

  mrb arkadaşlar eşim müteahhit, beraber çalışıyoruz. biz tüm projelerde ya vailant yada maktek kullanıyoruz. özellikle çocuklarınız varsa kombi çok önemli o yüzden adına değil işlevine bakın derim ben. bosch viessman gibi kombi markalarda iyi ama fiyat performanssa bence maktek

 11. muharrem dedi ki:

  zerrin hanıma katılıyorum bizdede maktek var. çok memunuz heraçıdan.bizim tercih sebebimiz yerli firma olmasıydı ve kalitesini duymuştuk daha öncede.

Sayfa başına git