2017 Romantik Komedi Film Tavsiyeleri

Değerlendir:

2017 Romantik Komedi Film Tavsiyeleri

Çoğumuzun en çok sevdiği film türlerinin başında romantik komedi geliyor. Bunu dünya geneline kadar genişletebilmemiz mümkün. Romantik komedi filmlerinin hafif oluşunun ve rahat izlenebilirliğinin bunda etkisi oldukça fazla. Çünkü çoğumuz boş vaktimiz olduğunda vakit geçirmek için , kafa dağıtmak ve güzel vakit geçirmek için film izliyoruz. Ve film izlerken kafamızı yoracak karmaşık senaryolar , komplo teorileri ver beyin yakan olaylar bizim istediğimizin tam da aksi yönde gidiyor. Yani bu tarz dikkat ve ilgi isteyen filmler kafa dağıtmak ve rahatlamak için pek de uygun değil. O yüzden daha önce belirttiğim gibi hafif ve izlenişi rahat senaryosu basit olan filmlere kaçıyoruz.

Hangi tarzdaki filmlerin bu kriterlere uyduğunu yazının başlığından da tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum. Eğer tahmin edemediyseniz , romantik komedi tarzındaki filmler , senaryosu karmaşık ve aşırı dikkat isteyen filmlerden daha çok , size göre diyebiliriz.

Bu yazıda size popüler ve çok sevilen yabancı romantik komedi filmlerinden birkaç tanesini biraz detayıyla beraber spoiler vermeden tavsiye edeceğiz. İncelemelere başlamadan önce dürüst olmak gerekirse çoğu (baya çok) yabancı romantik komedi filmleri yerli romantik komedilerden daha kaliteli bir mizaca ve senaryoya sahip. Bu yüzden bu yazıda sadece yabancı (Güney Kore) romantik komedi filmlerini listeleyeceğiz. Bunu söylemeden incelemeye geçmek istemedim. Eğer yerli romantik komedi filmleri hakkında fikir sahibi olmak için yazıyı okuyorsanız aslında sizin için daha iyi oldu. Çünkü gerçekten yabancı romantik komedi filmlerini izledikten sonra yerli olanları izlediğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız fakat biraz da vakit kaybetmiş olacaksınız pek tabii.  (Bu arada hayır tabii ki bilerek yapmadım. )

Güney Kore Yapımı Romantik Komedi Filmleri

A Moment To Remember (Nae Meorisokui Jiwoogae)

Süre : 1 saat 57 dakika

Çıkış Tarihi : 5 Kasım 2004

Imdb Puanı : 8.3 / 10

Bir aşk hikayesini anlatan Hatırlanacak Bir Anı , 27 yaşındaki Sun-jin in Alzehimer hastalığına yakalanması ile çiftin aşklarının karşılaştıkları bu hastalıkla test edilişini beyaz perdeye aktarıyor.

 

Always (O-jik geu-dae-man)

Süre : 1 saat 48 dakika

Çıkış Tarihi : 20 Ekim 2011

Imdb Puanı : 7.8 / 10

Film eski boksör Chul-min ve telepazarlamacı olarak çalışlan Jung-hwa arasındaki aşkı anlatıyor.

Kaderin varlığını doğrulayan Güney Kore yapımı romantik komedi filmlerinin başında geliyor Always. Yalnızca tek bir olayın hayatın gidişatını nasıl değiştirdiği ve birkaç hayatın kaderini değiştirdiğini bize gösteriyor.

 

The Classic (Keulraesik)

Süre : 2 saat 7 dakika

Çıkış Tarihi : 30 ocak 2003

Imdb Puanı : 7.9 / 10

Ji-hae’nin duygularını ifade etmekte güçlük çeken ve utangaç olan kız arkadaşı , Ji-hae’den aşık olduğu kişiye Ji-hae’nin kendi adını kullanarak mail yazmasını ister. ( Romantik komedi filmlerinin senaryosu da beyninizi biraz acıtabiliyor. ) Fakat iş ilerledikçe Ji-hae’nin kız arkadaşının aşık olduğu kişi Ji-hae’den hoşlanmaya başlar. (Çok şaşırdık) Bu olay yaşanırken Ji-hae de annesinin şu an kendisinin içinde olduğu durumdan hiç de farklı olmadığını farkeder. Ve olaylar gelişir…

 

Oasis (Oasiseu)

Süre : 2 saat 13 dakika

Çıkış Tarihi : 7 Mayıs 2004

Imdb Puanı : 8 / 10

Sorumsuz ve çocukça davranan eski suçlu serebral palsi hastalığı olan bir kızla arkadaş olur. Ve onunla vakit geçirdikçe ona bağlanmaya başlar. Ve olaylar gelişir…

Deiji

Süre : 1 saat 50 dakika

Çıkış Tarihi : 9 Mart 2006

Imdb Puanı : 7.6 / 10

Aşk üçgeni dendiğinde aklımıza gelen ilk Güney Kore romantik komedilerinden biri olan Deiji genç bir ressem olan Hye-young , Interpol dedektifi Jeong Woo ve profesyonal bir tetikçi olan Park Yi üçlemesinin arasıdaki aşk üçgenini ele alıyor.

 

The Beauty Inside (Byuti insaideu)

Süre : 2 saat 7 dakika

Çıkış Tarihi : 11 Eylül 2015

Imdb Puanı : 7.3 / 10

Her ilişkinin sorunları vardır. Fakat Woo-jin’in hikayesi çok farklı. Woo-jin her gün farklı bir vücutta (farklı bir yaşta , cinsiyette ve uyrukta) uyanıyor. Bazen bir adam , bazen bir kadın , yaşlı ve genç farketmeksizin farklı birisi olarak her gün aynı şeyleri yaşıyor. Zihninde kim olduğunu biliyor. Hala Woo-jin. Fakat farklı bir bedende. Her gün aynada kendine bakıp yeni yüzüne alışmaya çalışmak onun için çok zor. Hayatında değişmeyen tek şey ise sevdiği kız , Yi-soo. Yi-soo Woo-jin’in sırrını bilen ve onu buna rağmen seven birisi. Woo-jin her sabah farklı bir bedende Yi-soo’yu bulmanın yollarını arıyor. Fakat bu pek de kolay olmuyor.

 

My Sassy Girl (Yeopgijeogin geunyeo)

2017 Romantik Komedi Film Tavsiyeleri
2017 Romantik Komedi Film Tavsiyeleri

Süre : 2 saat 3 dakika

Çıkış Tarihi : 27 Temmuz 2001

Imdb Puanı : 8.1 / 10

Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan film , Kyun-woo (Cha) ve adı belirsiz bir kızın karşılaşmasını anlatıyor. Kyu-woo kıza yardımcı olmaktan çekiniyor çünkü diğer yolcular ikisi arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor. O an aralarında bir şey olmamasına rağmen Kyun-woo kıza yardım ettiği andan itibaren ona karşı bir şeyler hissetmeye başlıyor.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. uzmantavsiyesi.net'i kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz. TAMAM Daha fazla oku ..