En İyi Ütü Tavsiye

Ütü alacak ziyaretçilerimizin en iyi ütü hangisi sorusu üzerine en iyi ütü markası nelerdir ve en iyi ütü tavsiye yorumlarımızı sıraladık.

En yaygın ev aletlerinden ütüyü sizler için inceledik ve en iyi ütü tavsiye listemizi sıraladık. Muhtemelen evinizde kullandığınız emektar ütünüzü artık değiştirmenin zamanı geldi. Buhar çıkarmıyor, elbiselere yapışıyor ve kırışıklıkları gidermek saatleriniz alıyor.

Peki hangi ütüyü almalısınız. Eğer profesyonel olarak her gün ütü yapan bir meslekte çalışmıyor iseniz, terzi veya kuru temizlemeci değilseniz, size birkaç ütü tavsiyesinde bulunacağız.

Hangi Ütüyü Almalıyım?

1- Çok fazla çamaşır ütülüyorsanız buhar istasyonlu/jeneratörlü bir ütü tercih etmelisiniz. Aksi durumda normal buharlı bir ütü de sizin için yeterli olacaktır.
2- Ütünün ısı gücü, Watt cinsinden gösterilir. Kırışıklar konusunda titizseniz, en az 2400 W gücünde bir ütü tercih etmelisiniz. Eğer uygun fiyatlı olsun diyorsanız 2000-2400 W arasında bir ürün de tercih edebilirsiniz.
3- Ütünün buhar gücü, bir püskürtmede uyguladığı buhar miktarını gösterir. Sabit buhar çıkışı en az 35g/dakika, şok buhar gücü de en az 90g/dakika olan ürünleri tercih etmeniz, ütü yaparken daha az yorulmanızı sağlayacaktır.
4- Ütünün çamaşırlarınızda iz bırakmasını istemiyorsanız, safir taban, glissée veya seramik tabanlı ütüleri seçmelisiniz. Türkiye’deki tüketiciler için önemli bir nokta da, ütünün içinde kirece karşı bir sistemin bulunmasıdır.
5- Dalgın bir zamanınızda ütünüzü açık unutabileceğinizden korkuyorsanız, güvenlik sistemine sahip (ütüleme konumunda 30 saniye içinde, dik konumdayken de 5 dakika içinde kendisini kapatan ütüler) bir ürün tercih etmelisiniz.

En İyi Ütü Markası?

Ütü alacakların araştırmasında en çok dikkat ettiği ikinci etken ise ütümün başına bir iş geldiğinde garantisi sağlammı markasına güvenebilir miyim veya garantiye götürdüğümde yokuşa sürerler mi gibi çoğalta bileceğimiz sorulardır. Bizlerde bu düşünce ile sizler için hem ortalama ürünlerinin kalitesi, garanti servislerinin güvenilirliği, garanti süreçleri gibi birçok etken ile markaları sıraladık.
1- Tefal
2- Philips
3- Vestel
4- Arzum
5- Arçelik

En İyi Ütü Hangisi?

Tefal FV9848 Ultimate Pure 3200W Buharlı Ütü Yorumlar

En İyi Ütü Tavsiye-Tefal FV9848 Ultimate Pure 3200W Buharlı Ütü

Listemizin ilk sırasını ütü dünyasının devi tefalin yeni nesil FV9848 Ultimate Pure modelini vermek istedik. Tefal FV9848 Ultimate Pure 3200W Buharlı Ütü, ütüleme işleminizi zorlaştıran kireç ve kireç lekelerinden özel mikro kireç filtresi sayesinde tamamen kireçden uzaklaştıran, 3200w sayesinde diğer tüm rakiplerini geçerek en güçlü buhar deneyimi yaşatan ve buhar filtresi ile %100 saf buhar üflemekte ve  durilium airglide autoclean tabanı ile tefal ütü gurubunun en hızlı ve kaygan ütü deneyimini sizlere yaşatmaktadır.

Ürün Fiyatı:670₺-750₺

Vestel Kehribar 5100 Buhar Jeneratörlü Ütü Yorumlar

en iyi ütü
en iyi ütü – vestel kehribar serisi

En çok satılan ütüler ve en iyi ütü sıralamamızda 2. sırayı vestelin efsanevi jeneratörlü kehribar ütüsüne verdik. Bazı okurlarımızın en iyi ütü sıralamasında 2. sırada vestelin ne işi var diyebilir. Vestel Kehribarı jeneratörlü ütüsünü ikinci sıra da yer verecektik. Lakin ikinci sırada vermemizin nedeni dünyada belkide çıktığında özellik akımından tek olabilecek, jeneratörlü olması idi. Kehribar ütünün en büyük özelliklerinden birisi jeneratörlü olması ile kesintisiz 3 saat elektriksiz ütü yapabilmenizdir. Bir diğer özelliği ise tabanının nano seramik kaplama olmasından dolayı giysiler üzerine harika bir kayganlık oluşturur ve aşınmaya karşı direnç sağlar. Dijital göstergeli olan kehribar ütü V-Mod teknolojisi ile farklı kumaş türlerine göre sıcaklık ve buhar miktarını otomatik olarak ayarlayarak minimum enerji tüketimi sağlamaktadır.

Ürün Fiyatı:500₺-600₺

Philips PowerLife GC2995/30 2400W SteamGlide Tabanlı Buharlı Ütü Yorumlar

Philips kaliteli ütü tavsiyesi

Listemizin 3. sırasında yer alan philips ütü steam glide taban ile 4 kat daha uzun ömürlü olmaktadur. Ekstradan kireç temizleme sürgüsü ile kireçleri süzmektedir. Eğer ütüleyeceğiniz kıyafetleriniz asılı ise askıda da dikey buhar verme özelliği ile çamaşırlarınızı dikey konumda ütüleyebilirsiniz.

Ürün Fiyatı:2500₺-300₺

Ütüde Tefal Mi Philips Mi?

Kırışıklığı hangisi daha iyi açar, buharı kapasitesi hangisinin daha fazla, buhar gücü hangisinin fazla gibi sorular ile philips ile tefal arasında sıkışıp kaldığını fark ederek bu konuda tavsiyemizi belirtmek istedik. Öncelikle tefal marka ütünün en iyi özelliği ütülenecek kıyafetin üzerinden tek sefer geçmesi ile kırışıklığı yüksek oranda alıyor olması ve buhar gücünün yüksek olması philips marka ütünün önüne geçmesini sağlamıştır.

Bu yazımız haricinde dilerseniz daha ayrıntılı olarak derlediğimiz EN İYİ KAZANLI ÜTÜ adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. uzmantavsiyesi.net'i kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz. TAMAM Daha fazla oku ..