Akustik Gitar Tavsiyesi

Akustik Gitar Tavsiyesi
1 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.864 kez okundu.

 Akustik Gitar Tavsiyesi

Müzik dinlemek bizler için büyük motivasyon sağlayan bir eylem. Özellikle çoğu zaman ritim tutarak veya eşlik ederek kendi kendimizi motive ediyoruz. Kimi insanların sesleri güzel oluyor, kimi insanlarda güzel aletler çalıyorlar. Müzik kulağı olan insanlar bu bakımdan çok şanslılar. Hem dinleyerek hem de dinleterek kendilerini motive edebiliyorlar. Akustik gitar tavsiyesi alarak motivasyon bulunabilir.

Her genç belirli dönemlerinde müzik aleti çalmaya heves etmiştir. Ya kendi harçlıklarını biriktirip ya da bir başka bir yöntem bulup almışlardır. Özellikle herkes bir kere bile olsa gitar çalmak istemiştir. Gitarın bir çeşidi olan akustik gitarı da. Ama merak edilen bir konu da vardır tabi.

Akustik Gitar ile Normal Gitarın Farkı Nedir?

 

Akustik gitarın tüm tellerinin çelikten olması aralarında ki en büyük farktır. Oldukça sert bir yapıya sahip olan bu teller, haliyle çalmayı da zorlaştırmaktadır. Klasik gitarların ise akustiğe göre daha yumuşaktır. Bu bakımdan eğer ilk defa gitar çalacaksanız size olan tavsiyemiz şudur ki; akustik gitar ile gitar çalmaya başlamayın. Sizi çok yıpratacak ve zorlayacaktır. Zira başlamadan bitirmenize sebep olabilir. Çalma şekline değinecek olursak, klasik gitar da pena yardımı ile çalınırken, akustik gitarda parmaklarla çalınır. Klasik gitarın sesi daha tiz akustik gitarın sesi ise daha tok ve kalın çıkmaktadır. Eğer akustik gitar çalmak istiyorsanız akustik gitar tavsiyesi ederek, hangisini almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Akustik Gitar Tavsiyesi olarak Gitar Akustik Extreme XAC45EQ4BK Sahne Gitarı

21 perdeden oluşan bu gitarın klavyesi gül ağacından sapı ise maun ağacından yapılmıştır. Bu akustik gitar daha çok profesyoneller için kullanılmaktadır. Özellikle bulunan kesik kasa alt perdelere ulaşmak açısından çok büyük avantaj sağlamaktadır. Akord aletli 4 band ekolayzırlı profesyonel yükseltici, aktif manyetik 9 voltluk pilden besleme alarak gitardan çıkan sesin süzülerek ve her türlü parazitten arındırılmış olarak yükselticiye gitmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda gitarınızı, dışarıda oluşan gürültülerden arındırılmış olarak, kolaylıkla ve rahat bir şekilde akort edebileceksiniz. Fiyatı ise; 715,0 TL ‘dir.

Akustik Gitar Tavsiyesi olarak Gitar Akustik Cutaway SGA40RB

Ön, arka ve yan kapaklar ıhlamur ağacından yapılmıştır. Perde sayısı 20 olmakla birlikte, ön klavye gül ağacından, sap arkası ise akça ağacından yapılmıştır. Kesik kasa olması sebebi ile alt perdelere ulaşmak kolaylık sağlayacaktır. Aynı zaman da solo çalışmaları için çok uygundur. Orta ve ileri müzisyenler için kullanılan bir gitar türüdür. Fiyatı ise; 214,0 TL ‘dir.

Akustik Gitar Tavsiyesi olarak Fender F1020sce Elektro Akustik Gitar Nat

DreadnoughtCutaway gitarın özellikleri arasında; göreceğiniz zaman bayılacağınız doğal cilası, masif sedir gövde üstü ve yıldız kesim “X” balkonlama,  20 perdeli gül ağacı klavye, siyah sap ve gövde filetosu, eskitilmiş köprü iğneler, eskitilmiş krom ya da siyah aksam ve FishmanIsys III manyetik/preamp sistemi ve dahili aktif preamp, dahili kromatik akort cihazı, volume kontrolü, üç bant ekolayzır bulunmaktadır. Fiyatı ise; 1.607,0 TL ‘dir.

 

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Akustik Gitar Tavsiyesi Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Akustik Gitar Tavsiyesi Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Akustik Gitar Tavsiyesi bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git