Buhar Makinesi Tavsiye

Buhar Makinesi Tavsiyeleri

Son zamanlarda evlerde kullandığımız kalorifer ve klimanın etkisiyle nem azaldığı için ortam kurumaktadır. Oluşan bu nem azlığı da insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı ortamı nemlendirecek bir alete ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Bu durumun farkına varan üreticiler harekete geçmiş ve ortamı nemlendirecek, buhar verecek bir makine üretmişler. İşte bu marka ve modellerin çeşitliliği sizin kafanızı karıştırmasın. Buhar makinesi sıcak mı soğuk mu olmalı, en iyi soğuk buhar makinesi hangisi, soğuk buhar makinesi tavsiyeleri neler gibi türden birçok soru aklınızın bir köşesine takılmaktadır. Buhar makinesi tavsiyelerimizle en doğru ve güvenilir makineyi kolayca alarak kafanızın karışıklığına son verebilirsiniz.

Buhar Makinesi Tavsiyeleri

Buhar makineleri ortama sıcak hava verdiği zaman çok faydalı olmamakla birlikte zararı da olabilir. Ama buhar makinelerinin ortama soğuk hava vermesiyle ortam nemlenir ve kuruluğunu kaybeder. Ortamın kuru olması çeşitli sağlık problemlerine yol açar. Astım, bronşit, faranjıt gibi rahatsızlığı olanları olumsuz etkilemektedir. Özellikle bebeklerde çok dikkatli olmalı ve ortamı nemlendirmeliyiz. Yazın genellikle hava nemli olduğu için buhar makinesine pek ihtiyaç duyulmaz ama kışın çok gereklidir. Nemsiz hava cildimizi bile kurutmaktadır. Doktorların birçoğu bebekli ailelerin buhar makinesi kullanmasını tavsiye etmektedir. Bebeğinizin bulunduğu ortamdaki nem oranı hem bebeğinizin cildi hem de ciğer sağlığı açısından hayati önem taşır. Fakat ev içindeki ısıtma sistemleri vs. gibi faktörler, bu nem ortalamasının dengesini ara ara bozabilir. Evdeki havanın nem oranı sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz, kendinizi iyi ve keyifli hissetmeniz için %40-55 oranında neme ihtiyaç duyarlar. Peki bu durumda ne yapacağız, hangi buhar makinesini almalıyız gibi sorular aklınıza gelebilir. Öncelikle şunu da belirtmeliyiz ki alacağınız buhar makinesi hangi marka olursa olsun içerisine kesinlikle musluk suyu koymayın zamanla kireçleme yaparak bu durum makinenizin ömrünü kısaltabilir. Arıtılmış su kullanabilirsiniz ve mutlaka kullanma talimatlarını okumalısınız.

En İyi Buhar Makinesi Tavsiyeleri;

Weewell Buhar Makinesi:

Buhar Makinesi Tavsiyeleri

Oda ısısı nem oranını gösteren dijital ekran göstergesi vardır. Uzaktan kumandalı olduğu için yerinizden kalkmadan komut verebilirsiniz. İstediğiniz süreyi ayarlayıp siz yokken çalıştırıp ve kapatabilirsiniz. Mavi ışığı abajur görevi görerek ortamı aydınlatır, insanı rahatsız etmez. İstediğiniz neme ulaşınca kendisi kapanarak nem oranı eksilince otomatik olarak tekrar açılır. Yerden yüksek olan ayakları sayesinde olası rıskleri önler. 360 derece dönebilen buhar veren ağzını istediğin yöne çevirerek buhar seviyesini ayarlayabilirsiniz. Rahatsız etmeyen açılış ve kapanış sesi vardır. Ultra sessizdir. Suyu bitince de otomatik kapanıyor. 3 litre kolay doldurulan su haznesi vardır. Düşük enerji tüketimi sağlar. Estetik ve ergonomik yapısıyla göze de hitap etmektedir. Weewell ultrasonic nemlendiriciler evinizdeki havanın nem oranını ideal düzeyde tutmanıza yardımcı olur. Buhar makinelerinin fiyatı 70 ile 100 tl arası değişmekte olup weewell buhar makinesinin fiyatı 140 tl dir.

Tefal Disney Aroma Hava Nemlendirici:

Buhar Makinesi Tavsiyeleri

Soğuk buhar, nem düzeyini arttırıp ideal seviyeye getirerek bebeğin rahat nefes almasını kolaylaştırır. Herhangi bir tehlikesi veya haşlanma riski yoktur. Geniş otonomi stressiz kullanım içindir.(max.50 saat)Uçucu yağ difüzörü, saf ve rahat nefes almak içindir. Kışın ısıtıcı açıkken bebek odasındaki hava genellikle çok kurudur. Bebek nefes alırken sorun yaşayabilir ve bunun sonucunda öksürmeye başlar. Nemlendirici ürünler, odanın havasına mikroskopik boyutta soğuk su zerrecikleri yayar. Bu mikro zerrecikler, nem seviyesini arttırır ve nemin yüzde 50 düzeyindeki rahatlık seviyesine ulaşmasını sağlarlar. Higrometre havadaki nem seviyesini kontrol ederler. Anti-kireç kartuşu, ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Chıcco Comfort Neb Soğuk Buhar Makinesi

Buhar Makinesi Tavsiyeleri

Comfort neb havaya soğuk buhar yayarak ortamdaki nem dengesinin korunmasını sağlar. Ultrason teknolojisi sayesinde son derece sessiz çalışır ve bu nedenle de bebekler uyurken kullanmak için de idealdir. Az yer kaplaması ve kompakt tasarımı, comfort nebi bebek odalarında kullanım için ideal bir ürün haline getirir. Buharın yukarıya yönlendirilmesi sayesinde destek yüzeyleri üzerinde buğu oluşumu asgari düzeyde tutarlar. Püskürtme yoğunluğunu ise kontrol edebilirsiniz.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. uzmantavsiyesi.net'i kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz. TAMAM Daha fazla oku ..