Bulaşık makinesi tavsiye 2018

Bulaşık makinesi tavsiye 2018
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 40.508 kez okundu.

Hangi bulaşık makinesini almalıyım

Gün içinde evimizde sürekli bulaşık çıkar. Hele bir de kalabalık aileyseniz. Günümüzde bize zaman, enerji, su tasarrufu yaptıran bulaşık makineleri olmasaydı ne yapardık düşünmek bile korkunç. Peki, bize bu kadar artılar sağlayan bulaşık makinesini seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Onca model arasından hangisi iyi? Hangi bulaşık makinesi tavsiye bana en uygun? Durun, kafanız karışmasın öncelikle kriterlerinize karar verin. Gerisi çok kolay olacaktır.

Gelin şimdi biraz bu kriterleri konuşalım.

Bulaşık Makinesi Tavsiye 2018

Enerji Tüketimi

Hani dedik ya bulaşık makineleri bize enerjiden de tasarruf ettiriyor diye. İşte bu konuda seçeceğimiz makinenin A++, A+++ gibi üst düzey enerji tasarrufunda olduğuna dikkat etmeliyiz. Arada biraz fiyat farkı olsa da elektrik faturalarındaki değerin azlığıyla kendini amorti edecektir. Sadece elektrik değil, aynı zaman da su tüketimi de seçiminizde etkili olmalıdır. Sadece cebiniz için değil aynı zamanda çevre için de zararlı etkenleri unutmamak gerekir. Bulaşık makinesi tavsiyeleri konusunda araştırma yaparken ilk olarak bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Kapasite ve Program Sayısı

Ailenizdeki birey sayısı hatta daha doğrusu bulaşık yıkama sıklığınız ve miktarınız bu seçeneği etkilemeli. Bir anda çok bulaşık çıkan bir evde az programlı ve düşük kapasiteli bir bulaşık makinesi tamamen yetersiz kalacaktır.

Ses Seviyesi

Günlük hayatta çevremiz sürekli seslerle kuşatılmış durumda. Hele ki büyük şehirde yaşıyorsanız bir dakika yoktur ki başınızı dinleyebilesiniz. İşte bu durumu da düşünerek kim o seslere bir de bulaşık makinesi sesi eklemek ister? Bulaşık makinesi tavsiye ürünlere bakarken ses düzeyi düşük modellerle bakmanız huzurunuz için en iyisi olacaktır ve sadece gündüz değil uyurken de makineyi çalıştırabilme imkânı sağlayacaktır.

Ses düzeyleri ile sizleri rahatsız etmeyecek modeller:

 • Bosch Bulaşık Makinesi SMS69T48TR 38 dB
 • Samsung Bulaşık Makinesi DW60H9950FS 44dB
 • Miele Bulaşık Makinesi G2872SCVİ 41dB
 • VESTEL BMA – XXL1007 X Bulaşık Makinesi 39 dB
 • Arçelik Bulaşık Makinesi 63101I 44dB
 • Siemens Bulaşık Makinesi SN26V891 38 dB
 • LG Bulaşık Makinesi D1455CF 38 dB

Bir Bulaşık Makinesinde Bulunması Gerekli Olan Özellikler

İlk olarak yarım kapasite yıkama seçeneği; bu özellik sayesinde en uygun bulaşık makinesi tavsiyesinde bulaşığınızın azlığına göre su ve deterjanı kullanarak hızlı bir şekilde temiz bulaşık sağlayacaktır. Tam kapasitedeki gibi uzun sürmeyecek aynı zamanda yarı yarıya daha az su, deterjan ve enerji harcayacaktır.

Bulaşık makinesi tavsiyesi ararken karşımıza çıkan ikinci özelliğimiz ise yük sensörü. Yük sensörü, makinenin hem ne kadar dolu olduğunu hem de kirlilik düzeyini ölçer. Buna göre su, enerji ve deterjan ayarlayan makine enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Bardak koruma teknolojisi, suyun sertlik derecesine müdahale ederek bulaşıklarınıza en uygun suda yıkama yaparak onları korur.

Fanlı kurutma sistemi, hem bulaşıkların çabuk kurumasını sağlar hem de daha bulaşık makinesinin kapağını açtığınız an bulaşıklar dokunulabilir sıcaklıkta olur.

Lcd ve led ekranlı bulaşık makinesi tavsiyelerinde avantajınız, program süresini, deterjan ve su miktarını, kısacısı yıkama hakkında her şeyi ekrandan görebiliyor olmanızdır.

Bulaşık makinesi tavsiyelerine bakarken aynı zamanda su emniyet sistemine de özellikle bakın.

Zeolit kurutma teknolojisi de nemi enerjiye çeviren bir sistemdir. Zeolit mineralinin kullanılmasıyla oluşturulan bu özellik, sürekli kendini yeniler. Yani sizin değiştirmenize gerek olmaz.

Duo wash özelliği olan bir makine seçerseniz de alt ve üst iki ayrı sepette de farklı program seçebilirsiniz.

Bosch SMS88TI03T

 • A+++ enerji grubundan %10 daha az enerji
 • Sadece 7 litre su tüketerek mükemmel yıkanmış bulaşıklar
 • Sadece 44 dB ses düzeyiyle çalıştığını bile fark etmeyeceksiniz
 • 5 özel fonksiyona sahip. Bunlar; Intensive Zone, Yarım yük seçeneği, VarioSpeedPlus, Shine&Dry, ExtraHygiene
 • LED gösterge

Siemens SN278I03TT

 • Variospeed Plus özelliği sayesinde normal bulaşık makinelerine göre %66 daha kısa sürede yıkar.
 • A+++ enerji düzeyinden bile %10 daha az enerji ile çalışır
 • emotionLight özelliği ile güzel mavi iç aydınlatma sunan bulaşık makinesi tavsiyesi, aynı zamanda dekoratif bir görüntü de oluşturuyor.
 • Sadece 7 litre su kullanarak tertemiz bulaşıklar sunar.
Puan: 4,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

Bulaşık makinesi tavsiye 2018 Etiketleri:


Bulaşık makinesi tavsiye 2018 Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tavsiye 2018 Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Bulaşık makinesi tavsiye 2018 bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Bulaşık makinesi tavsiye 2018 Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. osman can dedi ki:

  kesinlikle samsung bulaşık makinesi almayı tavsiye ederim ve dw60h5050 modelini öneririm çok güzel ve kullanışlı

 2. mustafa ay dedi ki:

  bosch 2 programlı bulaşık makinası tavsiye ederim ben 3 4 5 programlı makinaları tavsiye etmem kendinize durduk yere ekonomik yük getirmeyin herkesin ev bulaşıkları yağlı oluyor genelde tencere de oluyor tabak ta bardakta yani 70 derecelik 2 saate yakın programa atıyoruz hem kirlerinden arınıyor hem de hijyenik oluyor diğer ekstra programlar 5 para etmez kullanmayacağınız programlardır bilginiz olsun

  1. Mustafa dedi ki:

   Arkadaşım benim makinamı aynısı sendeki. ama bende problem var suyu işitmiyor ve kurutma yapmıyor.rezisdansli motor değişecek diyorlar 300 tl makine 500 lira zaten. Kaldır at diyorlar.

   1. oneri dedi ki:

    Merhaba Mustafa bey,
    Sizdeki marka ve model hangisi acaba?

Sayfa başına git