En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye
19 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.079 kez okundu.

Bu yazımızda; en iyi bulaşık makinesi yorumu arayanlara özel hem ucuz hem kaliteli hemde uygun öneri listesi ile bulaşık makinesi marka tercihlerimizi sıraladık.

En iyi bulaşık makinesi markası hangisi?

Kadın ya da erkek sevmediğimiz ev işlerinin başında bulaşık yıkama sorunu yer almaktadır. Kalabalık ve çok çocuklu bir aileniz varsa bu durum iki kat daha da artmaktadır. Ancak en iyi bulaşık makinesi ile bu sorunu ortadan kaldırabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Zaman, enerji, su tasarrufu gibi birçok yönden avantaj sağlayan bulaşık makineleri ev eşyalarımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Vitrinlerde her çeşit modelinden en farklı markalarla birçok bulaşık makinesi bulunmaktadır. Bu konuda en doğru kararı vermek için ilk önce kriterlerini ve beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bulaşık makinesi tavsiyelerimizi de dikkate alarak enerji tüketimi, kapasite, program sayısı, ses seviyesi gibi birçok türden makinelerin özelliklerini makalemizde bulabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Tavsiye

Hangi Bulaşık Makinesini Almalıyım?

Hangi bulaşık makinesini almaya karar verirken kendi mutfağınızı değerlendirerek bazı dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmalısınız. En iyi bulaşık makinesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlar;

-Bulaşık Makinesi Yıkama Kapasitesi

İdeal olarak kullanılan bulaşık makineleri 12 kişilik olanlardır. Bunun yanında 13-14 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesine sahip makinelerde vardır. Sepet sayısı da buna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genellikle 2 sepetli olmakla beraber 3 sepetli bulaşık makineleri de mevcuttur. Kullanım kolaylığı ve yıkama kapasitesini mevcut durumunuzu göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmalısın ız.

-Bulaşık Makinesi Program Sayısı

2 programdan 10 programa kadar bulaşık makineleri vardır. En çok kullandığınız ve olması gereken 3 temel program vardır. Bunlar kısa program, standart program ve yoğun programlarıdır. Diğerleri ise ekonomik, otomatik, ön yıkama, mini 30, hassas 40, hızlı 58, yoğun 70, ekstra hijyen, karma ve ekstra sessiz programlarıdır.

-Bulaşık Makinelerinde Ses Seviyeleri

En iyi bulaşık makinenizi seçerken desibel değeri en düşük olanları tercih etmelisiniz. Bulaşık makineleri ilk çıktıkları zaman 60 db sesi geçen ses seviyeleri ile oldukça gürültü çıkarmaktadır. Ancak şu an gelişen teknoloji ile 40-50 db arasında ses seviyeleri mevcuttur. Hatta bazı markalar özellikle kendilerine has ultra sessiz modeller tasarlayarak piyasada en sessiz bulaşık makineleri ile adını duyurmaktadır. Bulaşık makinesini özellikle gece çalıştırdığınızı varsayarsak bulaşık makinelerinin ev sakinlerini ve komşuları rahatsız etmemesi açısından en sessiz olanı seçmelisiniz. Bosch, Siemens, Lg, Vestel, Miele sessizlik konusunda ilk sırada yer alan en sessiz bulaşık makinelerindendir.

-Bulaşık Makinelerinde Enerji Kullanımı

Yapacağınız bulaşık makinesi seçimi ile su ve elektrikten tasarruf sağlayabilirsiniz. A sınıfı %12, A++ sınıfı %21, A+++ %30 daha tasarruf sağlamaktadır.

Hangi Bulaşık Makinesini Almalıyım?

-Bulaşık Makinesinde İstediğiniz Ekstra Özellikler

Tüm bunların yanında en iyi bulaşık makinesini seçerken renk seçimi, dijital led gösterge paneli, yük sensörü, hassas yıkama programı, bardak koruma teknolojisi, akıllı filtre temizleme sistemi, fanlı kurutma sistemi, tuz-parlatıcı seviyesi kontrolü, bulaşık makinesi kirlilik göstergesi, erteleme özelliği, kalan zamanı gösterme, çocuk ve emniyet kilidi, yüksekliği ayarlanabilen üst sepeti, buharlı yıkama gibi özellikleri de dikkat ederek ihtiyacımız doğrultusunda en iyi ve uygun seçimi yapmalısınız.

En İyi Bulaşık Makinesi Marka ve Modelleri

Miele Solo Bulaşık Makinesi G 4203 Çelik

Alman markası olan firma Türkiye garantilisir. Beyaz eşya sektöründe isim yapmış en iyi markalardandır. Fiyatları emsallerine göre biraz pahalı olsa da uzun süre kullanacağınız kaliteli ve sağlam malzemeleriyle tasarlanmıştır.  Dayanıklılığı ile kendini kanıtlamış firma genellikle büyükşehirlerde bulunmaktadır. Eğer küçük bir yerde oturuyorsanız arıza durumunda servis gibi problemler yaşamamanız için pek de önerilmemektedir.

Bulaşık makinesi içi aydınlatma, yıkama sonrası işlem bitiminde kapağın otomatik açılması, kapağın kolay açılması ve kullanışlı olması, A+++ enerji tüketimi ile  238 kWh eletrik tüketimi mevcuttur. Mükemmel cam koruma, 38 db ses seviyesi, çelik ön cephesi, 3 basamaklı dijital gösterge paneline sahiptir. Dolaşımlı turbotermik kurutma ile bardak, çatal-kaşık ve tabaklarınız ilk günkü parlaklığını korur. Çatal-kaşık sepeti ile de kullanımda sizlere kolaylık sağlamaktadır. %40’a kadar ilave enerji tasarrufu sağlamaktadır. (Fiyatı: 3.500 TL civarında)

Bosch SMS43D12TR SilencePlus A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi

 

Alman markası olan Bosch bu modelinde 4 programlı, A+ enerji sınıflı bulaşık makinesi üretmiştir. Orta sınıfa hitap eden bu model 1.02 kWh enerji tüketimi, 52 db ses seviyesi, 12 kişilik kapasitelidir. Yoğun, normal, eko, hızlı 45 ile 4 ayrı yıkama sıcaklık derecesi mevcuttur. Yüksekliği ayarlanabilir sepeti, 3 katlı tasarlanmış katlanır raf ve sepet özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Yük sensörü, özel bardak koruma sistemi, 1-24 saat erteleme özelliği, LED program takip göstergesi, kırmızı panel ışıkları ve Led parlatıcı göstergesi vardır. Su taşma emniyeti ve servo kilit sistemi vardır. En çok satılan modellerdendir. Servis ağının yaygın olması ve çok iyi temizlik sağlayarak bulaşıklarınızı lekeli çıkarmaması ile müşterilerden olumlu yorumlar almıştır. (Fiyatı: 1.300 TL civarında)

Siemens SN24D830TR 4 programlı Jetmatic Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi Tavsiye

A+ enerji sınıfı, 1.02 kWh enerji tüketimi, A sınıfı kurutma performansı, 52 db ses seviyesi, 12 kişilik kapasiteli en iyi bulaşık makinelerindendir. Bu firmada Alman markasıdır. Parçaları sağlam, dayanıklı ve bir o kadar da kalitelidir. Yoğun, normal, eko, hızlı 45 programları vardır. XXL sepetleri ile 3 katlı olarak tasarlanmıştır. Deterjan otomatiği, jetmatik hidrolik sistem, yük sensörü, 3 kademeli filtre sistemi ve bardak koruma teknolojisi vardır. Anti-fingerprint yüzeyi ile su taşma emniyeti-servokilit özelliği mevcuttur. LED parlatıcı göstergesi ve kalan zaman göstergesi, eksik tuz göstergesi vardır. Kullanışlı programları ile en çok tercih edilen ve memnun kalınan modellerdendir. (Fiyatı: 1.330 TL civarında)

En iyi bulaşık makinesi tavsiyesi yazımızla sizlere orta segmentte alınabilecek modelleri tanıttık. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve sıkıntısız çalışması ile Siemens, Bosch ve Miele çok çeşitli modelleri ve program sayıları ile ihtiyacınızı karşılayacak türden son teknoloji ile üretilmiştir. Bunun yanı sıra Profilo, Vestel, Arçelik ve Altus da tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

Etiketler: en iyi bulaşık makinesi, bulaşık makinesi tavsiye, bulaşık makinesi için tavsiye ettiğiniz, en iyi bulaşık makinesi markası hangisi, en iyi bulaşık makinesi kadınlar kulübü

Puan: 5,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git