Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 105.716 kez okundu.

En İyi Çamaşır Makinesi

Beyaz eşya alımı; gerek eski beyaz eşyası bozulana ve yeni makine arayana gerekse de yeni evlenen çiftlere çok zor bir iştir. Hele ki ev işlerinizde en büyük yardımcınız olan çamaşır makineleri birçok marka ve modellerle müşteriyle buluşmaktadır. En iyi çamaşır makinesi ararken karşınıza birçok özellik, karmakarışık sözcükler çıkacaktır. Her geçen gün teknolojinin biraz daha gelişmesiyle pek çok yeni model arasından doğru seçimi yapmak da o karmaşık terim ve özellikleri anlamak kadar zor bir husustur. Biz de bu yükü sizden almak ya da hafifletmek adına ilk olarak çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz kriterleri açıklamalı olarak anlattık sonra da en doğru ve kaliteli en iyi çamaşır makinesi tavsiyesi  listemizle sizlere güvenilir tercihler yaparak pişman olmamanız için çamaşır makinesi markalarını sıraladık.

Çamaşır Makinesi Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Kriterler;

1- Bütçenizi Kararlaştırın.

İlk olarak düşünmeniz gereken şey en iyi çamaşır makinesi için bütçenizden ayırdığınız paydır. Günümüzde teknolojinin üst düzeylere gelmiş olmasıyla artık lüksün de bir sınırı yoktur. 5 bin TL’ye kadar çamaşır makinesi bulunabilirken, 600 TL’ye de çamaşır makinesi almanız mümkündür. Uygun fiyata aldığınız çamaşır makinesi de performansının kötü olacağı anlamına gelmiyor. Yine de bütçenizi en az 1300 TL olan çamaşır makinesi tavsiyelerine göre ayarlamalısınız ki güzel servis hizmetleri ve ekstra özellikleri olsun. Bütçe ayarlandıktan sonra da karşımıza çıkan ilk kriter şüphesiz devir sayısıdır.

2- Devir Sayısına Önem Verin.

Devir sayısına önem verelim ama devir sayısı niçin önemlidir ve ne anlama gelmektedir diyorsanız bu hususu şu şekilde açıklayım. Devir, çamaşır makinenizin bir dakikada yapacağı devrin sayısıdır. Eğer makineniz 1200 devirse, dakikada 1200 kere dönerek çamaşırlarınızı sıkar. En uygun ve en iyi çamaşır makinesi önerisi derseniz 1000 devir bile yeterli olacaktır fakat eğer çamaşırlarınız daha çabuk kurusun istiyorsanız daha üst devirlere bakmanız yararınıza olacaktır. Devir sayısına göre çamaşırlarınızı sıkmak için dönen kazanı sizlere kıyafetlerinizi kurutma noktasında fayda sağlamaktadır.

3- Yıkama Kapasitesini Göz Önünde Bulundurun.

Gelelim yıkama kapasitesine. Burada düşüneceğiniz şey sadece aile bireylerinin sayısı değil aynı zamanda çamaşır yıkama sıklığınız ve yoğunluğunuz olmalıdır.

Çamaşırı haftada birkaç kez değil de biriktirip yıkıyorsanız ya da aile birey sayısı oldukça kalabalık ise o zaman kapasitesi çok olan çamaşır makinesi tavsiyelerine yönelmeniz iyi olacaktır. Çamaşırlarınız çok yok ise ya da bekar, öğrenci iseniz kapasitesinin yüksek olmasına gerek yoktur.  kg yıkama kapasitesi çamaşır makinesi sizin için idealdir.

4- Enerji Tasarrufu Sağlayacak Türden Modellere Bakın.

Çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de şüphesiz enerji tasarrufudur. Alırken enerji tasarruflu olmayan bir modeli seçmeniz kullandığınız sürede elektrik faturalarına yansıyarak sizi pişman edecektir. Yüksek faturalarla keyfinizi kaçıracaktır.

5- Doğru Markaya Karar Verin.

Beyaz eşya seçerken ve özellikle konumuz olan çamaşır makinesi seçerken sadece özelliklere değil aynı zamanda markanın servis olanaklarına da bakmalısınız. Kendini kanıtlamış olan markalara yönelmeniz makineyi kullandığınız süre boyunca büyük küçük her sorunda iyi bir servis hizmeti almanızı sağlar. Hatta daha da önemlisi kaliteli oluşuyla fazla arıza vermez ve servise ihtiyacınızın olmamasını sağlar. Eskiden günümüze Siemens ve Bosch beyaz eşyada tek akla gelen markalar olsalar da şimdilerde LG ve Samsung da kendini kanıtlamış bulunuyor. Ve hatta Arçelik ve Vestel de giderek gelişerek uzun ömürlü makineler üretiyorlar. Profilo, Hotpoint Arıston, Indesit ve Hoover markaları da çamaşır makineleri tavsiyelerimiz arasındadır.

En İyi Çamaşır makinesi tavsiyesi denince akla ilk gelen seçenekler ise şu şekilde yer almaktadır:

WW90H7410EW/AH Samsung Çamaşır Makinesi

en iyi çamaşır makinesi tavsiye

en iyi camasir makinesi

Samsung her alanda kendini kanıtladığı gibi çamaşır makinesi konusunda da kendinden söz ettiriyor. Bizim çamaşır makinesi tavsiyelerimizden ilki de Samsung oluyor.

9 kg çamaşır kapasitesine sahip olan makine, 10 Yıl da motor garantisi sunuyor.

Samsung çamaşır makinesi tavsiyesi A+++ enerji sınıfına sahiptir.

9 kg’lık kapasitesi ile yorgan ve battaniyelerinizi kolaylıkla yıkamanıza da olanak sağlamaktadır.

XL kazan yapısıyla bu çamaşır makinesi tavsiyesi, Samsung makinelerin özel serilerinden. Cyrstal Blue serisinden olan çamaşır makinesi, gelişmiş XL kazan yapısı ile giysilerde yıpranma ve tüylenme sorunlarını yapmaz.

en iyi camaşır makinesi

samsung eco bubble teknolojisi

Bu çamaşır makinesi sahip olduğu Eco Bubble özelliği ile soğuk suda yıkama yapsa bile harika yıkanmış çamaşırlar sunuyor. Samsung, çamaşır makinesi tavsiyesi olarak kendini her özelliğiyle kanıtlıyor.

Soğuk suda bile yüksek performans göstermesini sağlayan Eco Bubble özelliği %20 enerji tasarrufu sağlatıyor. Yıllık enerji tüketimi ise sadece ve sadece 151 kWh.

Yıkama yaparken ses seviyesi sadece 52 desibel ve sıkmaya geçtiğinde ise çıkarttığı ses seviyesi 74 desibeldir.

Yıllık 9400 Litre su harcayan çamaşır makinesi tavsiyesi, 49 cm kapak içi genişliği ile çamaşırları içine rahatça alabilir.

Crystal Blue serisinden olan bu çamaşır makinesi, otomatik olan hata izleme sistemi yani Smart Check (Akıllı Kontrol) özelliğine de sahip. Makine, bu özelliği sayesinde sorunları erken aşamada hemen tespit edebiliyor ve telefonunuza yükleyeceğiniz akıllı telefon uygulamasını kullanarak kolayca çözüm sunuyor.

Bu özellik sayesinde kullanım kılavuzunu bulmanız hem de servis çağırıp pahalı tamir ücretleri ödemeniz söz konusu bile olmuyor.

Eco Drum Clean fonksiyonu ile kazanınızı sürekli temizler. Sıcak suyun yüksek hızlı dönüşüyle silindirin, diyaframın ve makine camının her daim temiz ve sağlığa uygun olmasını sağlar. Yani bu en çamaşır makinesi tavsiyesi çevre dostu olduğu kadar, deterjan tüketimini azaltarak cebinizin de dostu olur. Alırken ödediğiniz belli ölçüde fiyat farkı elektrik faturaları ve deterjan tüketiminin azalmasıyla kendini ödetecektir.

Bosch WAY28862TR Çamaşır makinesi tavsiye

Bosch WAY28862TR

Yıllar önce de beyaz eşya tavsiyesi denince Bosch, şimdi de Bosch. Kendini kanıtlayan ve kalitesinden hiç ödün vermeyen Bosch’tan üst düzey bir çamaşır makinesi tavsiyesi. 9 kg yıkama kapasitesiyle en üst yıkama kapasitesini sunar. XXL tambur hacim yapısı ve 1400 devir sayısıyla harika bir çamaşır makinesi .

i-Dos özelliği ile minimum tüketim – maksimum verim – mükemmel yıkama sonuçları aynı çatı altında. EcoSilence Drive : Üstün enerji verimi ve 10 yıl garantili motoruyla, bu özellik makinenin sessiz çalışmasını sağlar.

Makinenin üst düzey tasarrufu sayesinde en üst tasarruf seviyesi olan A+++ ‘dan bile %30 daha az enerji harcar.  Makinenin akıllı sistemiyle leke çıkarma sistemiyle tam 16 farklı türde lekeyi algılar ve hepsine uygun uygulamayı yaparak lekeleri kolaylıkla çıkarır. Çamaşır makinesi tavsiyesi olarak bu makineyi aldığınıza bir an bile pişman olmazsınız.

Siemens WM12T480TR A+++ 9 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

9 kg kapasitesi, A+++ enerji sınıfı ile %30 enerji tasarrufu sağlayan bir modeldir. 1200 devir ile mükemmel yıkama kapasitesi bulunan, 165 derece açılabilen çelik görünümlü mıknatıslı kapağı ile uzun ömürlü sessiz motoru mevcuttur. Köpük ikaz, köpük tanıma, dengesiz yük kontrolü, çocuk kilidi, kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi, yıllık 152 kWh enerji tüketimi, 51-75 dB ses seviyesi bulunmaktadır. Geniş servis imkanları ile arıza durumlarında kullanıcılara etkin ve hızlı çözümler sunar. 63 Litre su tüketimi yapmaktadır. En iyi markalardan olan Sıemens beyaz eşyada ve özellikle de çamaşır makinesinde kendini kanıtlamış firmalardandır.

Profilo CMG140DTR Premium 9 A+++ 9 Kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

A+++ enerji sınıfı ile %30 tasarruflu olan bu model uygun fiyatıyla da müşterilerin ilgi odağı olmuştur. 1400 devirli mükemmel yıkama performanslı, titreşim önleyici yan duvarları ile çok sessiz çalışan, metal menteşeli kapağı ile dayanıklı ve kaliteli bir cihazdır. 59 cm derinliği, yıllık 152 kWh enerji tüketimi, 75 dB ses seviyesi, 49 Litre su tüketimi ve yine yıkamada 49 dB ses seviyesi ile alınabilecek orta segment çamaşır makinelerindendir. Hem hesaplı hem sağlam olan çamaşır makinesi kullanıcılarından birçok olumlu yorumlar almıştır.

LG FH4U2VFNP3 A+++ 9 Kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

LG Önden Yüklemeli Akıllı Çamaşır Makinesi

Teknoloji devlerinden LG çamaşır makinesinde de kendini ispatlamıştır. 9 kg kapasiteli, A+++ enerji sınıflı ve 1400 devir sayısı ile üst segment ürünlerdendir. Dokunmatik büyül LCD ekranı, birbirinden farklı ve çeşitlilikte çamaşır yıkama programları ile şık tasarımlı çamaşır makinesidir. TurboWash özelliği ile elektrik tüketimini %15, su tüketimini %40 azaltır ve 59 dakika gibi kısa sürede mükemmel temizlik sağlar. NFC teknolojisini kullanarak akıllı telefonlarınız yardımıyla istediğiniz programı çamaşır makinesinde uygulayarak uzaktan yönlendirme yapabilirsiniz. Çamaşır makinesi kazanı 6 farklı hareketle döndürerek kumaş ve kıyafetlerinizi yıpratmadan temizliğini yapar. 50 Litre su tüketimi ve yıkamada 58-sıkmada 72 ses seviyesi ile oldukça sessiz, kaliteli çamaşır makinesidir. En iyi çamaşır makinelerindendir.

Çamaşır makinesi tavsiyelerimizle en iyi ve en kaliteli çamaşır makinesini alabilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz tüm fikirlerinizi bizlerle paylaşabilir, çamaşır makinesi konusunda kafa karışıklığı yaşayanlara fikir verebilirsiniz. En iyi çamaşır makinesi yorumları için lütfen kullanıcılardan gelen aşağıdaki yorumları kontrol ediniz.

Puan: 3,13/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018 Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018 Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018 bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Çamaşır Makinesi Tavsiyesi 2018 Konusuna 86 Yorum Yapıldı
 1. En uygun çamaşır makinesi tavsiyesi konusunda karar vermek zor iş ama Bosch her zaman en iyisini yapıyor. Şaşmamak en iyisi sanırım. Çamaşır makinesi tavsiyesi baktıktan sonra Bosch makine almayı düşünüyorum.

  1. HÜSEYİN dedi ki:

   Kesinlikle Bosch almayın

  2. Hazal dedi ki:

   Bosch adı üstünde bomboş bir makine tek bir tane bile leke çıkarmıyor renk veriyo çamaşırları yıpratıyor üzerine para verseler asla almam bu markayı bi daha buzdolabı da öyle peynir koyuyorum hemen bozuluyor tek kelime ile berbat

 2. osman dedi ki:

  ben beyaz eşya ve kombi servisi olarak sizlere genede arçelik çamaşır makinesini öneririm hem servis bakımından hemde yedek parça hizmetinden

  1. Tülay dedi ki:

   Yalancı en arızalı makine. Köpük bırakıyor temiz yıkamıyor. Bide üstüne hem şikayetli olan bi makine ve serviste bişey yapamıyor kesinlikle alma. Bem şuanda tekrar yıkama yapıyorum çamaşırlara

 3. Vafa dedi ki:

  Arcelik en kötü beyaz esyalarindan bir tanesidir ben su and a hem buzdolabimi hem de camasir makinemi degistiriyorum 2 side arcelik hic memnun kalmadim kimseyede tavsiye etmiyorum

  1. oneri dedi ki:

   Tavsiyeniz için teşekkürler.

   1. taner dedi ki:

    Bizim evde de 14.yılına giriyor Arçelik çamaşır ve bulaşık makinesi

 4. NİHAN dedi ki:

  SAMSUNG ALDIM İKİ GÜN ÖNCE İADE ETTİM .ÇAMAŞIRLARIMI YIRTTI VE RENKLERİ SOLDU .ÇOK SESLİ SIKIYO.KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUM.KURUTURKENDE ÇAMAŞIRLAR KÜÇÜLÜYOR.ŞİMDİ HOOVER MARKA ALICAM.

 5. Arzu dedi ki:

  Samsung buzdolabı kullanıyorum ama hiç memnun değilim aldığımız ilk günden beri buzlanma yaptı kavanozlarda bile buzlanma var serviste çağırıyoruz garanti süresi dolmak üzere olunca mi bilmiyorum 3 aydan beri dolularmis

 6. Hikmet Odacı dedi ki:

  Beyaz eşyanın en iyisi, en az şikayet veya edilen şikayetin olumlu geri dönüşü ile kontrol edilir. İnternette şikayet sitelerini araştırırsanız en kötülerin arasında bosch siemens ve arçeliği görebilirsiniz. Vestel ise en az şikayet ve olumlu geri dönüş alarak yerli olması yanı sıra da müşterilerine güven vermiştir. Bosch’un iyiliği eskindendi markaya para vermeyin makineye para verin azıcık bilinçli olun

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Hikmet bey,
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Yaklaşımınız doğru ancak; şikayet sayısına göre değerlendirecek olursak malesef doğru bir sonuca varamayız. Bir örnekle şöyle açıklayabiliriz, hatta araştırın sonucu bir de sizde duyalım.
   Laptop almaya karar vereceksiniz ve şikayetleri incelediniz, görülüyor ki Lenovo diğer yerli bir markaya göre çok fazla şikayet almış, sizce Lenovo kötü bir marka da ondan mı bu kadar çok tercih ediliyor? Tabiki hayır. Birçok etkene bağlı, Örneğin bende Lenovo kullanıcısıyım, en son yaşadığım bir olayı anlatayım. Bir darbe sonucu laptopum arızalandı serviste çıkan değişim ücreti 2420 TL idi, piyasada laptopun sıfır yok (i.bilisim) ancak 2 yıl önceki değeri 1700 TL idi. Şikayet edecek olsam tam bir şikayet konusu ama etmedim, ne yaptım sizce? Tabiki yine Lenovo Thinkpad serisini tercih ettim 1300 TL’ye sıfıra yakın kullanılmış bilgisayar aldım. Çünkü üründen çok memnunum.
   Bu durumda şu ortaya çıkıyor sadece şikayet konularına bakarak elbette fikir edinebiliriz ancak, uygulamada geçerliliğini kontrol ederek…
   Bu arada söylemeden geçemeyecem malesef, 3 yıl önce bende Beyaz Eşya aldım, Malesef Türkiye’de montaj edilen Bosch ürününü tercih ettim, gönül isterdi ki yerli ürün almak ancak; Aynı özelliklerden daha düşük özelliğe sahip yerli ürün alacağım üründen daha pahalı idi, sırf kızarak tercih etmedim. Üzücü, yurdumuzda üretilip satılan ürünlerin teşviki, kalkınmamız için daha uygun hale getirilmeli diye düşünüyorum.
   Ne kadar garip Türkiye’de üretiliyor 1000 TL örneğin ürün, yurt dışından geliyor çok daha iyi kalitede belkide 1100-1200 TL üstelik ekstra vergi ödenmesine karşın. Şaşırtcı gerçekten, yanlış giden birşeyler var….

 7. LG ASLA dedi ki:

  LG asla güvenilir değil bayiisi esnaflıktan anlamaz servisi ayrı bir alem.Yedek parçası 8 ayda gelmez müşteri hizmetlerine ulşamazsınız.

  Denemek için LG servis numarasını arayabilirsiniz. Ulaşamayacağınızı anlıcaksınız.

  Ve sorunlu makinenizi mahkemeye yoluyla çözüm bulmak zorunda kalıyorsunuz.

 8. mehmet vurgun dedi ki:

  LG çamaşır makinası ASLA alma, servis hizmeti rezalet “nasıl olsa almışsın makinayı mecbur yaptıracaksın mantığı ile çalışıyor” servis hizmeti

 9. Nif frt dedi ki:

  Yillar once annemin arcelik 4550 model nolu arcelik 5kg camasir yikama makinasi vardi ve tek kelime ile muhtesem yikiyordu,hem gunumuzun kulladigimiz o pahali deterjanlarini kullanmiyordu annem ona ragmen ve bi aksilik yandi makina bende ona guvenip ayni marka aldim 7kg A++ ama hic memnun kalmadim beyazlari temiz yikamiyor ve kaynatma seviyesinde kullasamda 2.bir islemde uygulamaktan biktim o yuzden simdi uretilen tum bu tasarruflu makinalar eski uretim makinalar gibi kalitede degil.ve is yerimizde regal var ve tek kelimeyle temiz yikkiyor

 10. enis parlak dedi ki:

  samsung buzdolabı lg çamaşır makinesi aldım 2 sindende memnun kalmadım gaziantep lg teknik servis beş para etmiyor özelikle lg başka bir markasıda olsa bu teknik servis yüzünden tercih etmeyecem

 11. Mahmut dedi ki:

  Lg servisi berbattir. ..Muğla’da servis mi eşkıya mi belli değil

 12. Zaer dedi ki:

  15 Senedir kullandığımız Arçelik beyaz eşyalardan şimdiye kadar iki veya üç defa servis çağırdık. Bunların hiç biri ciddi sorun değildi ve kullanıma bağlı yıpranmalardan kaynaklanan sorunlardı. Servis ağı çok geniş, parçaları ucuz. Ayrıca yerli malı yurdun malı. Ülkemiz kazansın. Hiç sorun yaşanmaz diye bir şey yok, sorunu zaman ve maliyet açısından değerlendirmek gerekir. Bir ürünün ile ilgili şikayet – memnuniyeti de satış oranına, pazar payına ve yerleşik tarih bilgilerine göre değerlendirmek lazım. A ürünü 10.000 adet satımış %10 şikayet almış, B ürünü 2000 adet satmış o da %7 şikayet almış. Hangisi sizce? Şikayer oranı tek başına doğru karar verme imkanı sağlamaz.

 13. hürkan dedi ki:

  arkadaşlar sakın bosch almayın servis çağırmaya korkuyorsunuz adam her gelişinde 50 tl alıyor bu garantiye girmiyor diyor bunun bir şeyi yok diyor kulanım hatası diyor sakın uzak durun BOSCH den

 14. Deha dedi ki:

  Bana samsung demeyin ne derseniz deyin

 15. Murat UYAR dedi ki:

  bütün markalar arıza yapabilir alman ların çok kalite miele markası bile , örnek verecek olursak Arçelik yıllık 1000 adet çamaşır makinası satıyor Bosch 2000 adet çamaşır makinası satıyor miele 150 adet çamaşır makinası satıyor Simens yıllık 3000 adet çamaşır makinası satıyor bakıyoruz ki şikayet sayfalarında en fazla Simens şikayet almış ardında Bosch şikayet almış şikayetler satış oranları ile artıyor miele de şikayet az toplamda zaten 150 adet satış var tabiki mielede şikayet az olacak çok satış yapan markalardan fazla şikayet gelmesi çok normal vermiş olduğum rakamlar tahmini örnek olması bakımından.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Yorumunuz için teşekkürler Murat bey.

 16. Aynur dedi ki:

  Merhaba, 10 yıldır Ariston Hot Point İndesit kullanıyorum, 1 kere servis çağırdım, o da yeni alındığında, çamaşırda leke bırakıyordu, şimdi dijital paneli bozuk her halde, servis çağırdım, bakalım ne diyecek. Yüksek miktar söylerlerse yenisini almağı düşünüyorum, ama hangi marka??? Aslında 10 sene iyi bir referans, servis LG le kıyaslarsak , süper diye biliriz.

 17. Salih akar dedi ki:

  Samsung çamaşır makinesini 6 ay evvel aldık.hep ıslak çıkıyordu.2.el zor sattık.bilginize.
  Salih akar

 18. Kararsızlar dedi ki:

  Benimde 14 yıllık arçelik marka çamaşır makinam sürekli sorun çıkartmaya başladı 250 tl verdim kazani degistirdim ondan sonra kömürü vs.vs. Dayanıklılık servis ve arza yaptığın da yedek parça ucuzluğu açısından yine arçelik veya beko düşünüyoruz..

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler, umuyoruz ki en kullanışlı ürünleri kullanmak nasip olur. Saygılar.

 19. Toprak dedi ki:

  Ben de daha yakınlarda hotpoint aldım.Ama bi türlü ayarlarını tutturamadım galiba.Israrla aldığım için eşime de bi şey diyemiyorum.Çok karamsar oldum.

 20. Toprak dedi ki:

  Biz de hotpoint aldık.Bazı yıkamaları sıkıntılı ..Almak için çok ısrar ettiğim için eşime bi şey diyemiyorum.Zamana bıraktım.Acaba iade edebilirmiyim ki diye de düşünmedim değil.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba, memnun kalmadiginiz için üzgünüz açıkçası, nasıl bir ayar tutmadı biraz ayrıntı paylaşır mısınız.
   Değerli tecrübeleriniz bizim için her zaman önemlidir. Saygılar

  2. Serap sarikaya dedi ki:

   Ben 3 yildir hotpoint kullaniyorum asla memnun kalmadim bebegimin onluklerini lekeleriyle geri cikariyorum makinadan komsuma veriyorum yikasin diye tertemiz geliyo ayni deterjani ayni programi kullaniyoruz ama onun makinasi farkli artik biktim degistirmek istiyorum bende tavsiye etmiyorum kimseyede

   1. oneri dedi ki:

    Değerli yorumunuz için teşekkürler.

 21. M. ASIM ŞEKERCİ dedi ki:

  SAMSUNG ALMAYIN DA NE ALIRSANIZ ALIN. GEÇEN YIL KAPAK AÇILMAMA ARIZASI YAPTI.SERVİS 1AY GİT GEL YAPTI.SONUNDA ESKİSİ GİBİ OLMASA DA YAPILDI.BU YIL YİNE AYNI ARIZA. MAKİNA ÇALIŞIYOR.ANCAK KAPAK AÇILMIYOR. MAKİNAYI SERVİSE ALDILAR.KABLO AĞ I DEĞİŞECEK BİR DE BEYNİN KAPAKLA İLGİLİ BÖLÜMÜ ARIZALANMIŞ DEĞİŞECEK DENDİ. FİYAT 730 YA DA 780 TL DEDİLER. YEDİYÜZ’Ü DUYUNCA BENİM DE BEYNİM YANDI HERHALDE KÜSÜRATI HATIRLAMIYORUM.KABUL EDERSEK YAPACAKLAR. DİĞER SEÇENEK; MAKİNAYI EVE GETİRECEKLER,BİZ 80 TL ÖDEYECEĞİZ. YA DA MAKİNEYİ ORADA BIRAKIP PARA ÖDEMEYECEĞİZ..SAMSUNG MAKİNAMIZ KURUTMALI. ONU DA BİR DEFA KULLANMIŞTIK VE ÇAMAŞIRLARI ÇOK KÖTÜ KOKUTMUŞTU. YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM YEDİ YILLIK BİR MAKİNA.VERDİĞİMİZ PARAYA ASLA DEĞMEDİ. BUNDAN ÖNCEKİ MAKİNAMIZ ARÇELİK 2100 İDİ.TAM 22 SENE KULLANDIK.PARÇASI UCUZDU.SERVİS HER SEMTTE VAR. LAFI BİRAZ UZATTIK SÖZÜN ÖZÜ: BEN SAMSUNG KESİNLİKLE ALMAYIN DERİM.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Asım bey,
   Başınızdan geçen olaylar zinciri için açıkcası marka farketmeksizin üzgünüz. Umarım bir sonraki alacağınız ürünlerde bu sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

   Saygılarımızla

 22. nejat dedi ki:

  Herkese merhabalar,

  25 mayıs 2017 tarihinde aldığım samsung 9 kg 1200 devir çamaşır makinasını bugün servise kurdurttum. 1 saat önce eşim çamaşır yıkamaya başladı. Bir an eve traktörmü girdi dedim. >Eşim benim yüzüme bakıyor ben onun yüzüne. Yani tam bir fiyasko. Yarın kurulum yapan servisi çağıracağım. Tabii şikayetleri okuduktan sonra anladım ki samsung çamaşır makinalarinde kronik sıkıntı çok gürültülü çalışması. hele birde sıkmaya geçti mi eyvah ki eyvah.evde su motoru çalışıyor sanki. daha 1 günlük makina ve böyle bir sorun. Yarın hemen iade talebinde bulunacağım.

  1. oneri dedi ki:

   Nejat bey değerli yorumunuz için teşekkürler, Gerçekten çok üzücü, bazı kullanıcılar için belki de sorun olmuyordur ancak muhtemelen çamaşır makineleri çalışırken pek evde bulunmuyorlardır.

   2008 yılında 3 aylığına İspanya’da kalmıştım bu esnada kiraladığım evde çokta lüks olmayan bir çamaşır makinesi vardı, markasını hatırlamıyorum. Bir çamaşır makinesi bu kadar sessiz olabilir mi ya, Türkiye’de bu teknoloji henüz yok derken yıl 2017 olmuş siz Samsung marka makine alıyorsunuz ve böyle bir durumla karşı karşıyasınız.

   Lütfen almış olduğunuz modeli bizimle paylaşır mısınız Nejat bey, Saygılarımla.

 23. Osman dedi ki:

  Buradaki yorumları okuyunca çamaşırları elde yıkamaya karar verdim. Hepinize teşekkürler beni masraftan kurtardınız:)

  1. oneri dedi ki:

   Süper yorum teşekkürler :))

 24. nurettin dedi ki:

  Bütün yorumculara teşekkür ediyorum. Ancak bütün yorumları alt alta topladıktan sonra karar vermek daha da zor. Kısacası hiç bir ürün güven vermiyor. Tüketici ne yapsın?

 25. Adem. dedi ki:

  1990 da 2100 arçelik marka çamaşır makınası almıştım 16 yıl kullandık sonra çamaşırları gevmeye (parçalamaya) başladı servis çağırdık kapakdaki contadan kaynaklanıyor deyip değiştirdiler bir türlü düzen tutmadı yenisini almaya karar verdik . 7 kg lık vestel marka aldık kurdular daha servis dısarı cıkmadan makina durdu. gerisin geriye cagırdım actılar baktılar ardındaki kayış cıkmış kullanıcı hatası çok camasır atmısınız dedıiler. Çamaşırı cıkarttım tarttım 4 kg geldi (ıslak halde). bir kere almış bulunduk her ay mutlaka ıkı kez arkasındakı kayış çıkar geri takarım. En son bu gun 16.06.2017 saat 40.00 sahurdan sonra taktım şu an saat 07.00 ve ben çamaşır tavsiyelerini inceliyorum. Yorumları okudukdan sonra makına almamaya ve çamaşırları elde yıkatmaya veya çamaşırları kirletmemeye karar verdim.
  SAHİ HANGİ ÇAMAŞIR MAKINASINI ALMALIYIM Lütfen makina markalarını yazarmısınız . Hepsini tek tek incelesemde tavsiye edilen birisini alacagım.

 26. Miray dedi ki:

  Ben 4yıldır bosch Logixx 9 Vario perfect çamaşır makinasını kullanıyorum gayette memnunum 4yıl önce 1700-1800 civarındaydıı fiyatı şuan bilmiyorum tabi ama güzel ürün 9kg kapasiteli ve sanırım alman üretimi türkiyede üretileni pek kaliteli olmuyor fiyat farkıda oluyor üretim yerinden dolayı

 27. Zeynep dedi ki:

  Yorumlar sonrası 14 senedir kullandığım Arçelik 3340 YG model çamaşır makinemin bozulmasından ötürü üzüldüm. Yine Arçelik mi yoksa Bosch mu alsam kararsız kaldım.

 28. Ilknur dedi ki:

  Benim yazacagim camasir makinesi ile ilgili degil ancak Samsung markasindan bu kadar sikayet okuyunca Samsung buzdolabimla yasadigim sikintiyi paylasmak istedim. Cift kapili ve kapisindan kolaylik olsun diye su ve buz alabilecegimiz bir model sectik ancak geldikten 1ay sonra su ve buz haznesi calismaz oldu. Servis cagirdik ancak cok ilgisizlerdi, geldiklerinde hazne degistirdiler calisir gibi oldu yine calismadi. Tekrar cagirdik ayni servisten baska biri geldi, bize farkli bir hazne takti ucretini aldi ancak o da su ve buzda kahverengi parcaciklar olusturdu yani icmek mumkun degil. Tekrarcagirdik otelediler gelip baktiklarinda bunda yapilacak birsey yok dediler. Ne servisten ne de Samsung’dan memnun kaldim. Reklamlarina ve sponsorluklarina milyon dolar harcayan bir markanin urunlerinin ar-ge ve teknik servislerine yatirim yapmasini tavsiye ederim.

 29. kardelen dedi ki:

  LG çamaşır makinası aldık pas lekeleri yapıyordu sonra değiştirdiler şimdide kartında sorun var servis 700 tl arızası var diyolar garanti var diyolar hepsi hikaye 4 senede çamaşır makinasına bu kadar servis çağrılırmı kesinlikle LG çamasır makinasını almam diğer ürünler belki kalitelidir bilemiyorum sadece çamaşır makinasından bahsediyorum

 30. Yaznur dedi ki:

  Arkadaşlar 1 saat dir yorum okuyorum bir sonuca varamadım bir marka da iyi giderken biri atlıyor o berbaaat diyor. Benim kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var burda algı değişimi yapmak isteyen marka yönetici asistanları olduğunu seziyorum.

 31. Ebru dedi ki:

  Merhabalar bugün yarın çamaşır makinesi almam gerekiyor kaç gündür araştırıyorum herkes kendi kullandığı markayı övüyor doğal olarak ben beko kullanıcısıyım ama 11 yıldan sonra kapak lastiği yırtıldığı ve değiştirdiğimde inanılmaz sesli sıktığı için değiştirmem gerekiyor ve yorumları okuyunca şaştım kalfım ne alacağıma? En son simens te karar kılmak üzereyken samsung dediler araştırayım dedim ama yine kafam karıştı

  1. H oz dedi ki:

   Profilo cm104kotr tavsiye ederim
   A+++
   1000devir
   8kg

   1. ZÜLEYHA dedi ki:

    merhabalar makıneyı ne zamandır kullanıyorsunuz bende bu gunlerde bu makıneyı arastırıyorum hatta ınternet uzerinden almayı dusunuyorum hala memmunmusunuz

 32. musa dedi ki:

  Merhabalar 2010 yılında SAMSUNG WF8800GPG Seri nolu makinayı aldım üç,beş ay kullandıktan sonra hanım temiz yıkamıyor diye şikayet etmeye başladı servisi aradık yok efendim şurasına bakın yok efendim burasına bakın derken yedi yıldır kulanıyoruz ve 19.07.2017 günü yıkamadan sonra sıkma işleminde aşırı sesli sıkma yaptı.Ayın 20 sinde servisi aradık 21inde servis geldi makineye baktı sorun ne dedi sesli çalışıyor dedik kapağı açıp tamburu eliyle şöyle bir sağa bir sola çevirdi ve teşisi koydu tambur ve kazan rulmanları değişmesi gerekieyor dedi ve geçen hafta aynı arızadan başka bir müşteriye bakım yaptıklarını ve 1000tl civarı tuttuğunu ve bizimkininde 1000tl,1100tl gibi tutacağını söyledi kabul etmedim ve 50tl servis parasını bu medeni hırsızlara verdim ve yolladım.Soygunun böylesi anca bu şekilde olur .Not SAMSUNG dan uzak durun .

 33. H oz dedi ki:

  Yorumlara bakilirsa lg bosch samsung arcelik almayalim. Zaten bende profilo dusunuyordum ? dogru karar vermisim

 34. Serkan dedi ki:

  Profilo cmg100dtr veya cmg140dtr f/p ürünü olarak tanıtılıyor internette ve forumlarda.Bizde buna uyarak aldık kullanımı basit ve fiyatı uygun ürün.Alınabilir bir model.Ayrıca aeg ve aynı grubun elektrolux ürünleride güzeldir.

 35. Yigit emin dedi ki:

  Evlenirken beyaz esyalarimin hepsini bosch aldim buzdolabi camasir makinasi ikiside bozuldu tamire git gel olmadi ikiside hurdaya gitti bulasik makinamdanda firindanda memnun degilim camasir makinasi aldik uygun kampanya var diye bosch yine oda camasirlari parcaliyor burdan okudugum yorumlardan cikardigim sansiniza bahtiniza ne cikarsa marka fark etmiyor bence sansiniza iyi cikti cikti yoksa kendini parcalansa yapacagin hicbirsey yok annemde 15 sene beko kullandi cok memnundu simdide arcelik kullaniyor masallahi var halamda vestelci onlarinda masallahi var

 36. Kadir kalfa dedi ki:

  Samsung’un allah belasını versin. Sesi zaten sinirbozuc jenerator gibi çalışıyo. Uyumak mümkün değil. Çamaşırları mahvetti, gomleklerim pantolonlarım perişan halde çıkıyo. Makine 9 aylık daha. 1700 tl ye almıştk. Servis cagırıyoruz bişeyi yok bunun diyo 50 lira alıp gidiyo. Lütfen lütfen samsungtan uzak durun.ben balkondan attım makineyi. Şimdi arçelik alcam 9 kiloluk. Kardeşim kullanıyo çok memnun

 37. Asya dedi ki:

  Merhabalar ben kurutmali camasir makinesi almayi düşünüyorum. Lütfen kullanıp memnun kalanlardan yardım istiyorum. Lg ve hoover dusunuyorum

 38. Veysel dedi ki:

  Merhaba
  25 yıldır Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorum hiç sorunsuz bugüne kadar geldik. NERDE ESKİ MAKİNELER . Yenilerinin ömrü 20 yıldır hepsının sorunları genelde aynı. Üreticiler bir vidanın ömrünü ölçerek üretim yapılıyor ki yeni makine satışını artırmak için.YOK ASLINDA BİRBİİRİMŞZDEN FARKIMIZ SADECE İSİMLER DEĞİŞİK

  1. Veysel dedi ki:

   Pardon yeni makinenin ömrü 10 yıl olarak belirtmek istedim

   1. oneri dedi ki:

    Teşekkürler bilgilendirmeniz için. Saygılar.

  2. hakan dedi ki:

   Biz de 18 yıla yakın bir süre arçelik orbital kullanıyorduk, annem alzheimer olunca ben 5.5 kilo kapasiteli arçelik orbitalin içine me sığdıysa yükledim. Son beş yıl yorgan halı yıkıyordum. en sonuda makina zarar görünce bu makinaların bir kapasitesi olduğunu öğrendim. Bence her markanın kusursuz bir kaç üretimi oluyor aynı f16 lar gibi.. Şanslı olanlar o kusursuz makinaları alıyor..

 39. Tavsiye dedi ki:

  Kimse bu markadan bahsetmemiş ama bana dua edersiniz ben size söyleyeyim. Profilo alın derim yıllardır kullanırım taş gibidir gayette güzel yıkar.

 40. ALİ kurt dedi ki:

  Evet markalar.var ama SAMASUNG LG HOTPOİNT GİBİ markaların araştırma geliştirme ;şikayet servis.ulaşım gibi sorunları mevcuttur.
  VESTEL:ARÇELİK:PROFİLO, TÜRKİYE İÇİN OTURMUŞ ANINDA ÇÖZÜM
  ULAŞTIRAN MARKALARDIR..VE BU MARKALAR AYNI ADRESTEN ELEKTRONİK KARTLARINI İTHAL ETMEKTELER..TAMİRCİLER BU MARKALAR ÜZERİNE TECRÜBELERİ Nİ GELİŞTİRMİŞLERDİR SERVİS DIŞI DAHİ KALSA YEDEK PARÇALARI HER ZAMAN MEVCUTTUR..TAVSİYEM ARÇELİK BOSH VESTEL…

 41. Kübra K. dedi ki:

  Samsung asla! 5 yıl önce tüm eşyaları samsungdan aldık, çok da pahalıydı. Bulaşık ve çamaşır berbat; yıkamıyor. Ana servisi aramamıştık, burdaki de kaydetmemiş. Elimizde patladı yani. İşlerini yapmıyorlar, ayıplı hizmet. Ya da bir sorun yok diyorlar 😀 . Buzdolabı da 4 yıl sonra su akıtmaya, soğutmamaya başladı. Motoruna para verdik. Ondan değilmiş başka birsey değiştirdiler. Amaçları tüketiciyi soyma. Hala sorun devam ediyor. Fırın ve aspiratör de iyi değil. Allah’tan klimayı sonradan aldık, başka marka.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Kübra hanım,
   Yaşanan durum üzücü tabi, ancak sanki marka ile değilde servisle yaşanan bir sorunmuş gibi algılanıyor. Umarım daha iyi ürünlerle, daha az sorunsuz çalıştırma sağlarsınız.

 42. Sevinc dedi ki:

  Şu an o kadar çok şaşkınimki napacagimi bilemedim 🙁 samsung olmayacak onda kararlıyım en cok sikayeti samsung almis benim butun beyaz esyalarim vestel ve ben cok memnunum sadece camasir makinam bosch oda bozuldu simdi makina alicam galiba profili alacagim yada vestel daha fazla vestel kullanici yorumuna ihtiyacim var 🙂

 43. Mert dedi ki:

  Bende Ariston var birkere arıza yaptı o da elektrik voltaj değişikliğinden sanırım servis aradığım gün geldi evimde makinanın herşeyini kontrol ettiler kartını değiştirdiler.diğer markalarda söylendiği gibi haftalarca malzeme beklerim diye korkuyordum çok mutlu oldum birkaç saat içinde tüm malzemesini değiştirmelerine inanamadım. Servisi güzel tasarruflu ve güzel yıkıyor ben tavsiye ederim

 44. Ozan dedi ki:

  Siemens marka çamaşır makinem 8. yılında bozuldu. Tamburu yerinden çıktı sanırım dumanlar geldi. Siemens markasından daha iyisini beklerdim..

 45. Yaşar dedi ki:

  Elektrolux çamaşır makinesi alacam tavsiye edermisiniz çelik motor çok kararsız kaldım ??

  1. salih dedi ki:

   ELEKTROLUX KESİNLİKLİKLE ALMAYIN BEN ALDIM PİŞMAN OLDUM 2 AY İÇERİSİNDE 2 DEFA SERVİS GELDİ KULLANIM HATASI DEDİ 50 TL SERVİS ÜCRETİ ALDI MAKİNEYİ ALDIĞIM FİRMA GERİ ALMADI MAKİNEYİ. TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURDUM MAKİNE YIKAMIYOR LEKELİ ÇIKARTIYOR ELEKTRİK SARFIYATI FAZLA A+++-50 OLMASINA RAĞMEN KONYA SERVİSİ İLGİSİZ VE ESNAFLIKTAN HABERİ YOK BENCE HAKLARINIZI SONUNA KADAR SAVUNUN ELEKTROLUX UN MÜŞTERİ HİZMETLERİDE TELEFONDA SORUMSUZ VE LAKAYIT KONUŞUYOR ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÇAMAŞIRI TEMİZLEMEK ZORUNDA DEĞİLMİŞ ÇALIŞIYORSA SIKINTI YOKMUŞ 🙂

   1. oneri dedi ki:

    Elektrolux çamaşır makinesi ile ilgili tecrübelerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

 46. Kübra dedi ki:

  SAMSUNG sakın almayın. Elektrik süpürgesi aldım 1 ay kullandım. Servis kullanıcı hatası dedi. Arkadaşım Çamaşır makinasını aldı samsung marka gürültüsü bir yana ıslak çıkararıyordu 2. el olarak sattı yarı fiyatına. Yani Samsung dan uzak durun kesinlikle !!!

 47. Gizem dedi ki:

  Yıllardır profilo kullanıcısıydım çokta memnundum şimdi bosch aldım zamanla göreceğiz artiķ ankastre ler zaten franke şimdi çamaşır makinası ile kurutma makinası alıcam bi tavsiyeniz varmı? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk.

 48. Gazi dedi ki:

  Bu yazıya bakarak makine almayın taraflı yazı yazmışlar ve markalara yer verirken seçici olmamışlar Arçelik in 9147 makinasıni araştırın bunları yazdıklarından kat kat üstün bir makina yılık 65 kW enerji ve 9000 litre su tüketimi buda yazılanlardan bunu sağlayan bir makina varmı varsa getirin.

 49. ZÜLEYHA dedi ki:

  SAMSUNG çamaşır makinası parça fiyatları çok pahalı.. 7 yıl kullandım, memnun kaldım, yeni bozuldu…Ana kartı arıza yapmış 530 tl fiyat verildi!!

 50. Ercan KAYADELEN dedi ki:

  İndesit 9 kg lik 91283 modelini tavsiy ederim hem ucuz hem de kaliteli. Önceki makinamız BOSCH hiç memmun değildik.

 51. Aliosman dedi ki:

  5 yıldır beko kullanıyorum hiç memnun degilim çamaşır makinam klima firin hepsi bozuldu çamaşir makinasi 2 defadir bozuluyor artik hir bir şeyi beko almam

 52. Murat dedi ki:

  Ben Murat Eşim evlenmeden önce belirli aralıklarla Vestel elektronik eşyalar almış hepsini ucuz diye. 5 ila 10 senelik hepsi . Buzdolabı Kıral 7 10 gün arası sebze bozmuyor. Bulaşık makinesi iyi yıkıyor ama bir koku var yıkama sonrası kullanıcı hatası mı cihazlamı ilgili bakacam çamaşır suyu döküp boş bir şekilde çalıştıracam. Çamaşır makinesi iyi yıkıyor ama 5 kiloluk vilma diye bir Serisi hiç servisi çağırmadık benden önce oda çağırmamış bir yıllık evliyiz. Annemin evinde Bosch maxx Serisi 2001 yılında aldık 3 defa taşındık hala çalışıyor servis görmedi. Benim felsefem servis geldiyse ve büyük işlemi varsa yenisi derim. Babam eşya konusunda çok şansızdı çocukken çok şahit oldum servisler eşyanın ömrünü en fazla 2 3 yıl uzatır ya uzatmaz yada tam mafeder. 3 te 1 parayı servis yerine 3 te 3 Verin Sıfır bebeğiniz olsun. Babamın tek sağlam elektroniği aeg buzdolabı 17 sene kullandık ondan öncekide aeg idi oda 15 20 sene arası kullanıldı. Aeg şimdi elektrolüx ün elinde kalite devam edermi soruşturun. Howerde sağlam marka değil unutulup unutulup piyasaya yeniden giriyor 50 60 yıldır fark etmedik sanmasın. Elektirikli süpürgesi vardı bizde.

  1. oneri dedi ki:

   Murat bey, zaman ayırıpta bizimle tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.
   Saygılar.

 53. seyma dedi ki:

  ben 10 yıl vestelin 7kg lık makinesini kullandım. 5 kez tasındığımız için artık makina hasar gördü bozuldu son tasınmamda değiştireceğim. samsung alacaktım ama yorumları görünce korktum. vestel iyiydi galiba. çok kararsız kaldım

 54. saniye yıldıtım dedi ki:

  LG 12 kilo çamaşır makinası aldım. arızalandI su alıyo çamaşır dönmesi iyi değil. hemen müşteri hizmetleri aradım teknik servis geldi motor arıza raporu yazmışlar 25 gündür bekliyor defalarca aradım müşteri hizmetleri teknik servisi. nasıl bir firma yurt dışında gelecekmiş.ne malzemeysei depoda olmazmı .müşteriyi rezil eden firma.servis kötü müşteri hizmetleri kötü rezil olduk çamaşır yüzünden paramı iade edin dedim. em iyisi yerli mal arçelikten şaşmamak gerek.üstelik garanti kapsamında 3 yıl özek siğortalı ve 10 yıl motor garantisi

 55. ali dedi ki:

  çamaşır makinesi alacağız ve hala karar veremedik. Arçelik vardı bir kere rulman değiştik başka arızası olmadı hiç bir zaman. 13. yılını doldurmuştu ki motor kısmından koku geldi gürültüyle birlikte durdu. servis gelse bi makine parası ister gibime geliyor en iyisi yeni almak. büyük ihtimal yine arçelik veya profilo 9 kg alırız gibi duruyor. arçelik veya profilo makineler arasında önerebileceğiniz seri var mı. teşekkürler

  1. en iyi çamaşır makinesi dedi ki:

   Merhaba Ali bey,
   Anladığım kadarıyla 9kg çamaşır makinesi almak istiyorsunuz, Kurutma özelliği olacak mı? Bütçeniz ne kadar, öneride bulunabilmemiz için lütfen ayrıntıları paylaşır mısınız?

 56. Mihriban dedi ki:

  Ben de çamaşır makinesi almak istiyorum yorumları okudum Ariston iyi gibi ?
  Ama zor kazanıyorum, temizlik yaparak kuruş kuruş topladım şimdi de çöpe atmak istemiyorum kazancımı Tavsiye edebileceğiniz bir Marka var ise yardımcı olursanız sevinirim

  1. oneri dedi ki:

   Merhabalar Mihriban hanım,
   Bosch markasını tercih edebilirsiniz.

 57. Ali Kemal Öztürk dedi ki:

  Mesajları okuyunca hiçbirini almayın leğende elle yıkayın diye bir sonuç çıkıyor:)

 58. Büşra dedi ki:

  Allah sizi hayır güne koysunda bu nedir böyle bi çamaşır makinası alacaktım onuda darmadağın ettiniz ayy herkesmi memnuniyetsiz olur ??? bence önce biraz memnuniyet alın yahuu şükredinn onu bulamayan varr

  1. oneri dedi ki:

   :)) Herşey ortada

 59. Erkan dedi ki:

  Bu yorumlara bakarak en çok şikayetin samsung, en az şikayetin siemens olduğunu gördüm.Şu an Siemens diğerlerine göre daha ağır bastı bende, tabi leğenden sonra 🙂

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Erkan bey,
   Yorumunuzla katılımınız için teşekkürler, fiyat, özellik yada kalite veyahut başka bir kriter bir şekilde kullanıcıları birbirinden ayırıyor. Ortak düşünce amaç şu; en iyi ürünü uzun ömürlü kullanmak. Dolayısıyla umuyoruz herkes ürünüyle mutlu olur.
   Sitemize yeniden katılımınızı bekleriz, Saygılarımızla

Sayfa başına git