Cep telefonu tavsiyesi 2017

   

Cep telefonu tavsiyesi 2017

Bu makalemizde iyi bir cep telefonu almak isteyenler, cep telefonu tavsiyeleri arayanlar, android cep telefonu tavsiye isteyenler için değişik öneriler, iyi cep telefonu tavsiyesi, hangi cep telefonunu almalıyım? En iyi cep telefonu hangisi diyenler için çözüm önerileri paylaşacağız.

Güncel Cep telefonu tavsiye ve önerilerimizi ana kategori altından ulaşabilirsiniz. 

Hangi cep telefonunu almalıyım?

Günümüzde teknolojinin hızlı gelişmesi nedeniyle, üç beş yıl önce yaşamımıza giren akıllı telefonlar, işlemci hızları, sanal hafızaları, ekran boyutları ve çözünürlükleri ve diğer özellikleri ile günden güne çoğalmaya devam etmektedir. Bu kapsamda kullanıcılar cep telefonu tavsiyesi aramaktadırlar. 3-5 yıl önce 2000 TL. fiyat biçilen bir cep telefonunu bugün 700 Tl. fiyata almak mümkündür. Bu değişimin sebebi teknolojinin gelişmesi ve firmaların satış oralarını dengeleme çabasıdır. Bugün bir firmanın satışa sunduğu en pahalı telefonunun dahili hafızasının 32 gb. Olduğunu düşünürsek, aslında bu firma 1 tb. Hafızaya sahip bir cep telefonu üretecek teknolojiye sahiptir. Ancak piyasa ekonomisi gereği, üretilen cihazların özellikleri yavaş yavaş yükseltilmekte ve cep telefonları sıra ile satışa sunulmaktadır.

       

Son model cep telefonu almak

Herhangi bir firmanın son model cep telefonunu almanız durumunda kısa bir zaman zarfında, almış olduğunuz cep telefonunun daha üst modelleri çıkacak ve aldığınız telefon alt model sınıfına düşecektir. Bu sebeple uzman tavsiyesi olarak sizlere önerimiz, ihtiyaca göre cep telefonu almanızdır.

Ucuz cep telefonu tavsiyesi

Eğer sosyal medya ile bağlantınız yok ise sadece arama yapmak, mesaj göndermek ve fotoğraf çekmek istiyor iseniz, Nokia veya samsung marka, tuşlu diye tabir edilen cep telefonlarından cebinize uygun olanlarını almanız tavsiyemizdir. Fiyatlar ve kampanyalar hergün değiştiğinden, fiyat önerisininde bulunmak doğru olmayacaktır. Makalemizi yazdığımız anda 250 TL. fiyatı olan bir cep telefonu bir hafta sonra 200 TL. ye düşebilmektedir.

En iyi cep telefonu tavsiyesi

  • İlk kriterimiz maddiyattır. Borca girmeden cep telefonu için ne kadar para ayırabiliyorsunuz, öncelikle bunu tespit etmelisiniz. Borca girerek üst model bir telefon almanız durumunda kısa bir süre sonra yeni modellerin çıkacağını ve cep telefonunuzun popülerliğinin biteceğini unutmayın.
  • İkinci olarak hangi işletim sistemini seçmek istediğinize karar vermelisiniz. En popüler işletim sistemleri Android, Windows phone ve İphone marka telefonların yazılımıdır. Bu kapsamda eğer interneti, sosyal medyayı, faal olarak kullanıyorsanız, mobil oyunları seviyorsanız, size tavsiyemiz Android işletim sistemine sahip bir cep telefonu almanızdır. Ancak ben sadece arama yaparım, “gerekli olduğunda internete girerim” diyorsanız, diğer seçenekleri de düşünebilirsiniz.

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: Kaan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir