Cep Telefonu Tavsiyesi

Cep Telefonu Tavsiyesi
22 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 22.679 kez okundu.

Hangi telefonu almalıyım

Cep telefonu almak istiyorum diyenler için bu makalemizde her bütçeye uygun fiyatlarla en iyi cep telefonu tavsiyelerinde bulunacağız. Kullanmakta olduğunuz cep telefonunuz teknolojinin gelişmesiyle eskimiş, artık yeni çıkan uygulamaları desteklemiyor, yavaş çalışıyor, birden fazla uygulamayı aynı anda açamıyor ya da bataryası uzun süre gitmiyor olabilir. Bu türden birçok sorunlarla eskiyen cep telefonunuzu yeni teknolojilerle donanmış telefonlar alarak yenilemek isteyebilirsiniz.

Eski cep telefonunuz için tamir ve servis masrafları ödemek yerine, uzun süre kullanabileceğiniz yeni bir cep telefonu almak sizin için daha hesaplı ve mantıklı bir çözüm olacaktır. Piyasada bulunan en yeni modellerle ve son teknolojik özelliklerle donatılmış cep telefonu modellerini sizler için listeledik ve cep telefonu almak istiyorum, hangi telefonu almalıyım, cep telefonu tavsiyesi diyenler için detayları ile araştırdık.

Cep Telefonu Tavsiyesi

Hangi telefonu almaliyim

Cep Telefonu Almak İstiyorum Hangisini Almalıyım?

Hepimiz cep telefonunun ilk çıktığı zamanlarda bir işçinin maaşından daha fazla parayı cep telefonuna vermiş olabilirsiniz. Birçok kullanıcı eski günleri düşünerek, cep telefonuna servet ödememeyi tercih etmektedir. Bazılarımız cep telefonunu o kadar para verilmez düşüncesini savunsa da bazıları da yeni çıkan teknolojiyi takip eder ve hemen eski cep telefonunu değiştirme arayışına girmeyi tercih eder. Aslında önemli olan husus cep telefonun o zamana ait ihtiyaçları karşılayabilmesidir. Sizlere cep telefonu tavsiyesi etmemizde ki amaç, en son marka cep telefonu modeline yüksek meblağlar ödemek yerine, ihtiyacınıza göre cep telefonunu bulmanız ve doğru kararı vermenizdir.

Cep Telefonu Önerisi

Cep Telefonu Almak İstiyorum Hangisini Almalıyım?

Cep telefonu almak istiyorum diye düşenerek ne marka alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız öncellikle cep telefonunda ne beklediğinizin ve ihtiyaçlarınızı gidermede noktasında sizin için önemli olan etkenin ne olduğuna karar vermelisiniz. Eğer ihtiyacınıza göre cep telefonu almazsanız, eskiden yaşadığınız sorunları tekrar yaşayarak gözünüzde beş para etmeyen cep telefonuna para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Cep telefonu önerisinde bulunmadan önce tavsiye edebileceğimiz cep telefonları için aşağıdaki soruları incelemenizi ve sizin için en önemli hususun ne olduğuna karar vermenizi tavsiye ederiz.

Cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli

 • Yeni alacağım cep telefonunu ne kadar süre kullanacağım? (Kaç ay/yıl)
 • Gündelik yaşamda cep telefonunu ne kadar süre kullanıyorum?
 • Cep telefonumun hızlı olması veya kamera çözünürlüğünün yüksek olması bana ne gibi avantajlar sağlar?
 • Hızlı bir cep telefonu almaz isem, hayatımda ne gibi zorluklarla karşılaşırım?
 • Cep telefonu için maksimum ne kadar para ayırabilirim?
 • İstediğim marka cep telefonunu aldığımda, maddi açıdan veya ödeme zorluğuna düşer miyim?

Gibi sorular sonunda, almak istediğiniz cep telefonuna ait kriterler kafanızda tek tek oluşacaktır. Zaten maddi açıdan herhangi bir sıkıntınız yok ise, hepimizin bildiği Iphone, Samsung, Lg, Sony, HTC veya başka bir marka cep telefonunun en son modelini kimseye sormadan, son teknoloji ile üretilerek piyasaya çıktığı gibi alabiliriz. Cep telefonu önerisi veya tavsiyesi arayışı içerisinde olmanız, LG, HTC U11, Samsung Galaxy Note 8, Iphone X veya Iphone 8 Plus marka cep telefonlarını almakta problem yaşadığınız anlamına da gelebilir.

LG cep telefonu tavsiyesi

Lg marka cep telefonlarının akıllı kalan en önemli özelliği bataryalarının olmasıdır. Yani bu özelliği detaylandıracak olursak, akıllı cep telefonlarının bir çoğu böbrek hastasının diyalize ihtiyaç duyduğu gibi, şarj aleti olmadan yaşayamıyor. Bir de hergün sosyal medyaya veya başka bir zaman harcayıcı uygulama ile uğraşıyor iseniz, şarj aletiyle yaşamaya mecbur kalmak ya da yanımızda her daim powerbank taşımak hemen hemen hepimizin sorunudur. Bu nedenle, Lg firmasının bataryaları samsung veya iphone marka cihazlara göre dayanıklı olduğundan, cep telefonunu uzun süre kullanan ve şarja ihtiyaç duyanlar için cep telefonu tavsiyesi LG markadır.

LG Marka Akıllı Telefonların Üstün Özellikleri

Lg marka akıllı telefonların en sevilen özelliği ekranı kapatmak için dokunmatik panele 2 defa tıklamanızdır. Bu özellik birçok marka cep telefonunda mevcut değildir. Basit bir özellik gibi görünse de Lg kullananların vazgeçemediği bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı 3. parti uygulamalar ile ekrana iki defa dokunulduğunda, ekran kilitlenebilse de, ekranı açabilmek için yine kilit tuşuna basmak zorundasınız. Bu konuda yapılan uygulamaların tümü de Lg nin orjinal yazılımı kadar stabil çalışamıyor.

LG Marka Akıllı Telefonların Olumsuz Yönleri

Lg marka cep telefonunu dezavantajlarından bahsedecek olursak, Lg nin bilinen en kötü özelliklerinden biri şebeke operatörü üzerinden Görüntülü Arama  özelliğinin bulunmamasıdır. Gerçi günümüzde görüntülü arama sık kullanılan bir özellik olmasa da, zaman zaman ihtiyaç duyabiliriz.

Görüntülü aramayı sık sık kullananlar için Lg marka cep telefonunu tavsiye etmiyoruz. Tabi Lg nin de diğer markaların tümünde olduğu gibi Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden yani internet üzerinden görüntülü arama özelliği mevcuttur. Ancak bu özellik internet hızınıza bağlı olduğundan, şebeke araması kadar stabil değildir. Ayrıca internet üzerinden görüntülü arama yapabilmek için karşı tarafında aynı uygulamayı kullanması, çevrimiçi olması ve tabi hızlı bir internetinin (4,5G gibi) olması gerekiyor. Bu nedenle de, ticari amaçla kullananlar haricinde pek de tavsiye etmiyoruz.

HTC Cep Telefonu Tavsiyesi

2017 yılının yaz ayında piyasaya sürelen U11 modeli ile tam bir teknoloji dehasıdır. Akışkan cam tasarımı, kamera açıkken telefonu sıkarak resim çekme özelliği, gürültü engelleyici sesi ile muhteşem ses seviyesi, güçlü işlemcisi ile sorunsuz çalışan birden fazla uygulamaları vardır. Net, canlı ve parlak kamera görüntüsü sunmaktadır. Suya ve toza dayanıklı olarak ürettiği bu modelle akıllarda yer etmiş ve kullanıcılarından tam not almıştır. 3000 mAh batarya kapasitesi ile sizlere kesintisiz pil gücü sağlamaktadır.

Cep Telefonu Tavsiyesi

HTC eski modellerine göre bu cep telefonu tasarımıyla yarattığı algıyı tamamen olumlu olarak değiştirmiştir. Kullanıcılarından şık ve cam tasarımıyla parmak izini yüzeyde bırakması yönünde şikayet alsa da üstün performans sağlamasıyla ve uygun fiyatıyla en iyi telefon tavsiyelerimizdendir.

Samsung Cep Telefonu Tavsiyesi

Ülkemiz de ilk çıkan cep telefonları arasında bulunmasa da, piyasaya çıkması ve sevilen bir kaç model üretmesi ile bir zamanlar popüler olan Nokia marka cep telefonunu geride bırakmayı başardı. Samsung firması son zamanlarda neredeyse her ay yeni bir cep telefonu piyasaya sürüyor ve teknoloji meraklılarının ilgi odağı olmayı başarıyor. Akıllı telefon kullanan kullanıcıların 10 kişiden 6 sının cep telefonu Samsung markadır. Buda piyasa da ne kadar tutulduğunun en basit göstergesidir. Samsung marka cep telefonu tavsiyesi konusunda, bu markayı tercih edenler, genelde oyun, uygulama veya internet tutkunu olmayan, cep telefonuna root atarak daha hızlı çalışması için emek sarfetmeyen, standart kullanıcılardır. Daha doğrusu genel kitle böyledir.

Cep telefonu önerilerimizden olan Samsung tasarladığı modellerde öncelikle şebeke üzerinden görüntülü arama desteği, stabil yapısı, sürekli güncelenen yazılımları, yedek parça ve servis desteği, ikinci el piyasasının olmasından dolayı oldukça popülerdir. Gerçekten de Samsung marka cep telefonları ikinci el piyasasında en az değer kaybeden cep telefonlarından biridir. Tabi bu sıralamanın başında ki cep telefonu markası Iphone’ dur. Samsung marka cep telefonlarını, aşırı internet kullanmayan, günlük yeteri kadar sosyal medya da zaman geçiren, kullanıcılar için tavsiye edebiliriz. Samsung teknolojiye en çok ayak uyduran markalardan biri olmayı sürdürmektedir. Diğer ülkelere nazaran ülkemizde cep telefonu pazarında lider firmalardan biridir.

Cep telefonu almak istiyorum diye yola çıkanların bir çoğu samsung marka cep telefonu alarak evlerine dönerler. Samsung marka akıllı telefonların kötü yanları ise, bataryalarının diğer marka cihazlara göre daha kısa süre de bitmesidir. Tabi bu durum genel anlamdadır. Piyasa da en çok bulunan cep telefonu bataryası Samsung marka cihazlara aittir. Tüm telefon satan yelerde Samsung marka telefonların bataryalarını bulabilirsiniz. Tüm bu hususları göz önünde bulundurarak Samsung marka cep telefonunu gönül rahatlığı ile almanızı tavsiye edebiliriz.

IPhone cep telefonu önerisi

Iphone X

Iphone marka cep telefonları 2007 yılından bu yana piyasada yer almaktadır. Ortalama Iphone marka cep telefonları yılda bir ya da iki ürünü piyasaya sürmektedir. Iphone marka derken, hepimizin bildiği gibi Iphone Apple firmasının ürünüdür. Bu cep telefonunun en bilinen özelliği, sağlamlığı, stabil oluşu ve kullandığı işletim sistemidir. Dünyayı saran Android çılgınlığına karşı ayakta kalmayı başarabilen Iphone, kullanmakta olduğu yazılımı IOS u günden güne geliştirmekte ve ürettiği telefon tasarımları ile popüler cep telefonu markalarındandır. En son piyasaya sürdüğü Iphone X modeliyle adeta gz kamaştırmaktadır. Tasarım, kendine has özellik ve kusursuz kamera görüntüsü ile herkesin ilgi odağı olmayı ve hayallerini süslemeyi başarmıştır. Iphone X kullanıcıları soğukta cep telefonun donma yapmasında şikayetçi olsa da firma geliştirdiği yazılım sayesinde de bu sorunun üstesinden gelmiştir.

Iphone 8 Plus

Cep telefonu önerisi, tavsiyesi arayanların, kafalarını en çok karıştıran marka hiç şüphesiz Iphone’ dur. Iphone kullananların büyük bir bölümü, cep telefonunun stabil olmasına, sağlamlığına, kalitesine, popülaritesine önem verenlerdir. Diğer bir deyişle, iphone sosyete telefonu olarak bilinir. Bir çoğu kullandıkları cep telefonunun işlemci hızını, ram kapasitesini, ekran çözünürlüğünü veya diğer özelliklerini bilmezler. Sadece iphone marka olduğu için satın alırlar. Güvenirler ve  başka markalarla değiştirmeyi pek düşünmezler. Yeni modelinin çıkmasını heyecanla beklerler. Gerçekten de Iphone, kullanıcılarına beklentilerinin karşılığını verir. Sağlamdır, stabildir, değer kaybetmez, modeli dahilinde hızlıdır, istisnalar olsa da, kolay kolay arıza yapmaması ile çoğumuzun tercihlerinin ilk sırasındadır.

Kötü yönlerine gelince, cep telefonunda hızı, kamera çözünürlüğünü ve ekstra özellikleri arayanlar için ideal değildir. Fiyatları emsallerine göre daha yüksektir. İkinci el piyasasında dahi uygun fiyata bulmak mümkün değildir. Bluetooth veri aktarımı sadece Iphone marka cihazlar ile sağlanabilir. Her uygulamayı indiremeyeceğiniz Apple Store mağazası vardır.

Cep Telefonu Alırken Kriterler

Cep telefonlarından bu kadar bahsettikten sonra sizler için tavsiye edebileceğimiz etkenlere değinecek olursak, cep telefonları her geçen gün birçok marka ve modellerle piyasaya girdiğinden, sizlere şu marka cep telefonunun şu modelini alın demek çokta doğru olmaz. Ancak sizlere en güvenilir, sağlam ve kaliteli markaları paylaştık. Yukarıda yazdığım öneriler içerisinde kendinize uygun olan kriteri bulup en doğru kararı bütçenize göre verebilirsiniz. Teknoloji biraz da, şans işi olduğundan sorun yaşayıp yaşamamanız, tamamen şansınıza bağlı.

Aşağıda belirtilen makalemizde, fiyat aralığına göre cep telefonu modelleri bulabilmeniz mümkün, bu makalelerin içerisinde cep telefonu tavsiyesi ve modelleri de mevcut.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...

Cep Telefonu Tavsiyesi Etiketleri:


Cep Telefonu Tavsiyesi Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Cep Telefonu Tavsiyesi Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Cep Telefonu Tavsiyesi bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Cep Telefonu Tavsiyesi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Utkan dedi ki:

  Arkadaşlar Sizce Bu Üçü Arasından Hangisini Almalıyım

  – Samsung
  – Apple
  – Huawei

 2. Melis dedi ki:

  Samsung veya lg alırım

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba,
   Yorumunuz için teşekkürler, yeni bir cep telefonu almanız durumunda tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız lütfen, Teşekkürler.

Sayfa başına git