Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler

Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 4.727 kez okundu.

Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler

Doğalgaz; metan, etan ve propan gibi moleküllerden oluşan renksiz, kokusuz ve havadan hafif olan bir gaz türüdür. Doğalgazın en önemli özelliği temiz bir yakıt olması ve çevreyi kirletmemesidir. Doğalgaz yandığı sırada çevreye havayı kirletici olan kükürt oksit ve karbon tanecikleri gibi atık maddelerin oluşumuna sebep olmamaktadır. Bu yüzden dünyada hızla yaygınlaşan doğalgaz  yüksek ısı değerinden dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca kullandıktan sonra kül gibi hiçbir artık bırakmadığı için sizi yormayacak sürekli ve kesintisiz kullanım olanağı sağlayacaktır.

Doğalgazlı kat kaloriferi uygulamalarında kullanılan cihazlardan biride kombidir. Kombi cihazlarında hem ısıtma sıcak suyu hemde kullanılabilecek sıcak su birlikte üretilir. Bu cihazların bazı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.  Satın alırken bu avantaj ve dezavantajları kıyaslamak ve ona göre satın olmak önemlidir.

Baymak Kombi Tavsiyesi

Türkiye’ nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak Türkiye’de de yetkili servis sayısı fazlasıyla bulunmaktadır. Isıtma sektöründe Avrupa’ nın 3. dev grubu olarak 70 ülkede ticari ilişkilerini yürüten bir Hollanda firmasıdır. Baymak kendi sitesinde bahsettiği kalita politikasında yenilikçi ve geliştirici yaklaşımları benimsediğini belirtmiştir. 7/24 çağrı merkezi hizmeti ile tüketicinin sorunlarına hemen destek olduğundan bahsetmiştir. Fakat bazı kullanıcı yorumlarında ise bu durumlarla ilgili problemler çıktığından bahsedilmiştir. Örneğin yaygın yetkili bir servis ağının bulunmadığı, randevularına geç geldiği, teknisyen olarak belirtilen elemanların hiçbir vasfı bulunmadığını belirtmiştir. Bazı kişiler ise çok sessiz çalıştığını ve manometresindeki basıncın düşmesi halinde kendinizin kolayca ayarlanabildiği için kullanışı rahat bir sistem olduğundan bahsedilmiştir. Baymak yoğuşmalı olmayan Lambert 24 LX fiyatı 999,00 TL olmaktadır. Lambert Hermetik Konvasiyonel Kombi fiyatları ise 1.290,00 TL olmaktadır. Karışık gazlıdır ve yoğuşmalı değildir. Fakat Brötje Novadens Extra 240 Fİ yoğuşmalı kombi fiyatı ise 2.247,11 TL olmaktadır. Sirkülasyon pompası düşük enerjilidir ve 7 yıl garantisi mevcuttur.

Demirdöküm Kombi Tavsiyesi

Demirdöküm kombi; 3 yıldız verim sınıfı, kolay kullanımlı dijital program saati, fan modülasyonu, kolay montaj- servis, akıllı ısıtma sistemi ve ergonomik kullanımı gibi üstün özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran bir markadır. Kullanan bireylerin bazıları çok memnun oluğunu belirtirken, bazıları ise çok sesli çalıştığını ve servis hizmetinin çok kötü olduğunu belirtmiştir. Demirdöküm Nitron Condense P24 yoğuşmalı kombi fiyatı 1.675,00 TL’ dir. Akıllı ısıtma sistemi mevcuttur, atık gaz emniyet sensörü vardır ve oda termostatları ile uyumludur. Demirdöküm Sargon Condense HK 230 CM yoğuşmalı kombi fiyatı ise 1.874,00 TL olmaktadır. Yoğuşmalıdır ve baca tipi hermetiktir. Akıllı ısıtma sistemi yoktur, yerden ısıtılmaya uygundur ve ayarlanabilen ısıtma kapasitesi mevcuttur.

Buderus Kombi Tavsiyesi

Buderus; 1825 yılında hizmet vermeye başlayan günümüzde ısıtma sektöründe önemli bir yeri olan bir markadır. 1731 yılında Almanya’ da Buderus ailesinin demir üretimi ile başlayan bu serüven günümüzde Avrupa’ nın önde gelen termoteknoloji markası haline gelmiştir. Geniş ürün gamı sayesinde her türlü ısıtma ihtiyacı için çözümler mevcuttur. Yoğuşmalı tipi olarak Logamax Plus serileri mevcuttur. Yoğuşmalı serilerilerinde iddalı olduğundan bahsedilmektedir. Yaknız diğerlerine göre fiyat bakımından biraz daha pahalı olmaktadır. Kullanıcı yorumlarında ise bir kişinin beş senedir hermatik kombi kullandığını ve bir problemle karşılaşmadığını belirtmiştir. Isı pompası, bireysel bir ısıtma- soğutma sistemidir. Bağımsız tesisatı olan apartman dairelerinde ev ve iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Buderusda da mevcut olan ısı pompaları bazı ekonomik avantajlara sahiptir. Isı pompaları yakıt olarak havanın içerisinde bulunan ısıyı pompalamak için elektirk kullanırlar. Dış ortamdaki havanın emilip içeriye taşındığı her dört birim için bir birim elektirik enerjisi harcanır. Yani bir birim harcamaya karşılık dört birim ısı sağladığından dolayı ekonomik olmaktadır. Buderus Logatherm ısı pompalarının en büyük özellikleri ise kumanda panelinin Türkçe olması ve kolay ayarlanabilir olmasıdır. Tabiki bu markanın birçok avantajı bulunduğu gibi bazı şikayetlerde mevcuttur. Bazı kullanıcılar buderus marka aldıkları kombinin hemen arıza gösterdiğini ve yaptırmak için de çok masraf harcadıklarından bahsetmişlerdir. Buderus Logamax Plus 172İ yoğuşmalı kombi fiyatı 4.299,00 TL olmaktadır. A+ enerji sınıfıdır ve düşük ses seviyesine sahiptir. U 042 Hermetik Kombi 24kw ise 1.340,00 TL olmaktadır. Enerji sınıfı A’ dır ve 3 yıl garantisi vardır.

ECA Kombi Tavsiyesi

Bir diğer kombi makası ise ECA’ dır. Karşılaşılan bazı şikayetler; kazanın su kaçırması, servisin geç gelmesi, ses çıkarması ve ısıtma probleminin olmasıdır.

Arçelik Kombi Tavsiyesi

Türkiye’ de çokca tercih edilen bir diğer marka Arçelik ‘tir. Arçelik kombi üretimiyle de halka hizmet vermektedir. Çeşitli indirim ve fırsatlarla birlikte ücretsiz kombi hizmetleride mevcuttur. Demontaj- montaj hizmetleri, keşif hizmeti, montaj seti ve nakliye hizmeti gibi. Arçelik DGK 20 EK Hermetik kombi fiyatı 1.319,00 TL’ dir. A enerji sınıfıdır ve güvenlik arıza teşhis sistemi mevcuttur. ALR 24 EH Hermetik kombi 1.086,50 TL’ dir. Ekonomik fiyata sahiptir, sessiz çalışır ve 3 yıl garantisi mevcuttur.

Kombi alınımında bazı önemli kriterler mevcuttur. Evin metrekaresi, bulunduğu yön ve bulunduğu kattır. Evi radyatörlerin ısıttığı düşünülürse düzgün radyatör seçmeninde hem hesaplı hemde kaliteli bir tercih yapabilme de yararı büyüktür. Özellikle yalıtımın olmadığı evlerde kombi seçimi çok önemlidir. Müstakil evlere yoğuşmalı veya normal kombilerin büyük kapasiteleri önerilmektedir. Ayrıca uzmanlar üretici firmaların yeterli teknik servis hizmetinin varlığı ve yedek parçaların bulunabilirliğinin son derece önemli olduğuna dikkat çekmektedir. Ayrıca kombi alırken ucuz olana çok önem vermek kazançlı değildir. Seçilen ürünler arasında yeterli kıyaslamalar ve araştırmalar yapıldıktan sonra ürün alınmalıdır.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Doğalgaz Kombi Markaları ve Tavsiyeler bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

eleven + two =

Sayfa başına git