Ekran Kartı Tavsiyesi 2017

 

Günümüzde artık dizüstü bilgisayarlar yaygınlaşmış olsa da dizüstü bilgisayarlar asla bir masaüstü bilgisayar kadar performans verememektedir. Bu sebeple de özellikle oyuncuların ilk tercihi daima masaüstü bilgisayarlardan yana olmaktadır. Ekran kartı tavsiyesi 2017 yazımızda sizler için şuan piyasada bulunan ve fiyat/performans açısından iyi durumda olan ekran kartlarından bahsedecek ve sizlerin seçim yapmasına yardımcı olmaya çalışacağız. Özellikle bir oyuncu için en önemli unsurlardan bir tanesi olan ekran kartı, oyunlarda ve videolarda yüksek verim alınabilmesi için gerekli olan en önemli donanım parçasıdır.

En iyi ekran kartı tavsiyesi 2017 önerileri

Asus R9 380 STRIX GAMING 4GB

AMD tarafından geçtiğimiz yıl çıkartılan R9 3xx serisinin bir modeli olan R9 380’in Asus firması tarafından üretilmiş versiyonu olan Asus R9 380 STRIX GAMING 4GB piyasadaki birçok ekran kartını geride bırakabilecek bir performansa sahiptir. Ülkemizdeki satış fiyatı 950 TL olan bu ekran kartı, özellikle sessiz ve serin bir kart olduğunu testlerde göstermeyi başarıyor. Asus tarafından belirtilen özelliklerde 10mm ısı borusuna sahip DirectCU II soğutma sistemi bulunan ekran kartı diğer kartlara göre %30 daha serin ve 3 kat daha sessiz çalıştığını kanıtlıyor. Tweak II yazılımında değişikliğe giden Asus bu ekran kartı içinde Tweak II yazılımını sunuyor. Artık tek tuşla daha kolay Game Booster yapabilecek ve ekran kartınızdan çok daha iyi performans alabileceksiniz.

           

MSI GTX960 GAMING 4G 

Nvidia tarafından geçtiğimiz sene tanıtılan GTX960 serisinin MSI firması tarafından üretilmiş bir ürünü olan MSI GTX960 GAMING 4G, ülkemizde 900 TL gibi oldukça uygun bir fiyat ile satılmaktayken 4GB boyutunda GDDR5 belleğe sahiptir. TWIN FROZR V desteğiyle daha sessiz ve daha serin imkânı sunan MSI GTX960 GAMING 4G şuan piyasada bulunan hemen hemen her türlü oyunu hiç zorlanmadan açabilecek kapasitede bir ekran kartıdır. TORX FAN sayesinde daha iyi bir hava dağılımı sağlayan MSI ekran kartının çok daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. Overclock imkânı sunan bu ekran kartı tek tuş ile çekirdek hızını 1241MHz gibi oldukça büyük bir hıza çıkartabilmektedir.

Sapphire R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB

AMD firmasının yaklaşık iki yıl önce çıkartmış olduğu R9 280x sürümünün Sapphire markası tarafından çıkartılan ürün olan Sapphire R9 280X VAPOR-X GDDR5 3GB şuan piyasada bulunan en performanslı kartlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. 950 TL civarlarına sahip olabileceğiniz ekran kartı için Sapphire hala driver desteğini sürdürmekte ve hala yeni driver paylaşımları yapmaktadır. 384bit bellek ara yüzüne ve 11.2 DirectX sürüm desteğine sahip olan ekran kartı şuan ki birçok oyunu yüksek ayarlarda donma ve kasma sorunu yapmadan oynatabilecek seviyededir. Sizler de bu kartı tercih ederek iyi bir performans alabilir ve oyunları çok daha keyifli oynayabilirsiniz.

Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB

Nvidia tarafından geliştirilen GTX 950’nin Asus tarafından üretilmiş versiyonu olan Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB özellikle fiyat/performans oranı incelendiğinde alınabilecek kartların başında gelmektedir. TWIN FROZR V özelliği sayesinde daha etkili soğutma ve daha sessiz çalışmayı sağlayan ekran kartı, hem performanslı hem de sessiz bir kart isteyen kullanıcıların tercihleri arasına girebilir. Fiyat olarak ülkemizde 650 TL gibi oldukça iyi bir fiyata satıl ürün kesinlikle verilen ücretin hakkını verebilmektedir. Özellikle OC imkanı sayesinde performansını daha da arttırabileceğiniz ürün şuan için piyasadaki fiyat/performans oranı en yüksek ekran kartlarından bir tanesidir. Bu yüzden tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

Benzer Diğer Yazılarımız

Yazar Hakkında: oneri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir