Elektrikli süpürge tavsiye 2017

Elektrikli süpürge tavsiye 2017
19 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 37.404 kez okundu.

En iyi elektrik süpürgesi hangisi

Bu makalemizde elektrikli süpürgesini değiştirmek isteyen, yeni bir elektrikli süpürge almak isteyenler için tavsiye niteliğinde bilgiler paylaşacağız.

Hangi elektrikli süpürgeyi alacağınıza karar vermeden önce, ihtiyacınız olan süpürge tipine karar vermelisiniz. Süpürgeniz günde ne kadar çalışacak, hangi alanları temizleyeceksiniz, bu soruların cevabına göre bir elektrikli süpürge modeli seçmenizde fayda var. Çünkü bir ev hanımının elektrikli süpürgesini günde 10-15 dakika çalıştırdığını düşünürsek, temizlik işi ile uğraşanların elektrikli süpürgesini hergün birkaç saat çalıştırmaktadır. Bu sebeple süpürgenin daha kaliteli olması gereklidir.

Elektrikli süpürge fiyatları

Günümüzde elektrikli süpürge fiyatları 50 TL. den başlayarak 2000 TL. ye kadar bulunabilmektedir. Elektrikli süpürgelerin fiyatları markalarına ve özelliklerine göre değişmektedir.

Elektrikli süpürge çeşitleri

Elektrikli süpürgeler özelliklerine göre aşağıdaki gruplara ayrılılar

  • Buharlı Temizlik özelliği olanlar
  • Hepa filtreli süpürgeler
  • Su hazneli süpürgeler
  • Dikey süpürgeler

Buharlı temizlik özelliği olan süpürgeler

Buharlı temizlik özelliği bulunan elektrikli süpürgeler klasik, bilinen temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de daha hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizlik metotudur. Deterjan ve diğer benzeri temizlik ürünlerine gereksinim duymadan, suyun 160 derece kuru buhara dönüşmesiyle evinizdeki tüm eşyaları pratik ve hızlı bir şekilde temizleyebilir ve hijyen sağlayabilirsiniz.

Hepa filtreli süpürgeler

Hepa filtre Yüksek Verimli Partikül Filtresi anlamına gelmektedir. Hepa filtre, astım ve alerjik belirtilere neden olan ince toz partiküllerini yakalar. HEPA filtrelerinin farklı filtrasyon seviyeleri vardır – filtre numarası büyüdükçe daha fazla partikül filtre edilir. Hiçbir toz partikülünün kaçmaması için HEPA filtre ile birlikte süpürgenin kendisinin de hava geçirmez olması gerekir.

Su hazneli süpürgeler

Su filtreli makineler, gerek toz torbasına ihtiyaç duyulmaması, gerekse suyun kiri yakalaması özelliğiyle dikkat çeker. Fakat aslında havanın çok hızlı akması sebebiyle, tozların bir kısmı su damlacıklarına değmeden filtrelere gidebilir. Bu sebeple, bu tozların yakalanması için ilave bir siklon ünitesi eklenerek tozların yeniden suya yapışması sağlanabilir.

Dikey süpürgeler

Dikey süpürgeler genel itibariyle motor güçleri ve donanımları diğer süpürgelere oranlar daha düşük seviyede, kullanıcılara kullanım kolaylığı sunan süpürgelerdir. Geneli dikey aparatından çıkartılarak elde şarjlı süpürge gibi kullanılabilir. Ancak şarjlı değillerdir. Fiyatlarının uygun olması ile dikkat çekerler.

Elektrikli süpürge alırken nelere dikkat etmeliyim

Daha verimli ve kolay temizlik için, makinenizin motor gücü yerine emiş gücü ve fırçasının toz toplama performansına dikkat ediniz.

Daha hijyenik ve bakımı kolay bir makine istiyorsanıztoz torbalı süpürgeleri tercih etmelisiniz. Toz torbalı makineler, kablolu süpürgeler içerisinde, kullanım ve bakımı en kolay olanlarıdır.

Toz torbasıyla uğraşmadan hijyenik ve kolay temizlenen bir makine arıyorsanıztoz torbasız siklonik süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Bu makinelerin avantajı, toz torbasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Ürüne sivri cisimler emdirilirse, motora zarar gelmesi durumu söz konusu olmaz. Torbasız ürünlerin en önemli avantajı toz haznesi doldukça haznenin kolaylıkla boşaltılabilmesi ve süpürme işlemine devam edilmesidir.

  • Sürekli yüksek emiş gücü istiyorsanız, ileri teknoloji multi siklon elektrikli süpürgelerde emiş düşümü olmadığından sizin için uygun bir seçim olacaktır. Ancak torbasız siklon süpürgelerin dezavantajı, temizlenmesi ve yıkanması gereken parçalarının olmasıdır. Özellikle motor öncesi, hepa filtrelerin bir süre sonra silkelenerek yıkanması ve kurumadan yerine takılmaması gerekir. Aksi halde zamanla emiş gücünde azalma meydana gelebilir. Ayrıca toz haznesinin boşaltılması esnasında da dökme şekline göre etrafa toz saçılması sorunu yaşanabilir.

Tozları yakalama kapasitesi yüksek bir makine istiyorsanızsu filtreli süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Su filtreli makineler, gerek toz torbasına ihtiyaç duyulmaması, gerekse suyun kiri yakalaması özelliğiyle dikkat çeker. Fakat aslında havanın çok hızlı akması sebebiyle, tozların bir kısmı su damlacıklarına değmeden filtrelere gidebilir. Bu sebeple, bu tozların yakalanması için ilave bir siklon ünitesi eklenerek tozların yeniden suya yapışması sağlanabilir.

En iyi elektrik süpürgesi 2018

Su Filtreli Elektrik Süpürgeleri

Su filtreli süpürgeleri tercih etmeye karar verdiysenizbu makinelerin dezavantajının her kullanım öncesinde hazneye belirtildiği oranda su konulmasının şart olması ve özellikle her kullanımdan sonra ürünün komple temizliğinin yapılması gerekliliğidir. Aksi ürün dışarı hoş olmayan kokular verebilir.

Zeminlerin hem ıslak hem de nemli olduğu ortamlarda temizlik yapabilmek istiyorsanızıslak&kuru elektrikli süpürgeleri tercih etmelisiniz. Islak fonksiyonundaki kullanımda, ürüne doğrudan su emdirebilirsiniz. Örneğin zemine sulu bir şeyler döküldüğünde veya elde bir bezle halı temizliği yapıldığında kalan sulu kirin süpürgeye çekilmesi sağlanır.

Makinenizi halı veya koltuk temizliğinde kullanmak istiyorsanız, halı yıkama makinaları tercih etmelisiniz. Bu ürünlerde halı yıkama şampuanının konulduğu temiz su haznesiyle beraber, kirli suyun toplandığı bir kısım yer alır. Temizlik esnasında şampuanlı suyu, ilgili yüzeylere püskürtür ve biraz beklendikten sonra bu suyu süpürgeyle çekerek temizlik işleminizi yapabilirsiniz.

Hızlı ve kaba taslak temizlik için pratik bir makine arıyorsanız, şarjlı süpürgeleri kullanabilirsiniz. Böylece büyük elektrikli süpürgenizi açmaya gerek kalmadan, gözle görülen kirleri şarjlı süpürgenizle çekebilirsiniz. Şarjlı süpürgeler derinlemesine temizlik yapamazlar, emiş güçleri düşüktür. Sadece kırıntı şeklinde kirleri toplarlar. Şarjlı süpürgeler içinde dik tip olup vakum yapabilme özelliği olan stick süpürgeler kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Evimize aldığımız her şeyde olduğu gibi elektrikli süpürgelerde de dikkat etmemiz gereken kriterler vardır. Kullanım sıklığımız, yoğunluğumuz ve amacımıza göre farklı seçenekler yaptığımız ev eşyalarından biri olan elektrik süpürgesini de alırken karşımıza sayısız özellik çıkar. Elektrik süpürgesi baktıkça kafanız karışık, oysa istediğiniz sadece evinizi güzelce süpürmenizi sağlayacak bir elektrik süpürgesidir. Onca özellik arasında hangisi en iyi elektrik süpürgesi tavsiye 2017 listesine gelin size hazırladığımız seçme kriterleri ve önerilere göre karar verin.

Watt ve Motor Gücü

İyi bir emiş gücü istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk kriter watt ile birlikte motor gücüdür. Bunlar arttıkça makineden alacağınız performans da aratacaktır ve tek süpürmede mükemmel sonuçlar verecektir. Hele evcil hayvan besliyorsanız, küçük çocuklarınız varsa ya da halılarınızı tüyleri uzunsa ve araya çok fazla şey giriyorsa çözümü yüksek wattlı ve yüksek motor güçlü makinelerde bulabilirsiniz. Yani aslında demek istediğimiz emiş gücü performansı wattla ölçülür ve watt değeri ne kadar yüksekse o kadar yüksek performans alırsınız. Tabi ki yine de elektrikli süpürge tavsiyelerinden sonra karar verip aldıktan sonra filtrenizi arada bir kontrol etmelisiniz çünkü emiş gücünü düşüren yegâne şeylerden biri de tıkanmış bir elektrik süpürgesi filtresidir.

Toz Çekme

Makine tipi ne olursa olsun toz çekme gücü makinenin toz çekici ucuna bağlıdır. IEC Avrupa Test Standartlarındaki elektrikli süpürge tavsiyeleri ile yüksek performansta toz çekme gücüne sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda tozları yakalama kapasitesi olarak su filtreli makineleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Toza alerjik bünyelerin özellikle su filtreli makineleri seçmesiyle suya hapsolan en küçük toz zerrecikleri bile sizi bir daha rahatsız edemeyecektir.

Su filtreli elektrik süpürgesi tavsiyelerinde karşınıza çıkacak sorun ise ne yazık ki her kullanımdan sonra kullanım öncesinde konan suyun temizlenmesi zorunluluğudur. Bu yüzden sürekli aceleniz varsa ve buna ayıracak zamanınız yoksa su filtreli elektrikli süpürgeler sizin için iyi bir seçim olmayacaktır.

Ayrıca yere dökülen ıslak kirleri de elektrikli süpürgeyle çekmek istiyorsanız ıslak – kuru elektrikli süpürge tavsiyelerine bakmanız gerekecektir.

Torbalı ve Torbasız Elektrikli Süpürge

Torbasız elektrikli süpürgelerde ekstra torba masrafı yoktur fakat belirli zaman aralıklarında elektrik süpürge filtresinin değişmesi gerekmektedir. Torbasız elektrikli süpürgelerin haznesini dışarıdan takip edebilir ve doluluk oranını gözleyebilirsiniz fakat iş o torbayı boşaltmaya geldiğinde alerjik olanlar ve astım hastası olanlar için büyük bir dezavantaj ortaya çıkar. Boşaltırken ortaya çıkan tozlar kötü şekilde etkileyebilir bu yüzden alerjik ve astımlı olanlara torbasız elektrikli süpürgeler tavsiye edilmez. Alerjik ve astım iseniz torbalı elektrik süpürgesi tavsiyelerine bakmanız sizin için iyi olacaktır.

Filtre Tipi

Elektrik süpürgesi tavsiyelerine bakarken karşınıza iki çeşit filtre tipi çıkacaktır. Bunlar ilki Mikto Filtredir. Mikro filtre ideal filtredir ve tüm süpürgelerde bulunur. Bazıları yıkanabilir bazıları ise belirli aralıklarla değiştirilmelidir.

Bir diğer filtre türü ise HEPA filtredir. Bu filtre sistemi en küçük toz zerresini ve polenleri bile çeker ve hapseder. Bu yüzden alerjik olanlar ve astım hastası olanlara en çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi modelleri HEPA filtreli olur.

Elektrikli Süpürge Tavsiye 2017

Elektrikli Süpürge Tavsiye 2017 

Dyson DC52 Allergy Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

1300 Wattlık süpürge, alerjik ve astımlı bünyelere özel olarak geliştirilmiş profesyonel süpürme sağlar. Hazne boşaltması otomatik ve hızlıdır. Bu elektrikli süpürge tavsiyesinde toz haznenizi boşaltmak için yapmanız gereken tek şey boşaltma tuşuna basmak. 2 litre hazne kapasitesine sahiptir. Elektrikli süpürgenin ağırlığı ise 10 Kg.

Thomas Smart Touch Comfort 784014 2000W

Özel tasarımı ve benzersiz gücüyle harika bir performans sergiliyor. HEPA filtresi sayesinde alerjik bünyelere de uygun. Elektrik süpürgesi 2000 watt ve başlıktaki emiş gücü 425 watt. Sessiz çalışma özelliğiyle evdeki huzuru ve sessizliği bozmadan çalışma imkanı sağlıyor. 10 metre kablosu ise tam 13 metrelik süpürme alanına imkan veriyor. 360 derece dönebilen tekerleri ve LED başlık ışıklandırmasıyla ev süpürmek eziyete değil zevke dönüşüyor.

Thomas Perfect Air Allergy Pure 786526

Yine alerjik bünye ve çocuklu ailelere uygun bir elektrikli süpürge tavsiyesi. İçerdiği Thomas AQUA-BOX teknolojisi ile toz torbasız elektrik süpürgesi imkanı sağlar. Boşaltırken ya da süpürürken asla etrafa toz vermez. 11 metrelik çalışma alanı sağlar. Evcil hayvan beslenilen evlere özel tüy toplama başlığı ile de en çok tavsiye edilen elektrikli süpürgelerden olmayı başarıyor. Aynı zamanda taşıdığı 360 derece dönebilen tekerlekler süpürmeyi işkence olmaktan çıkarıyor.

Eğer evinizde günlük kullanım için, (günlük 10-15) dakika çalıştıracağınız bir elektrikli süpürge almak istiyor iseniz, buharlı yıkama, su filtresi ve hepa filtre sizin için çok önemli değilse, dikey elektrikli süpürgeleri tavsiye ederiz. Bu elektrikli süpürgeler zaman zaman bilinen alışveriş marketlerinde dahi kampanya dahilinde 50-100 TL. arası fiyatları satılmaktadır. Motor güçleri 1000 1500 civarında olan bu süpürgeler, motor gücünün 2000 3000 olmadığından çekiş gücünün az olacağı yönünde sizleri yanıltmasın. Bu süpürgeler motorlarının hortuma yakın olması nedeniyle beklediğinizden fazlasını size sunacaklardır. Ayrıca fiyatı ile de uygun olmaları nedeniyle tavsiye edebileceğimiz ürünlerden biridir.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Elektrikli süpürge tavsiye 2017 Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Elektrikli süpürge tavsiye 2017 Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Elektrikli süpürge tavsiye 2017 bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git