En İyi Biberon Tavsiye

0 583

Biberon Kullanılmalı Mıdır?

En iyi biberon tavsiyesi için öncelikle biberon kullanılmalı mı yoksa biberon kullanılmamalı mı bilmeliyiz. Yeni doğan bebekler için öncelik olarak anne sütü tercih edilmelidir. Fakat zoraki bir durum oluşmuş ve biberon ile beslenme zorunluluğu var ise bunu anne sütüne , doğala en yakın süt ile tamamlamalısınız. En iyi biberon tavsiyesi yazımız altında yer almaktadır. fakat en iyi biberon tavsiyesi önerilerimizden önce altta belirttiğimiz hususları dikkatlice okumanız en iyi biberon tavsiyesi için önemli bir etken olacaktır.

Yeni Doğan Bebek İçin Biberon Tavsiyesi?

Yeni doğan bebekler için en iyi biberon tavsiyesi oldukça önemlidir. Özellikle de merdiven altı üretim biberonlar bebeğinizin birçok hastalığa yakalanmasına sebep olabilmektedir. Yeni doğan bebek için biberon tavsiyesi;

 • Anne memesine en yakın biberonlar tercih edilmelidir.
 • Biberon ağzı bebeğin ağzına göre büyüklükte olmalıdır.
 • Biberonun ağzını tamamen ağzına alabilmelidir ki anne memesi emer gibi hissetmelidir.
 • Bebeğin ağırlığına, gelişimine göre biberon alınmalıdır.
 • Bebeklerde gaz oluşturmayacak biberon seçilmelidir. Gazı içine hapsetmeli bebeğe vermemelidir.
 • Biberonun ağzındaki deliğe de dikkat edilmelidir. 3 aydan küçükler için yavaş akıtan delikli biberonlar tercih edilmelidir.

Cam Biberon Mu Yoksa Plastik Biberon Mu Almalıyım?

En iyi biberon tavsiyesi için önemli bir husus ise biberonun Cam mı olmalı plastik mi? Cam biberonlar genel olarak plastik biberonlara göre daha çok tercih edilmesinin sebebi daha çok doğal olduğu ve temizliği daha kolay yapılabildiğidir. Oysa cam biberonun daha çabuk kırıldıklarından, olası kırılma durumunda yaralanmalar da düşünülmelidir. Yeni biberon kullanmaya başlayanlarda veya bebek yaşı küçük çocuklarda/bebeklerde cam biberon tavsiye edilmemelidir. En iyi biberon tavsiyesi olarak plastik biberonlar da ise yapım maddesi oldukça önemli olup kansorejen madde içermemesi oldukça önemlidir.

Bebeklerin gaz yapması cam veya plastik biberon olması önemli değildir. Bebeğe gaz yapan biberon değil emzikdir.

Sonuç; ?

Biberon olarak cam biberon önerilmelidir. Emzik olarak slikon emzik önerilmektedir.

En İyi Biberon Tavsiyesi

  1. En İyi Biberon Tavsiyesi; Philips Avent SCF69317 Natural PP Biberon
   (Ortalama Fiyatı:35-45₺(260ml fiyatıdır))
   Anne göğsüne benzergeniş emzikli olması ile bebekte doğal emme hissi oluşturmaktadır. Ayrıca emziğinde bulunan yaprakçıklar içe çökmesini engellerken emziğin daha yumuşak hale gelmesini de sağlar. Gaz önleyicidir. en iyi biberon tavsiyesi, önerimiz Philips Avent Natural biberondur. Çeşitli forum ve blog sitelerinde Philips Avent Natural PP Biberon hakkında olumsuz yorum olarak ağız kapak kısmından akıtma oluğu öneriler arasındadır. Fakat genel olarak olumlu yorumlar belirtilmektedir. Olumsuz yorumlardan örnek olarak birini göstermek istedik:
   ‘Büyük ve küçük 2 biberon aldık ama kapakları ile ilgili ikisindede sıkıntı yaşadık mama kaçırdı. Bazen kapak tutmuyor. Benzeri sıkıntılar sadece bizde olmasını umuyorum.’
  2. En İyi Biberon Tavsiyesi; Nuk First Choice Plus Cam Slikon Emzikli Biberon

   (Ortalama Fiyatı:50-60₺(260ml fiyatıdır)
   Anne memesine benzemesi ile bebeğin ağız gelişimini sağlıklı tamamlamasına destek olur.  Ortodontik olması ve kendine özgü NUK AirSystem yani hava çıkış sistemi sayesinde bebekğin emme esnasında yuttuğu fazladan hava nedeniyle oluşan gaz sancısını en aza indirir. Geniş dudak desteği ile doğallığa en yakın olup bu sayede, emzirme döneminde de sütten kesme döneminde de kullanılabilmektedir. Sızdırmazlık özelliği ile seyahatlerde de özgürce kullanılabilir. Kullanıcı yorumlarından bir tanesi:
   ‘Avent ile yasadigim kötü tecrubeden sonra aldigim ve rahata erdigim biberon. Kesinlikle sahane. Pisman olmazsiniz. Damlatma, akitma gıbı problemler yok. Oturtma problemi yok. Neden hep Avent tavsiye ediliyor satis danismanlari tarafindan anlamak mumkun degil. Avent emzik de almadi bebegim. Gene Nuk happy kids ile çözdüm. Nuk Alistirma bardagi aldim bakalim o nasil. Umarim ondan da memnun kalirim.’

  3. En İyi Biberon Tavsiyesi; Dr Browns Options Geniş Ağız PP Biberon

   (Ortalama Fiyatı:30-40₺(150ml fiyatıdır))
   Hava akış kanalı sistemi ve hava akış sistemi olmadan çalışabilme özelliği ile ilk biberondur. Bu sayede bebeğin gelişimini olumlu etkiler. Beslenme problemlerini azaltır, sindirimi kolaylaştırır ve vitaminleri korur. Emziğin hava akış sistemi kesintisiz akış sağlar. Bulaşık makinesinin üst bölümünde yıkayabilir, kaynatabilir sterilize edilebilirsiniz. Çeşitli forum veya blog sitelerinde Dr Browns Options Geniş Ağız PP Biberon hakkında olumlu yorumlar yer almaktadır. Olumsuz olarak sadece temizliğinin ufak bir şekilde zor olduğu belirtilmektedir. Kullanıcı yorumlarından bir tanesi:
   ‘Pp diye belirtmişler yani polipropen (plastik) demek, cam değil. Cam olanlar ayriyetten belirtiliyor. Ben senelerce kullandım çok güzel ve beğendiğim bir ürün.lki kızıma da kullanmıştım. Şimdi de oğlum için sipariş vereceğim. Gaz problemimizi tamamen kaldırmasa da rahatlama sağladı.’

  4. En İyi Biberon Tavsiyesi; Wee Baby Baby Kulplu PP Biberon
   (Ortalama Fiyatı:15-20₺(150ml fiyatıdır))
   Bisfenol-A maddesi içermemektedir. Silikon uçludur, bebeğin sağlıklı beslenmesini sağlamaktadır. Ayrıca tutumu kolaylaştırmak ve tutma yeteneğini geliştirmek için özel tutuculudur. Maddi durumu yetersiz olanlar için en iyi biberon tavsiyesi olarak önerimiz Wee Baby Kulplu PP Biberondur. Çeşitli forum ve blog sitelerinde Wee Baby Baby Kulplu PP Biberon hakkında olumlu ve olumsuz yorumlar yer almaktadır. Fakat fiyatına göre değerlendirildiğinde almaya değer bir ürün olduğunu belirtmek isteriz. Özlliklede diğer biberonlarda olmayıp Wee Baby Baby Kulplu PP Biberonda bulunan özel tutucusu ayırt edici bir özelliktir. Kullanıcı yorumlarından bir tanesi:
   ‘Aslında kullanışlı , tutuşu rahat bir ürün ama benim üşengeç oğlum kendi içmek istemediğinden bizim için diğer biberonlardan farkı yok.’
  5. En İyi Biberon Tavsiyesi; Chicco PP Bberon Silikon Biberon

   (Ortalama Fiyatı:15-25₺(150ml fiyatıdır))
   En iyi biberon tavsiyesi listemizin sonuncu ürünü Chicco PP Bberon Silikon Biberon, dil hareketlerini destekleyerek biberonun damağa uyguladığı baskının orantılı dağılmasını sağlar.Hava dolaşımına izin vererek bebeğinizde salya birikimini engeller. Emziği karanlık ortamda parlamaktadır bu sayede kaybılan emziği kolaylıkla bulabilirsiniz.

Etiketler: en iyi biberon, biberon tavsiye, en iyi biberon markası, yenidoğan biberon tavsiye, en iyi biberon markası hangisi

En İyi Biberon Tavsiye
4.7 (93.33%) 6 votes

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bununla birlikte sizler için daha iyi olduğumuzu düşünmekteyiz. Dilerseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAMDaha fazla oku ..