Buzdolabı Tavsiyesi (2017)

Buzdolabı Tavsiyesi (2017)
11 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 54.684 kez okundu.

Ev eşyalarından en fazla kullanılanı olmazsa olmaz yediğimiz gıdaların bozulmadan saklanmasını sağlayan buzdolabı evimizin önemli bir parçasıdır. Buzdolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz? 2017 buzdolabı tavsiyesi nelerdir? Buzdolabı özellikleri nelerdir? Hepsi ve daha fazlası makalemizdedir.

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

İç hacmi ve bölmelerinin kullanışlılığı

Enerji tüketimi

Ürünleri bozulmadan taze tutabilmesi

Çıkardığı Ses Miktarı

Fiyatı

Buzdolabının İç Hacmi:

Mutfağı toparlayan rolünde olan Buzdolabının 550 litre ve üstü kapasitesinde olması iyi olur. Bu tarz dolapların fiyatı 1600 liradan başlıyor. Standart buzdolabının yüksekliği 185 cm iken genişliği 75 cm’dir. Mutfağınızın yapısına göre buzdolabı seçmelisiniz.

Enerji Tüketimi:

Buzdolabı diğer eşyalar ile kıyasladığımızda enerji tüketimi daha fazladır. Bunun en büyük sebebi sürekli açık olmasıdır. Bu yüzden Enerji tüketim sarfiyatını incelemeliyiz. Bütçe dostu ekonomik buzdolaplarını tercih etmeliyiz. Buzdolabında kwh diye gösterilen bölümde yıllık enerji tüketimi yazar. Yıllık 400 kwh büyük dolaplar için uygundur. A++ tipindeki Buzdolaplarında enerji tasarrufu vardır. Buzdolabı elektrik faturasına 10 ila 40 lira arasında masraf çıkarır. Tasarruflu buzdolabı ile aylık 15 lira civarı yıllık ise 200 lira civarında tasarruf sağlarsınız. Bir buzdolabını 10 yıl kullandığınızı varsayarsak 2 bin lira elektrik faturasından tasarruf sağlamış oluruz.

Yiyeceklerin Taze Kalması:

No frost teknolojisi ile yiyeceklerin daha uzun süre taze kalması sağlanıyor. Bunun yanında yaz ve kışa göre dolabın sıcaklık ayarını kullanıcının yapması gerekir. Ancak enerji tüketimi daha fazladır.

Buzdolabının sesi:

24 saat aktif çalışan buzdolabının sesi de çok önemlidir. Buzdolabından db diye yazan bölümde ses miktarı yazar. 40 desibelin üstündeki buzdolapları tercih edilmemelidir. Özellikle hanımlar için mutfakta sohbet ederken ya da mutfakta dinlenirken buzdolabı sesinden rahatsız olabilirsiniz.

Buzdolabı Fiyatı:

Saydığımız özelliklerdeki Buzdolapları 2 bin lira civarına alabiliriz. Bosch, Beko, Arçelik, Profilo ve Indesit gibi markalar yaygın olarak kullanılan buzdolabı markalarıdır. Çift kapılı geniş hacimli ve kalitesi Buzdolapları da mevcut ancak Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmadı ve Servis imkanları çok iyi değildir. Garanti sonrası oluşan arızalarda yüksek meblağ masraf çıkabilir.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Buzdolabı Tavsiyesi (2017) Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Buzdolabı Tavsiyesi (2017) Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Buzdolabı Tavsiyesi (2017) bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Buzdolabı Tavsiyesi (2017) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. cebeci çilingir dedi ki:

    teşekkürler güzel kısa öz 🙂

Sayfa başına git