En İyi Çay Makinesi Tavsiye

Yazımızda; en iyi çay makinesi yorumu arayanlara, ucuz, kaliteli ve uygun öneri listesi ile çay makinesi markaları tercihlerimizi sıraladık.

En İyi Çay Makinesi Modelleri

Çay, kültürümüzün önemli bir parçası olmuştur. Hayatımızda da çok önemli bir yere sahiptir. Özelikle Karadeniz deyince akla ilk gelenlerden biri hiç kuşkusuz çaydır . İyi bir çay içmek için çayın kaliteli olmasının yanında iyi demlenmesi de çok önemlidir. İyi demleyebilmek için de demliğin iyi olması gerekir. Peki güzel çay yapabilmek, iyi çay demleyebilmek için nasıl bir çaydanlık kullanılmalı, nasıl bir çay makinesi kullanılmalıdır ve en iyi çay makinesi modelleri nelerdir?

Çay tiryakileri közde pişen çayın çok güzel olduğunu söyleseler de çaydanlıkta demlenen çay daha iyi diyen de var, çay makinesinde demlenen çay daha iyi diyen de vardır. Eğer fazla vaktiniz yoksa çay makineleri daha hızlı olduğu için çay makinesini tercih etmeniz daha yerinde olacaktır. Günümüzde çok çeşitli çay makineleri ile artık en güzel çayı demleyerek lezzetine varmak da mümkündür. Tabi her çay makinesi iyi olmuyor. En iyi çay makinesini alırken şunlara dikkat etmek de fayda vardır.

En İyi Çay Makinesini Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Geniş hacimli olmalı, misafir geldiğinde demlik kısmı ve su haznesi çabuk bitmemelidir.
  • Paslanmaz çelik ve gizli rezistans olmalı, hemen kireçlenmemelidir. Bunun için de musluk suyu yerine arıtılmış su kullanmalısınız. Kireçlenme olursa biraz limon tuzu koyup az su ile kaynatarak kireçten kurtulabilirsiniz.
  • Sade su ısıtıcısı olarak da kullanılabilmelidir. Suyu makinede ısıtıp çayı çaydanlıkta da demleyebilirsiniz.
  • Az enerji tüketmelidir. Çünkü bir misafir geldiğinde çay sıcak kalsın diye sürekli çalışır vaziyette bırakıyoruz.
  • Çay makinesinin su haznesinde su kalmadığı zaman makine otomatik olarak kapanmalıdır. Böylece herhangi bir unutma durumunda çay makinesinin bozulmasının ya da olası kazaların önüne geçilmiş olur.
  • Çay makinesinin temizliği kolay olmalı, üzerinde su izi kalmamalıdır.
  • Ayrıca eğer su haznesi cam ise içinde mavi ışık olan ısıtıcılar tercih edilmeli, böylece görüntüsü çok daha hoş durmaktadır.
  • Demlik bölümü porselen, cam ya da çelik olabilir. Bu sizin zevkiniz ama cam içini gösteriyor, çelik de de su izi kalıyor, porselen daha kullanışlı ve şık duruyor.
  • Alacağınız çay makinesi kullanışlı olmasının yanında göze de hitap etmeli şık ve güzel görünmelidir.
  • Sağlam ve dayanıklı olmalı, çabuk bozulmamalı ve garantisi olmalıdır.

Tefal Tea Expert Paslanmaz Çelik Çay Makinesi

çay makinesi tavsiyesi
En İyi Çay Makinesi Modelleri

1650 W enerji ile çalışır. 1,8 l su ısıtıcı haznesi , 0,7 l demlik haznesi mevcuttur. Sadece su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir. Gizli rezistansa ve 360 derece dönebilen tabana sahiptir. Çelik gövdesi vardır. Birkaç renk seçeneği mevcuttur.

en iyi çay makinesi
En İyi Çay Makinesi Modelleri

Çok sağlam ve dayanıklıdır. Kolay kolay sizi yüzüstü bırakmaz. Ancak fiyat olarak diğer markalara göre biraz daha pahalıdır. Kalitesi ve kullanışlılığı ile çok tercih edilen en iyi çay makinesi modellerindendir.(Fiyatı: 270 TL civarında)

Arzum Çay Robotu

En İyi Çay Makinesi Modelleri

Double heat sistemi, 1650W kaynatma -135 W sıcak tutma özelliği vardır. 1,9 l kapasiteli su ısıtıcısı bölümü ile suyunuzu ısıtabilir ve 0,7 l kapasiteli cam demlik ile de çay keyfi yapabilirsiniz. Özel kapağı sayesinde su ısıtıcısı olarak kullanılabilme imkanı vardır. Paslanmaz çelik gizli rezistans mevcuttur. Paslanmaz çelik filtresi vardır. 360 derece dönebilme özelliği ile kolayca çay doldurulabilir. Kablosuz kullanım özelliği ile her yere rahatça götürebilirsiniz. Susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi ile güvenle, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Cihaz 3 yıl garantilidir. En çok tercih edilen ve fiyat bakımından da oldukça uygun olan bir üründür. Birbirinden güzel renk seçenekleri ile evinizde şıklığı yansıtacaktır. (Fiyatı: 130 TL civarında)

Korkmaz Mia Çay Makinesi

En İyi Çay Makinesi Modelleri

1600W, 1.1 litre demlik kapasitesi, 1.7 litre su ısıtıcı kapasitesi bulunmaktadır. Tek seferde 20 bardak çay kapasitesi vardır. Susuz kaldığına kapanma özelliği ile oldukça güvenlidir. Enerji tasarrufu ile rahatça çaylarınızı içebilirsiniz. Paslanmaz çelik gövde ve gizli rezistansı vardır. Otomatik sıcak tutma ve kaynatma özelliği ile size güzel bir çay keyfi sunar.

En İyi Çay Makinesi Modelleri

Sahip olduğu mor rengiyle sizi cezbedecek bu ürün mutfağınıza şıklık katacaktır. Hem kullanımı hem görüntüsü hem de dayanıklılığı ile güvenle tercih edebilirsiniz. Kesinlikle pişman olmazsınız. (Fiyatı: 160 TL civarında)

Etiketler: en iyi çay makinesi, en iyi çaycı, çay makinesi tavsiye, en ucuz çay makinesi, çaycı tavsiye

Değerlendir!

En İyi Tavsiye Yorumları
En İyi Tavsiye Yorumları Yükleniyor...