En İyi Dram Filmleri Tavsiye

Bu yazımızda en iyi dram filmleri arayanlar için en iyi dram film tavsiye yazımız ile film sektörünün en iyi dram filmleri sizlere sıraladık.

En İyi Dram Filmleri Tavsiye
Ortalama:4.5 | 2 oy

Dram Film Tavsiye 2019

Filmlerin insan hayatı üzerinde tahmin edilemez etkileri bulunmaktadır. Bazı filmleri içeriğini, sonunu bilseniz dahi onlarca kez izlemek isteyebilirsiniz. Komedi, insanlar için ayrı bir yerde olsa da her insanı derinden etkileyen türün dram olduğunu söyleyebiliriz.

Dram filmleri, insanlık dersi verdiği gibi duygusal olarak da fikirler edinmemize olanak sağlar. Bu kategoride film bulmakta zorlanan kişiler için bu yazımız içerisinde en iyi dram film tavsiyesi vermeye çalışacağız.

Schindler’in Listesi

1993 yapımı olan bu film, en iyi dram filmleri listemizin ilk sırasında yer alıyor. IMDB üzerinden 8.9 gibi efsane bir puan alan film, II.Dünya savaşı yılları zamanını konu eder. Alman girişimci Oskar Shcindler, tamamen askeriyenin alım yapması için metal kaplar üreten bir fabrika kurar.

İş gücünden ekonomik olarak tasarruf etmek isteyen Schindler, çalışanlarının tamamını Yahudilerden seçer. Yıllar içerisinde Yahudilerin görmüş olduğu baskıyı farkeden patron, onların kurtulabilmesi için uzun bir liste hazırlamak ister.

Canım Kardeşim

En iyi filmlerin hep yabancı yapımlar tarafından yapıldığını düşünüyorsan yanılıyorsun. 1973 yapımı canım kardeşim, en iyi dram filmleri tavsiyesi listemizin ikinci önerisidir. Tarık Akan, Halit Akçatepe’nin başrolünde oynadığı film, yoksulluk içerisinde geçen bir hayatı anlatmaktadır.

Yoksulluğa rağmen mutlu bir şekilde ayakta kalmaya çalışan gençler, kardeşlerinin hasta olması ile büyük bir şok geçirirler. Kardeşlerinin tek isteği olan televizyonu almak onların tek hayalleridir.

Ateş Böceklerinin Mezarı

II.Dünya savaşının yeni bittiği an Japonya zülümler eşliğinde teslim olmaya bırakılmıştır. Ateş Böceklerinin Mezarı, en iyi dram filmleri tavsiyesi listemizin son önerisidir. Filmin konusu; Seita isimli bir gencin tren istasyonundaki ölümünün son saniyelerini konu edinmektedir. Birden eski zamanı hatırlayan Seita, hatıralarını filme konu etmiştir.

Etiketler: en iyi dram fil, en iyi drama film, dram fil tavsiye, drama film tavsiye

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bununla birlikte sizler için daha iyi olduğumuzu düşünmekteyiz. Dilerseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAMDaha fazla oku ..