En İyi Düdüklü Tencere Tavsiye

Düdüklü tencere almaya karar verdiniz fakat en iyi düdüklü tencere hangisi merak mı ediyorsunuz? İşte sizlere en iyi düdüklü tencere listemiz.

Düdüklü Tencere Markaları Tavsiye

Mutfaklarımızda kullandığımız en pratik araçlardan biri düdüklü tencerelerdir. Özellikle hanımlar için çok kullanışlı ev aletlerindendir. Ama bayanların bir kısmı düdüklü tencere deyince bir duraksayıp genelde kullanmaktan çekinirler. Çünkü çevrelerinden birçok tencere patlama hikâyesi dinlemişlerdir. Oysa usulüne uygun kullanıldığında korkulacak bir şeyin olmadığı, hayatımızı kolaylaştıran, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan çok pratik ve kullanışlı bir tencere olduğu görülecektir. En iyi düdüklü tencere tavsiyelerine geçmeden önce düdüklü tencerelerin ne işe yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz.

En İyi Düdüklü Tencere

Düdüklü Tencere Ne İşe Yarar?

Düdüklü tencere yemeklerimizi daha kısa sürede, daha az masrafla pişirmeye yarayan en pratik mutfak araçlarındandır. Özellikle son çıkan düdüklü tencereler kuru baklagilleri önceden ıslatmadan kısa sürede pişirir. Ani bir misafir geldiğinde çabucak yemeğin pişmesini sağlar.

En İyi Düdüklü Tencere

Saatlerce tüp yada doğalgaz tüketmenizi önler. Yemeklerin besin değerini koruduğu biliniyordu ama son çıkan haberlerde yüksek ısının besin değerini düşürdüğü yemeklerin kısık ateşte daha sağlıklı pişeceği yönünde birçok bilgiler verilmektedir. Düdüklü tencereler buhar ve basınç kaybolmasını engelleyerek kısa sürede pişirim sağlar. Böylece mutfakta sizlere kısa sürede etkin çözümler sunarak harikalar yaratır.

Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

En İyi Düdüklü Tencere

Düdüklü tencerenin içerisine pişecek olan yemeği koyup tencerenin kapağını sıkıca kapatın. Eski düdüklü tencerelerinde ise üzerindeki düdük yatay konumda olacak şekilde bırakılmalıdır. Tencere ağzına kadar dolu olmamalıdır. Çünkü içerisinde buhar ve basınç oluşması lazım bunun için yeterli yer mutlaka bulundurulmalıdır. Düdüklü tencerenin içindeki yemek kaynamaya başlayınca düdük ötmeye başlar. Düdükten ses gelince ocağın altını kısmalısınız. Ayarladığınız pişirme süresi dolduğunda ocağı kapatın. Vaktiniz varsa biraz bekleyip düdüğü dik konuma getirip düdüklü tencerenin içindeki basınçlı havanın çıkmasını sağlayın. Eğer vaktiniz yoksa tencerenin kapağının üzerine soğuk musluk suyu akıttığınızda içindeki hava kolayca çıkacak ve tencere soğuduğu için düdüğü dik konuma getirdiğinizde havanın çıkmış olduğunu göreceksiniz. Kolayca düdüklü tencerenizi açabilirsiniz. Aman dikkat! Düdüklü tencerenin içindeki basınçlı hava boşaltılmadan kesinlikle düdüklü tencereyi açmaya çalışmayın aksi halde kapak fırlayarak büyük kazalara sebebiyet verebilir.

En İyi Düdüklü Tencere

Son çıkan düdüklü tencereler çok daha güvenli ve pratiktir. Zaman ayarı olanlar da mevcuttur. Şimdi size en çok beğenilen ve tavsiye edilen düdüklü tencereleri tanıtacağız;

En İyi Düdüklü Tencere Marka ve Modelleri

1.Fissler Vitaquick Bluepoint Düdüklü Tencere (6 Litre)

En İyi Düdüklü Tencere

Fissler düdüklü tencere çekici tasarım özellikleriyle kullanıcılar için mükemmel bir üründür. Alman kalitesine sahip bu ürün kolay kapanır. Üzerindeki metal parça ile doğru pozisyonu yerleştirmek oldukça kolaydır. Tencere doğru kapatıldığı zaman klik sesi duyulur. Üzerindeki renkli işaret kırmızıdan yeşile döndüğünde tencerede basınç oluşmaya başlar. İki pişirme seviyesi vardır. Hassas pişirme ve hızlı pişirme ayarı vardır. Hassas ayar ince sebzeler veya balık gibi nazik yiyecekler için kullanılırken, hızlı ayar etler ve sulu yemekler için kullanılır. İç gövdede minimum ve maximum göstergesi su seviyesini ayarlamanıza yardımcı olur. Çıkartılabilir tutacak ile temizliği ve saklanması kolaylaşır.2 yıl garantilidir.

2.Tefal Düdüklü Tencere

Tek elle kolayca açma kapama özelliği ile çok pratik birüründür.10 yıl dayanıklı paslanmaz çelik haznesi vardır. Lastik ve kapak hariç bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ayrıca 6 Litre kapasitesi bulunmaktadır. Akıllı kontrol saati ile tam kıvamında ve gerçek lezzetinde yemekler sunar.

Düdüklü Tencere Tavsiye

Katlanabilir saplar ve gömme kapak vardır. Maksimum vitamin koruma özelliği ile sağlıklı yemekler yiyebilirsiniz.

3.Schafer Düdüklü Tencere

Mutfaklarınızda size zaman kazandıran en büyük yardımcılarınızdan biri olan Schafer düdüklü tencereler ile yemek pişirmek artık daha kolay ve zevkli bir hale gelecektir.

En İyi Düdüklü Tencere

Tencere krom nikel çelik gövdesi ve yüksek ısıya, uzun yıllar kullanıma dayanıklı sağlam yapısı ile dikkat çeker. Kolay temizlenme özelliğinin yanı sıra bulaşık makinesinde yıkanabilir. Çelik tabanı sayesinde ısıyı eşit bir şekilde emer, depolar ve dağıtır. Böylece gaz kullanımı ve zaman açısından çok daha ekonomiktir. Kolay açıp kapama ve tek dokunuş sistemi ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Schafer düdüklü tencere pişirme ayarı sayesinde farklı süreli pişirme ayarlarını kullanabilir et ve sebze yemeklerinizi hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

4.Korkmaz A 161 Flamingo Düdüklü Tencere

En İyi Düdüklü Tencere

Eski usul düdüklü tencerelerdendir. Krom nikel paslanmaz çelik hazneye sahip olan korkmaz düdüklü tencereler kapak kilit emniyet sistemi ile ekstra emniyetlidir.3 kat kapsül taban ısıyı en yüksek seviyede eşit olarak dağıtarak enerji ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.7 L kapasitesi vardır.

Etiketler: en iyi düdüklü tencere, düdüklü tencere tavsiye, en iyi düdüklü tencere hangisi

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiye
1 (20%) 1 vote

En İyi Tavsiye Yorumları
En İyi Tavsiye Yorumları Yükleniyor...