En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye

En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye
14 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 3.391 kez okundu.
Paylaş

Yazımızda; en iyi elektrik süpürgesi yorumu arayanlara; ucuz, kaliteli ve uygun öneri listesi ile en iyi elektrikli süpürge marka tercihlerimizi sıraladık.

En İyi Sessiz Elektrik Süpürgesi

Eski elektrik süpürgesinden memnun olmayanlar ya da yeni evlenecek olan çiftler bir evin olmazsa olmaz ihtiyacı olan elektrik süpürgelerinden emiş gücü en iyi olanlarını almak için arayış içine girerler. En iyi elektrik süpürgesini almak için mağazalarda saatlerce dolaşır ve kafa karışıklıkları ile tercih yapmakta zorlanırsınız. Elektrik süpürgeleri her geçen gün yeni modellerin çıkmasıyla fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Ancak en iyi elektrik süpürgesini almak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak en iyi elektrik süpürgesi seçimini daha kolay yaparsınız.

en kullanışlı elektrikli süpürge

En iyi elektrik süpürgesi 2018

En İyi Elektrik Süpürgesi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Hepimizin dikkat ettiği ilk şeylerden birisi hiç kuşkusuz watt oranı yani emiş gücü performansıdır. Bu özellik süpürme açısından oldukça önem arz eden bir unsurdur. Elektrik süpürgesinin emiş gücünün yüksek olması süpürgenin ne kadar iyi çektiğini gösterir. İdeal bir süpürge 350-600 arasında emiş gücüne sahip olan süpürgedir. Çok yüksek emiş gücüne sahip ve emiş gücü ayarlama butonu da olmayan bir süpürgeyi tercih etmek süpürürken bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Mesela süpürme sırasında süpürgenin halıya yapışması ya da ince halılarınızı yerinden kaldırması gibi sorunlarla süpürme işlemi sırasında zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden ayarlanabilir emiş gücüne sahip elektrik süpürgelerini tercih etmelisiniz.

Cihazınızın ne kadar elektrik tükettiği de faturanız açısından çok önemlidir. 750,800,1000,1200,1600, 2000 watt gibi motor gücü ile harcadığı elektrik enerjisine mutlaka bakmalısınız. Watt değeri yüksek elektrik süpürgesinin çok iyi süpürgeler olduğu düşünülse de öyle değildir. Önemli olan emiş gücü watt değeridir. Emiş gücü ile motor gücü arasında bir bağlantı yoktur.

elektrik supurgesi oneri

elektrikli-supurge-tavsiye

İyi bir süpürgeyi tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda gürültü yani ses seviyesidir. Gece ve gündüz komşuları rahatsız etmeden evi süpürmek için ses seviyesi düşük olan bir süpürge tercih etmelisiniz. Süpürgeler genelde ilk çalıştırma aşamasında fazla ses çıkarmazken ilerleyen zaman içinde ses seviyesi yükselerek artmaktadır. Desibel oranı 60 civarında olanlar en sessiz süpürgelerdir. Şu an piyasa da bulunan çoğu süpürge 65-78 desibel oranları arasındadır.

Hava debisi diye adlandırılan süpürgenizin ne kadar hava çektiğini gösteren bu değer de önemli bir etkendir. 40 litre/saniye ve üzeri ideal olan hava debisi oranıdır.

Son teknolojiye göre üretilen Hepa filtre özelliği de hassas temizlik açısından öncelikli bir diğer unsurdur. En küçük parçacıkları dahi alan tozların %99,99 una kadar temizleyebilen ve tozu tutma seviyelerine göre Hepa 10, 11, 12, 13, 14 diye sıralanan özelliklerdendir. Hepa 14 “Ulpa Filtreler” en iyi olanlardır. Sağlık açısından ve bebekler için en hassas derecede hijyenik temizlik hizmeti sunar.

Elektrik Süpürgesi Çeşitleri Nelerdir ve En İyi Elektrik Süpürgesi Hangisidir?

Elektrik süpürgeleri toz torbalı, torbasız, sulu ve siklonlu elektrik süpürgesi olarak piyasa 4 şekilde bulunmaktadır. Torbalı süpürgeler ara ara tora alımları ile ilave masraf olmaktadır. Bu yüzde pek fazla önermiyoruz. Torbasız süpürgeler haznelerinde ne kadar fazla tozun biriktirdiğinin görülmesi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu tozu hazneden boşaltma esnasında temizliği biraz zordur.

En iyi elektrik süpürgesi tavsiye

Su filtreli elektrik süpürgeleri siklonlu elektrik süpürgeleri çıkana kadar oldukça modaydı. Halı yıkama, ıslak zeminde çekim gibi özeliklere sahip olan bu süpürge haznesinde biriktirdiği kirli su ile kullanıcıların içine rahatlatmaktadır. Ancak temizlik aşamasında suların boşaltılması, parçaların yıkanması gibi ek külfetler vardır. Ayrıca su filtreli süpürgeler diğerlerine oranla çok fazla gürültü çıkarmaktadır.

Siklonlu elektrik süpürgeleri çok yüksek e düşmeyen emiş gücü ile tercihlerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu tip süpürgeler alerji, astım gibi rahatsızlığı olanlara ve evcil hayvan besleyenlere önerilebilecek en iyi elektrik süpürgelerindendir. Siklonlu süpürgeler içine çektiği havayı siklon odacıklarında döndürerek çalıştırır. Fiyatlarının diğer süpürgelere göre yüksek olması dezavantajlarındandır.

En İyi Elektrik Süpürgesi Marka ve Modelleri

Alacağınız süpürgenin kalitesini belirleyen emiş gücü ve ana temel özelliklerini göz önünde bulundurarak fiyatlarıyla listeledik.

Dyson DC33C Allergy Elektrikli Süpürge

750 Watt toz torbasız elektrikli süpürge Dyson Ball teknolojisi ile üretilmiştir. Yıkanabilir motor öncesi filtre, 259 alir watt sabit emiş gücü, 77 db ses seviyesi, 29.8 litre/saniye hava akımı, 2 litre hazne kapasitesi, 6.5 m kablo uzunluğu, çift modlu zemin aparatı mevcuttur. Hijyenik ve kolay hazne boşaltımı mevcuttur. 5 yıl işçilik ve yedek parça garantilidir. Üstün performanslı hava akımı teknolojisi ile en ufak tozu ve kiri temizler. Diğer süpürgelere göre çok rahat hareket etmekte ve her yöne kolaylıkla dönmektedir. Ses yalıtımlı malzemeden üretilerek ses seviyesi en aza indirgenmiştir. Tek tuşla hazne boşaltılmaktadır. Kullanıcılarından tam not amış fiyatına değer en iyi elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.200 1600 TL civarında)

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge

2400 W gücünde, A enerji sınıfı, sert zeminlerde üst düzey performans, Powercyclone 7 teknolojisi ile 3 etkili adımda üstün performans emiş gücü sunmaktadır. Etrafı kirletmeden Nanoclean toz boşaltma hizmeti sunan elektrik süpürgesi, ergonomik tasarımı ile de kullanımı oldukça kolaydır. Entegre uzaktan kumandası ile istediğiniz zaman gücünü artırabilir ya da süpürgenizi çok kolay kapatabilirsiniz. Hepa 13 filtre ile tozların %99,95 ini temizlemektedir. Ses seviyesi 75 db olup, 2.2 lt toz kapasitesi, 8 m kablo uzunluğu bulunmaktadır. Kullanıcıların servis ağının yaygın olması ile tercih ettiği çok satılan elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.100 TL civarında)

Bir diğer model olan  kullanışlı Philips FC8726/09 Performer Exper Elektrik Süpürgesi ‘ni inceleyebilirsiniz.

Rowenta RO6221 X-Trem Power 750 W Cyclonıc Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Gelişmiş siklon teknolojisi ile 3 kata kadar daha iyi performans hizmeti sunan, Hepa 12 filtre ile daha iyi temizlik hizmeti sunmaktadır. İkili filtreleme sistemi, 2.75 lt toz hazne kapasitesi, kolay ve ergonomik tasarım, 2000 W güç, 79 db ses seviyesi bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimli toz torbasız elektrik süpürgelerindendir. Çok sayıda olumlu yorumlar alan cihaz fiyatına göre yüksek emiş gücündedir.(Fiyatı: 490 TL civarında)

Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi

Hem ıslak hem kuru vakumlama ve dayanıklı hortumu, 1600 W motor gücü, 86 db ses seviyesi, Hepa 13, 6 m kablo uzunluğudadır. 1.5 litre toz haznesi bulunmaktadır. 4 aşamalı filtreleme özelliği vardır.  Çeşitli aparatları ile evinizin her köşesini kolaylıkla süpürebilirsiniz. 2 yıl garantili olan ürünün servis ağı da oldukça bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından biraz fazla yüksek sesi olması yönünde olumsuz yorumlar alsa da önerebileceğimiz ideal süpürgelerdendir. (Fiyatı:530 TL civarında)

En iyi elektrik süpürgesi tavsiyelerimizi marka ve modelleriyle tanıtarak özellikleriyle listeledik. Sizler de edindiğiniz tecrübelerinizle memnun kalmadığınız ya da oldukça hoşunuza giden markaları bizlerle paylaşabilir, tüketicilere fikir verebilirsiniz.

Etiketler: en iyi elektrik süpürgesi, elektrik süpürgesi tavsiye, sessiz elektrik süpürgesi, en çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi, toz torbasız elektrik süpürgesi tavsiye

En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye
Değerlendir!En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiye Konusuna 6 Yorum Yapıldı

 1. en iyi elektrik süpürgesi dedi ki:

  En iyi elektrik süpürgesi modeli olarak Philips Marathon’u gerçekten tek geçerim, Dyson’unda elektrik süpürgesi markaları arasında iyi olduğunu söylüyorlar ancak eşim ve ben gerek emiş gücü hijyenlik (hepa filtre sayesinde), dayanıklılık, yüksek performans, ergonomiklik gibi özellikler ile gerçekten memnunuz, herkese tavsiye ederiz.

 2. en iyi elektrik supurgesi dedi ki:

  Philips FC9924 Marathon Ultimate modeli en iyi elektrik süpürgesi 2017 yorumları arasında oldukça söz edilen bir ürün, Araştırmalarımız sonrası listemizde üst sıralarda yerini aldı.

 3. Sema dedi ki:

  Sanırım dyson fiyatı yanlış yazılmış 2000 liranın altında dyson süpürge yok malesef.ikinci elini bile 1500den aşağı vermiyorlar bazı firmalarda hesaplı dyson ama oralardan alınan süpürge bozulursa yetkili servisi tamirini garanti kapsamında yapmıyormuş

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Sema hanım,
   Makalemiz Aralık 2017’de yazıldığında Dyson DC33C Allergy elektrik süpürgesinin fiyatı bu aralıktaydı ancak döviz kurlarının yükselişi Elektronik birçok eşyada fiyat uçtu diyebilirim. Şu andaki alınabilir internet fiyatı 1600 TL civarında (istanbulbilisim)

   Değerli yorumunuz için teşekkürler.

 4. elektrikli süpürge önerisi dedi ki:

  Philips Marathon serisi süpürgeler kesinlikle mükemmel ötesi, 1 yıl önce Fakir marka su filtreli elektrik süpürgesi kullanıyordum 2 yıl içerisinde toz çekim gücü resmen çok fazla hissedilir derecede azaldı, servisi şuyubuyu derken çözüm bulamadık. En iyi elektrik süpürgesi dersen marka olarak Philip bu işte gerçekten çok iyi

 5. Süpürge tavsiye dedi ki:

  Millet takmış en iyisi Dyson bilmem ne ya arkadaş çoğu yerde filtresini bulamadiktan sonra isterse en iyi elektrik süpürgesi olsun. Anlamı var mı?

Sayfa başına git