Gerilim Korku Filmi Tavsiye

Gerilim Korku Filmi Tavsiye
2 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.382 kez okundu.
Paylaş

Gerilim korku filmi tavsiye listesi

Gerilim Korku Filmi Tavsiye, İzleyenleri derinden etkileyecek gerçekçi veya hayal gücüne dayalı gerilim korku filmi tavsiye eder misiniz? En iyi korku filmlerini sizler için araştırdık. İçinde gerilim olan korku filmlerine bir göz atalım.

Paranormal activity filmi

Düşük maliyetlerle yüksek hasılat elde eden korku türündeki seri 5 filmden oluşuyor. 2007 yılında ilk film çekildi dünya çapında büyük ses getirdi. İlk filmin bütçesi tam 15 bin dolardır. Bu kadar kısıtlı bütçe ile çekilen ilk filmin hasılatı yaklaşık 193 milyon dolar olmuştur. Filmin Konusu Micah, Katie ile ıssız bir yerde tanışır ve sevgili olurlar. Ancak Katie uhrevi mahluklar tarafından takip edildiği hissine kapılır. Bu yüzden odalarına kamera yerleştirirler. Buradan sonra olaylar başlar.

Testere Serisi Filmleri

Meraklısının çok beğendiği orijinal ölüm ve gerilim sahnelerin olduğu alanında rakipsiz bir boxset filmdir. Seri 7 filmden oluşuyor ve en son filmi 2010 yılında gösterime girdi.

Son Durak Serisi Filmleri

Ölümleri önceden tahmin etme yeteneğine sahip başrolümüz arkadaşlarının öldüğünü görüyor. Bu yüzden arkadaşlarını ölümden kurtarır. Ancak kaderi çizilmiş olan arkadaşlarının ölümü daha farklı şekillerde olacaktır. 5 filmden oluşan seride ölüm sahneleri enfestir.

Halka (The Ring)

Şehirde dolaşan bir efsaneye göre ölüm saçan bir kasetin hikâyesi anlatılıyor. Kehanete göre kasedi izleyen 7 gün içinde ölüyor. Bu konuyu araştırmak üzere Rachel görevlendirilir. Ancak ortada bir sorun var ve Rachel ve oğlu bu kaseti izlemişlerdir. Olayı çözmek için artık 7 günleri vardır.

Hayalet Süvari

1999 yapımı film başrolünde Johnny Deep yönetmenlik koltuğunda ise Tim Burton var. Kasabının birinde seri cinayetler işleniyor. Bu cinayetler çok vahşice işleniyor. Halk katilin bulunamamasından dolayı cinayeti işleyenlerin bir hayalet olduğuna inanmaktadır. Esrarengiz bir adam olan Crane bu olayı çözmek için görevlendirilir.

Kuzuların Sessizliği Filmi

Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın başrollerinde olduğu film 1991 yapımı ve 2 dalda Oscar almıştır. Filmde yeni FBI ajanı olmuş Clarice’nin sapık bir katilden masum bir kadını kurtarması gerekiyor. Katile ulaşmak için psikopat bir doktordan yardım alması gerekiyor.

Vampirle Görüşme Filmi

Başrolünde Tom Cruise, Brad Pitt, Antonio Banderas gibi oyuncuların olduğu film 1994 yapımıdır. En sevilen vampir filmlerinden biri olan ve direkt vampirlerin hayatını konu alan bir yapımdır. Ülkemizde birbirleriyle karşılaştırılan iki aktör bu filmde başrolleri paylaşmışlardır.

Hannibal

Kuzuların Sessizliği filminin devamı niteliğinde olan bir filmdir. Hannibal Lecter’ın dünyada değer verdiği tek insan olan Clarice’yi kurtarmak için mücadelesini izleyeceğiz. 2001 yapımı filmde Hannibal lecter rolüyle Anthony Hopkins ve Clarice rolüyle Jullianne Moore ve Gary Oldman oynuyor.

Cehenneme Bir Adım: (The Descent)

Maceracı 6 genç kız adrenalin ve keşif için bir mağaraya inerler. Mağaranın derinlerine indiklerinde mağaranın çıkışına bir kaya yerleşir ve korku dolu olaylar başlar. 2005 yapımı film korku ve gerilim doludur.

Şeytan Çarpması: (The Exorcism of Emily Rose)

Emily adında genç bir kız içinde şeytan olduğuna inanılır. Bu yüzden kiliseden yardım istenir. Genç kız kilisede ölür ve herkes rahip Peder’i suçlu bulur. Olayın mahkemeye taşınması ile beraber avukat Erin Bruner Peder’i savunmak durumundadır. Önünde karmakarışık bir yol olan avukat çıkış yolu bulabilecek mi? Scott Derrickson filmi Şeytan Çarpması 2005 yapımıdır.

Baskın: Karabasan

Türkiye ve Amerika da gösterime girecek olan filmin yönetmeni Can Evrenol’dür. Film 1 Ocak 2016 yılında sinemalarda. Filmde 5 polisin gece devriyesinde acil yardım için Osmanlı karakoluna gitmesi ve orada başlarına gelenleri anlatılıyor.

Gerilim Korku Filmi Tavsiye
5 (100%) 1 voteGerilim Korku Filmi Tavsiye Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Gerilim Korku Filmi Tavsiye Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Gerilim Korku Filmi Tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Gerilim Korku Filmi Tavsiye Konusuna 1 Yorum Yapıldı

  1. Korku Filmi dedi ki:

    Korku filmleri kısa ve öz bi şekilde özetlenmiş korku filmi tavsiyeleri için teşekkürler.

Sayfa başına git