En İyi Kombi Tavsiye

En İyi Kombi Tavsiye
19 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 150.780 kez okundu.
Paylaş

Bu makalemizde en iyi kombi hangisi, hangi kombiyi almalıyım, Kombi tavsiye 2018, yoğuşmalı kombi önerisi, en az yakan kombi, en iyi ısıtan kombi hangisi gibi soruları yanıtlayacağız.

Yoğuşmalı kombi nedir, neden yoğuşmalı ismi verilir ?

Yoğuşma gaz halindeki bir maddenin ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayıdır.  Yoğuşma olayı sonucunda gaz ısı kaybeder ve çevresine ısı verir.  Yoğuşma olayı başladığında yoğuşan gaz halindeki madde çevresine ısı verdiği için ortamın sıcaklığını arttırır.  Yoğuşma sonucunda gaz halindeki maddenin yapısındaki potansiyel enerji kinetik enerjiye dönüşür ve sıcaklık artar. Şafak vaktinde gördüğümüz çig yoğuşma olayının dogadaki bir örneğidir.

Kombiler kaça ayrılır?

Kombiler çalışma prensibine göre bacalı kombi, hermetik kombi, baca fanlı (yarı hermetik)  olmak üzere üçe ayrılırlar.  Ateşleme sistemine göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli olmak üzere ikiye ayrılırlar.  Ayrıca son zamanlarda yoğuşmalı kombiler yeni bir kombi ürün grubu olarak ön plana çıkmaktadır.

Yoğuşmalı kombi nedir nasıl çalışır

Baca gazından elde edilen enerjinin sisteme geri kazandırılmasıyla sistem verimini kombi vermini artırır.   Bu şekilde kombi verimi %100 değerlerinin üzerine çıkar. Yoğuşmalı kombi verimi üretim teknolojisine bağlı olarak değişmektedir. Yoğuşmali kombi, kisaca A sınıfı kombidir. Normal kombilere göre daha az yakar ve doğalgaz faturasında %5 ile 25 arasinda tasarruf saglanabilir. Ancak her yere yoğuşmalı kombi alınamaz. Yoğuşmalı Kombi mutfağa takılacak ise bulaşık makinesi su giderine veya balkon da ise balkonun su giderine kombinin yoğuşma suyu akmalıdır Aksi takdirde yoğusmali kombi alamazsınız. Normal hermetik kombi almalısınız.

Hangi Kombiyi Almalıyım

Eviniz 50 metrekare ile 140 metrekare arasında ise 24 kw yani 20.000 kcall kombi almanız gerekmektedir. 140-200 metrekare aralığında ise 28-30 kw 24.000 kcall kombi veya 26.000 kcall kombi alabilirsiniz. 200 metrekare ve üzeri icin de 30 kw yani- 26.000 kcall kombi veya 35 kw yani- 30.000 kcall kombi üzeri olabilir.

Kombi seçiminde dikkat edilecek kriterler

Öncelikle yapılan en yaygın hata, en büyük para kombiye yatırıldığı için kombi markası üzerine saplanıp kalınmasıdır. Oysaki kombi tüm tesisat içerisinde yaklaşık üçte birini oluşturur.
Nasıl ki bir insanın damarları olmadan kalbi ne kadar işe yararsa kombide bu kadar işe yarar. Damar tıkanıklığı olan yada organları düzgün çalışmayan bir insanın kalbi ne kadar sağlam olursa olsun vücudun belli bir süre sonra iflas edeceği aşikardır.Bu yüzden kombi seçimi yaparken kombi markasından önce doğru sistemin seçilmesi en uygunudur.

Size tavsiyemiz kafanızda bir bütçe oluşturarak bu bütçeyle kombi sistemi konusunda en uygun ne yapabileceğiniz konusunda uzman firmalardan birine danışmanızdır. Çünkü şu an piyasada o kadar çok kombi marka ve modeli var ki kafanızın karışmaması imkansız.

Sistem konusunda size birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Öncelikle radyatörlerinizde debi kontrol vanaları kullanmanızdır. Bu doğru ayarlama yapılması durumunda kombi sisteminde uzak peteklerin ısınmamasına rağmen yakın peteklerdeki aşırı ısınmanın, yani düzensiz sirkülasyonun önüne geçer. Her bir derecelik ısı artışının ortalama % 8 yakıt sarfiyatınızı arttırdığını düşünürsek, Yakın odaların aşırı ısınması kombinizin % 20 civarı fazla yakıt sarfiyatına neden olacaktır.

en iyi kombi hangisi

en iyi kombi hangisi

Diğer bir Kombi Tavsiye ise radyatörlerde termostatik vana kullanmanızdır. Yeterli sıcaklığa gelen odalardaki peteklerinizi kapatarak kombinin ısıtması gereken su miktarını düşürecek ve yine yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

Ayrıca tesisatınıza uygun oda termostatları kullanmanız. Bunun kombi sistemi için o kadar çok faydası vardır ki burada anlatmakla bitiremeyiz. Kısaca bir kaçından bahsedelim. Oda termostatı tavsiye listemizi incelemek için tıklayınız.

 • Size istediğiniz gibi proğram yapabilme imkanı sunacaktır. Başka bir deyişle kombi sisteminde kontrolünüz dışında olan yakıt sarfiyatınızı tamamen sizin kontrolünüz altına alacaktır. Yani yakıtınızı tamamen kendiniz belirlersiniz. Her bir derecelik artışta kombinizin % 8 fazla yakacağını düşünerek size gelecek faturayı kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Yapacağınız proğramla sıcaklığa en çok ihtiyaç duyduğunuz saatlerde oda sıcaklığını yükselterek, ihtiyaç duymadığınız saatlerde(örneğin gece uyurken) sıcaklığı bir iki derece düşürebilirsiniz. Kışın bilhassa gecelerin çok soğuk olduğunu düşünürsek bir derece düşürmeniz kombinizin yakıtını düşürecektir.
 • Radyatörlerden maksimum verimi alabilmeniz için radyatöre yüksek sıcaklıkta su sokmanız gerekir. Bunu ortalama 1 mt radyatörde şöyle örneklendirelim.

Oda sıcaklığı Radyatörün cinsi Radyatördeki su sıcaklığı Radyatörden alınan ısı değeri

20 C º PKKP 600 80 C º 3116 kcal/h
20 C º PKKP 600 70 C º 1475 kcal/h
20 C º PKKP 600 50 C º 753 kcal/h

Tabloya bakacak olursanız yüksek sıcaklıktaki su radyatörün verimini çok arttırmaktadır. Fakat bu otomasyon sistemler olmadan su sıcaklığını yükseltirsek (kombi radyatör su sıcaklığını), kaş yapayım derken göz çıkartırız ve evimiz aşırı ısındığı için kombi yakıtımız artar.

Kombilerde otomobiller gibidir. Bu sistemler olmadan çalışan kombileri gözlemleyecek olursanız, kombinin çok sık devreye girip çıktığını görürsünüz. Şalt sayısı dediğimiz bu dur kalklar ne kadar sık olursa kombi o kadar fazla yakar. Çünkü kombi bu işlemi her yapışında önceki ateşleme devresinden içeride karbonmonoksit gazı kalmasın diye belli bir miktar gazı yakmadan atacaktır.

Yine önemli etkenlerden biri de yapılan montaj hatalarıdır. Usta faktörü çok önemlidir. İyi bir ustanın elinde ucuz malzemeler bile çok verimli olurken, tecrübesiz bir ustanın elinde en kaliteli malzemeler bile sorunlara sebep olabilmektedir. Mekanın ısınmaması, yakıtın fazla gelmesi yada kombinin sesli çalışması en çok karşılaştığımız usta hatalarının başında gelmektedir.
Bu kriterleri göz önünde bulundurduktan sonra artık tavsiye edilen kombiler arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kombi seçerken de dikkat edeceğiniz en önemli hususlardan biri de servis ağı ve hizmetidir.

Kombi tavsiye 2017

En İyi Kombi

Uygun Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Evinize uygun ve yeterli bir kombi seçmelisiniz. Evin toplam brüt metrekaresini 150 ile çarpın (eğer en üst veya en alt katta oturuyorsanız veya ev kuzey yönüne bakıyorsa, çıkan sonuca %10 ilave edin). Satın alacağınız kombinin kcal/h cinsinden ifade edilen kapasitesi bu değerden daha büyük olmalı.

Enerji verimliliği yüksek bir ürün seçmeniz, daha az yakıt gideriniz olacağı anlamına gelir.

Alacağınız kombinin yetkili servis ağının geniş olmasına, mümkünse oturduğunuz semte yakın bir şubesinin bulunmasına dikkat edin. Böylelikle herhangi bir sorun oluşursa kombinizin kısa sürede onarılmasını da sağlamış olursunuz.

Dijital panele sahip olan kombilerin ayarlanması daha kolaydır.

Uzun vadede daha avantajlı olacak yoğuşmalı kombi modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Geleneksel ısıtma sistemine göre yoğuşmalı kombilerde enerji tasarrufu ön planda tutulmuştur.

Yoğuşmalı kombilerde standart verime sahip olan kombilere oranla bir yıl içerisinde yüzde 20 daha az emisyon değerlerine ulaşılıyor.

En çok tercih edilen kombiler

En çok satılan kombiler listesinde 1. sırada Baymak Lambert 24 LX FI 24,8 Kw 21300 Kcal/h Hermetik Konvansiyonel Kombimiz var. Bu kombi daha çok 100 metrekareden küçük olan evler için tavsiye edilmektedir. Fiyat perfomans açısından değerlendirildiğinde tavsiye edilen bir üründir. Fiyatı ise şuan itibariyle 950 TL. 969 TL (istanbulbilisim) civarındadır. Ürünün özelliklerine gelince;

en-iyi-kombi-hangisi

en-iyi-kombi-hangisi

Kapasite ve Verim Özellikleri

 • Isıtma Gücü (kcal/h – kw): 21.300-24.8
 • Maksimum Verim (%0): 93,6
 • 92/42/EEC Direktifine göre verim sınıfı: 3 Yıldız
 • Isıtma devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC): 30-85
 • Sıcak su devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC): 30/60
 • Minimum kullanım sıcak suyu üretimi (lt./dak.): 2,5

Teknik Özellikler

 • Ateşleme Tipi: Elektronik
 • Isıtma suyu devresinde donmaya karşı tam korumalı.
 • Kullanım suyu devresinde donmaya karşı tam korumalı.
 • Sıcaklık Kontrolü: NTC Sensör x 2
 • Eşanjör Yapısı: Çift Eşanjörlü
 • Gaz valfi modülasyonu: Elektronik Kontrollü

Boyutlar

 • Yükseklik (mm): 725
 • Genişlik (mm): 400
 • Derinlik (mm): 300
 • Hermetik baca çapı (Ømm): 60-100

İşletme Özellikleri (Yakıt)

 • Gaz tipi: D.gaz/LPG
 • Gaz basıncı: Doğalgaz (mbar): 20
 • Gaz basıncı: LPG(G30/G31) (mbar): 30/37

İşletme Özellikleri (Elektrik)

 • Voltaj (V): 230
 • Koruma sınıfı: IPX4D

İşletme Özellikleri (Su)

 • Isıtma devresi max. çalışma basıncı (bar): 3
 • Sıcak su devresi min. çalışma basıncı (bar): 0,15
 • Sıcak su devresi max. çalışma basıncı (bar): 8

En çok satılan kombiler listesinde tavsiye edebileceğimiz 2. ürünümüz,  Buderus Logomax U072-28K 28 Kw 24000 Kcal/h Hermetik Konvansiyonel Kombi.  Cihazın şuan ki piyasa fiyatı 1700 TL. civarında. Özelliklerine gelecek olursak;

en iyi kombi

en iyi kombi

 • Kusursuz kompakt tasarım ile yer tasarrufu ve kurulum kolaylığı
 • Arka aydınlatmalı LCD ekran ile kolay okunabilme ve modern görünüm
 • İkincil plakalı eşanjör ile yüksek kullanım suyu konforu (Paslanmaz çelik plakalı eşanjör)
 • Düşük voltajda bile sorunsuz çalışma (>165V)
 • Yüksek verimli yanma sağlayan modülasyonlu fan
 • Yeni hidrolik bağlantılar ile kolay kurulum
 • On/Off ve modülasyonlu kumandalar ile kullanılabilme
 • Oda termostatı ile oda sıcaklığına göre modülasyon sayesinde yakıt tasarrufu ve konfor
 • Pompa ve 3 yollu vana blokaj koruması ve donma emniyeti sayesinde tam emniyet
 • Entegre güvenlik paketi
 • Kademesiz sürekli modülasyon ile ihtiyaç kadar ısı üretimi ve enerji tasarrufu
 • 3 kademeli sirkülasyon pompası ile ısınma ve su gürültüsü problemlerinin engellenmesi ve arıza gösterimi.

Etiketler: en iyi kombi markası, en iyi kombi, kombi tavsiye, en iyi yoğuşmalı kombi, en iyi kombiler sıralaması

En İyi Kombi Tavsiye
4.1 (81.38%) 29 votes


En İyi Kombi Tavsiye Etiketleri:


En İyi Kombi Tavsiye Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

En İyi Kombi Tavsiye Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- En İyi Kombi Tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

En İyi Kombi Tavsiye Konusuna 103 Yorum Yapıldı

 1. ozan dedi ki:

  bizim evdeki kombide buderus 60 da yakiyoruz en soguk ayda bile 200 tl geldi biz çok memnunu gerçekten

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Ozan bey,
   Yorumunuz için teşekkürler, Peki kaç metrekarelik ev için bu rakam paylaşırsanız, Birde evde ısı yalıtımı var mı nasıl?

 2. Barış dedi ki:

  Merhaba,
  15 senedir kullandığım bosch kombimi degistirecegim, yogusmali daha tasarruflu diye okuyorum, siz yogusmasiz onerilerinde bulunmuşsunuz. En ucuzu olsun diye en cok satilan kombi degil, fiyat acisindan 1-2 tik ustu olsun fakat en iyi verim saglamlik ve servis ağı olan kombi ne inerirsiniz acaba?
  Evim cikmaz sokakta hava sirkulasyonu esmeyen bir sokak diyebilirim, alt ust sag sol isinan daireler var net 80m2 giriş kat bir dairedeyiz.
  Tesekkurler…

 3. oneri dedi ki:

  Barış Bey gecikme için üzgünüm. Önerdiğimiz Kombi daha çok küçük daireler için, ekonomik bir o kadarda kullanışlı olduğu için, Bunu nerden biliyoruz gerek çevremizden gerek ise Ürünü alan kullanıcıların yorumlarını süzerek, bu işle uğraşan kişilerle görüşerek fikirlerini alıyoruz ve sunuyoruz. Ancak kişiye, koşullara göre değişebilir bu. Bölgeniz neresi olduğunu bilmediğim için servis ağı nasıl bilemiyorum ancak şöyle irdeleğimizde Baymak ve Vaillant servis konusunda oldukça profesyonel çalışıyor şüphesiz diyebiliriz.

  Umarım iyi bir ürün ile karşılaşırsınız. Geri bildirimlerinizi merakla bekliyoruz.

  Saygılarımızla

 4. Yavuz dedi ki:

  Merhaba nir hafta önce baymak falke fx24fi hermatik kombi aldık evimiz 125 mk ama bugun arıza yaptı şaşırdık sizce bu kombi iyimisir yoksa değişim sürem varken hemen değiştiriyim mi buderys veya viesman olurmu cevaplarınız için tşk

 5. oneri dedi ki:

  Merhaba Yavuz bey,
  Kombi ile ilgili nasıl bir arıza yaşadınız bilmiyorum, ancak Farklı bir sektörler ilgili Servis departmanında çalışan biri olarak şunu belirtiyim; Bir arıza gerçekleşti diye üründen soğumamak lazım, Çünkü Örneğin iPhone 6S Plus almışız, ertesi gün düşürüyoruz camı kırılıyor, sonra keşke sert kılıf alsaydım, yada ne kadar dayanıksızmış diye söyleniyoruz. Ancak eğer ürünün gerçekten kronik bir arızası var ve ileriye dönük sizi zor duruma sokacaksa ki bunu Baymak servis personelleri ile istişare edebilirsiniz, değişim sizin için uygun olacaktır.
  Kombi alırken servis ağı her üründe olduğu gibi çok önemli bahsettiğiniz Viessman ve Buderus için bulunduğunuz bölgede var mı bunu sorgulamamız gerek, Belki çoğumuz yapmıyoruz ancak yıllık olarak bazı bileşenlerin temizlenmesi kontrölü gerekiyor. Bir keresinde bende yanılgıya düşmüştüm hemde çok kötü, Demirdöküm marka kombi ve en basit modeliydi, Servis geldi çalıştırdı ertesi gün sabah makine alarma geçmiş (F4) arızası. Bende internette araştırma yaptım model ile ilgili bir sürü şikayete rastladım, Ön yargı ile servise sorunu bildirdim. Sonuç hüsran, gas kesikmiş. Dolayısıyla panikle yapılan herşey bazen yanlış kararlar vermemize sebeb oluyor.
  Araştırmamız sonrasında Baymak Fx 24 Fi modeli ile ilgili genel olarak kullanıcıların memnun olduğu görünmekte, eğer yinede değiştirmek isterseniz tabi takdir sizin. Tabi bütçeyi arttırırsak önümüze birçok fonksiyonel Kombi opsiyonu çıkmakta ancak ucu açık.

  Saygılarımla
  İyi çalışmalar

 6. Murat dedi ki:

  merhaba benim kombim bozuldu şimdi yeni bi kombi almam gerek hangisini alıcamı bilmiyorum sizce hangi kombiyi almalıyım evim 140 mt uç tarafı acık üstkatda oturuyorum teşekkür ederim.

  1. oneri dedi ki:

   Merhaba Murat bey,
   Size ” VAILLANT VUW 226/3-3 ECOTEC PRO Yoğuşmalı Kombi” önerebilirim. Evinizin eğer ısı yalıtımı iyi ise 45-52 C’ için ödeyeceğiniz miktar 250TL’yi geçmez.

   İyi günler dilerim

   1. Mehmet dedi ki:

    Merhaba,demirdöküm(Vaillant)nitromix 3 sene bitti.arızalandı servis geldi.fan arızası.ücret 800 tl !!! garanti uzatımı için aramışlar biz onlara dönmemişiz.mesaj atamamışlar 2014 ün başında.yenisi 1800 tl.bence en dikkat edilecek şey satış sonrası hizmet ve ücret politikası…

 7. asi dedi ki:

  merhaba evde şu anda demirdöküm hkd224 dg modeli kombi var.sürekli arıza vermesinden dolayı değiştiricez buderus u72 28k modeli doğru bir seçim olur mu? ev dubleks daire toplamda 150 m2 bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.bunun dışında önereceğiniz kombi var mı? teşekkür ederim.

 8. Serkan dedi ki:

  Merhaba,
  Makalenizi okudum, tüm bilgiler için teşekkür ederim.
  Bende şu an itibariyle kombi seçimi için yol ayrımındayım. Evim 3 cephe olmak-en büyük alan kuzey ve batıda- olmak üzere toplamda 3+1, brüt 130 m2 (Toplamda 8 Petek, 1 Havlupan).
  Çevreminde tavsiyesiyle yoğuşmalı kombi almak istiyorum, hatta büyük ihtimalle Baymak (tanıdık) alacağım, ancak bir sürü modeli var ve ben bayiye elim dolu/bilgili olarak gitmek istiyorum.
  Bu şartlar altında siz bana hangi kombiyi ve modeli önerirsiniz?
  Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim…

 9. Samet Deniz dedi ki:

  Selamlar, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz…Yeni bir ev aldık ve kombi taktıracağız…evimiz net 140 metrekare…yalıtımı iyi…Buderus GB062 24k ileViesmann 050 24k arasında kaldık…hangisini önerirsiniz ?

 10. Samet Deniz dedi ki:

  Selamlar, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz…Yeni bir ev aldık ve kombi taktıracağız…evimiz net 140 metrekare…yalıtımı iyi…Buderus GB062 24k ileViesmann 050 24k arasında kaldık…hangisini önerirsiniz ?

 11. Alı DÜZGÖREN dedi ki:

  Selamun aleyküm;
  Yavuz bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.
  Benimde bir sıkıntım var yeni ev aldık BİLECİK/BOZÜYÜK ten ev 160 metre kare kuzey-batı-Güney olarak uç cephe aldığımda toplamda petek 6,6 metre petek 2 banyoda da havlupan var cok buyuk değil 50-60 lik falan kombide Vaillant hermatik kombi tam modelini bilemiyorum kombi 40-45 lerde yaniyordu oda sıcaklığı 19-20,5 C arası oluyordu faturada 230-250 arasında geldi.
  Şimdi bende petek metrajı eve gore az die bagzi petekleri büyüttüm 9,8 metre petek + 2 havlupan bide oda termostati taktık lakin kombi 70 de oda termostati 22 de kullandım bir günde 20 metreküp gaz harcadı.
  Sizce ne yapmalıyım petekleri büyütmekle hata mı yaptım bilemedim

 12. halil ibrahim dedi ki:

  kombimiz bozuldu evimiz 80 metrekare çatı katı hangi kombiyi önerirsiniz teşekkürler

 13. Adem sevket dedi ki:

  Vısmann kombim var 100.w wb1b, 8,2 .35,00 kw. Kkombim var salonum iyi ısınıyor yanlız arka odam ısınmıyor önler sıcak oluyor arkalar soguk oluyor öneriniz nedir vanalar eca normal vana

 14. Davut Avcı dedi ki:

  Merhaba,
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Evim 110 m2 bu doğalgazlı evde 3. yılımıza girdik. Geçtiğimiz iki yıl Kombiyi 35 çok soğuklarda 40 derecede yaktık ve ısınmada bir problem yaşamadık. Ancak bu yıl aynı performansı alamıyoruz. Ayrıca ilk kombi takıldığından beri son da ki iki petek yeterince ısınmıyor. Kombi markası ECA confeo premix. Arkadaşlar petek temizliğinden bahsettiler. 2 yılda petekler bu kadar kirlenir mi? Kombiden ilk iki yıldaki tekrar sağlamak için ne yapmak gerekiyor?

 15. ismail dedi ki:

  merhaba bende kombi alıyorum firma buderus u072 kombi kullanıcak fakat ben kablosuz oda termostatı istiyorum bu kombiye uygun yok diyor kablolu bağlıycak sizce uygun kablosuz oda termostatı bulabilirmiyim

 16. serap dedi ki:

  Merhabalar
  Evimiz 200 m2 üzerinde demirdöküm kombi takılı hiç memnun değiliz.
  Sizden ricam hangi marka kombi’yi önerirsiniz,önerdiğiniz kombi için var olan petekler kullanılırmı yoksa başka patekmi takılacak.

 17. ramazan dedi ki:

  toplam kullanım alanı 100m2 dis izalasyonu yapılmış evim var. yerden ısıtma sistemi kurdursurmak istiyorum. hangi marka ve kac kW lik kombi almam gerekiyor. yogusmali mi almalıyım. şimdiden teşekkürler.

 18. ismail balım dedi ki:

  MERHABA EVİM 105 METREKARE SIFIR BİNA KORUMALI VE ÇİFT CAM ISI YALITIMLI BİR EV İLK KOMBİM NE OLMALIDIR ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…
  SAYGILAR

 19. mete saraç dedi ki:

  Merhaba

  evim 100 metrekare ve yerde ısıtma eco 5 hermetik takılı ortalama 40 derece yakıyorum üst katım aynı metrekare ve radyatör ısıtma 45 derecede yakıyor bana 2 kat fatura geldi kombi servis arıza olmadığını söylüyor yoğuşmalı mı kullanmalıyım ?

 20. cenk dedi ki:

  merhaba ,bursada oturuyorum kombim arıza yaptı ve 450 tl civarı tutuyor
  değiştirmeye karar verdim,türkiyede diğer illerde olmayan saçma bir uygulama kombi değiştireceğin zaman proje çizdirmeniz gerekiyormuş,
  immergas kombiyi tavsiye ettiler ne düşünürsünüz.

 21. serhan dedi ki:

  Merhabalar 160 m2 dublex ev aldım evi yapan firma baymak lambert kombi takmış fakat gözlemdeğim kadarı ile çok yakmakta.Daha önceki evimde aristone kombi vardı 150 m2 idi karşılaştırdığımda 2 katını yakmakta kombiyi değiştireceğim tavsiyeniz nedir.Teşekkürler

  1. kürşat dedi ki:

   Çözüm bulabildinizmu. Dubleks evim icin bende kombi ariyorum

 22. Berkan dedi ki:

  Merhaba
  Kombimiz Airfel yoğuşmalı kombi ve 35-37arası yakarken 290 TL geldi sizce normalmi yoksa kombi fazla mı yakıyor?

 23. ahmet dedi ki:

  2 adet Buderus gb022 kombiyi kullanıyoruz. Havanın -18 verdiği kış gününde kombimizin biri A6 arızası verdi. Gaz geliyormu diye kontrol edildi, su basıncına bakıldı, kombi 3 kez resetlendi fakat A6 arızası devam ediyordu.
  En sonunda yapılan kontrollerde kombinin ateşleme elektrodu kırılmış olduğunu gördük.
  Bu parça Fiyatı 260 TL+ işçilikle birlikte 400 TL ye bize masrafı oldu.
  Diğer marka kombilerde 30 TL olan basit, hiçbir teferruatı olmayan ateşleme ekipmanının Buderus’ta 200 TL’nin üzerinde olması Buderus’un parçalarının çok pahalı olduğunun kanıtı.

  Buderusun İthal modelleri olan gb022 ve yeni modeli 072 gibi modellerinden uzak durmanızı öneririm.
  8 Yıllık 2 Tane Buderus gb022 kulanıcısı olarak her yıl bakım yaptırmakla birlikte senelik 400-500 TL arızadan dolayı gına geldi. Bu kadar parçası pahalı olan kombi piyasada yok.

  Buderus’u artık evime sokmayacağım. Astarı yüzünden pahalı bir kombi.

  1. oneri dedi ki:

   Selamlar Ahmet bey,
   Yaşadığınız mağduriyetten dolayı üzgünüz, yalnız size şunu söylemek istiyorum diğer markalarda da bu kadar pahalı olmasada Demirdöküm kombide aynı sorun başıma 1 ay önce geldi. Bir yakınımın Demirdöküm Kalios model kombisinde sürekli F5 arızası veriyordu, bende internetten (Konya bölgesi) Demirdöküm kombi servisine ulaştım ve internette 30 TL olan ısıtma sivici 120 TL + 30 TL yol ücreti olarak yansıtıldı. Değişim süresi yaklaşık 5-10dk sürdü. Şunu demek istiyorum aslında hata burada serviste, markada değil belkide. Çünkü burada kullanıcı olarak bize yapılan bir yanlış var, Eğer servis yedek parça fiyatını orantılı satar işçiliğinden hakkını alırsa hiç sorun olmaz ancak insanları sanki kandırırcasına 3-5 kat daha pahalıya satamazsın yok böyle bir dünya. Ama malesef bu tarz kötü durumlarla karşılaşıyoruz. Tüketici olarak bence şunu yapmalıyız, hangi marka ile ilgili sıkıntı yaşadıysak (özellikle fiyat pahalılığı ve servis) o markaya ait yetkili kişilerle görüşüp haksız fiyat kazancının olumsuz etki yarattığından bahsetmemiz gerekiyor, elbetteki birileri buna engel olacaktır. A markası olamazsa B markası olur, kimse bunu yapamaz demesin lütfen.

   İyi günler arkadaşlar. Saygılarımla.

 24. Sabri dedi ki:

  Merhabalar 105 mkare ev için önerdiğiniz kombi varmı yoğuşmalı kombi o metre kare için uygunmudur

 25. Şengül dedi ki:

  Merhabalar biz 4 gun once sifir eve tasindik giris kat net 90 m kare alti topraktan dolma kombi aldigimizda vardi lambert 24 lx fi ve gunde 18-20 metre kup yakiyor cok yakiyo daha az yakit tuketen bizim icin en uygun bir kombi oneriniz var mi simdiden tesekkurler

 26. birgül dedi ki:

  iyi günler ara kat daire net kullanım alanı 120 metrekare için ne marka kombi kaç metre petek önerirsiniz eca yoğuşmalı almayı düşünüyoruz ama yakıtta iyi midir çok mu yakar

 27. ilhami bakır dedi ki:

  merhabalar yeni tadilat yapacağım evde eski kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum. evin 135 metre kare 6 adet petek mevcut öneriniz nedir.hangi kombiyi alabilirim.

 28. Mehmet Ali Akıncıer dedi ki:

  Sn Üstadım.
  Yorumlarınızı okuyorum çok verimli.
  Benim öğrenmek istediğim: Evim 3 katlı ve 240 mkare. Evin 4 bir tarafı açık ve Mantolama (4cm EPS köpük) döşeli.Tesisatı ana arter 22mm, dağıtım 18mm, ve petek girişleri de 15mm, 1mm çapında, duvar üstü ve BAKIR boru lehim tekniği ile kendim döşedim. (Amatör ruhu) Petek toplamı ise 12mtül. Katı yakıt Şömine sistemine bağlı. Bypass yaparak bu tesisata Doğalgaz Kombi bağlamak istiyorum. Wiessmann Vitodens 100-w 35 Kw modelini tavsiye edermisiniz. Şayet onaylarsanız, olası en kısa sürede, alabileceğim uygun ve güvenilir bir firma ismi verebilirmisiniz. Şimdiden şahsınıza teşekkürü bir borç bilir, İyi günler dilerim.

 29. Ozge dedi ki:

  Merhaba evime doğalgaz bağlamak istiyorum ancak evimde petekleri var daha önce oturanlar kat kaleriferi kullanmislar ben şimdi bu petekleri degistirmelimiyim bilemedim tesisatı tekrardan dosetmelimiyim bilmiyorum ne olur akıl verin evim 2 inci kat üstümde 5 kat daire ver hangi kombiyi oneririsiniz

 30. Ufuk dedi ki:

  20 senedir ısıtma ve soğutma sektöründeyim baymak kombi tavsiye eden duymadım viessmann ,Vaillant ,buderus bu işin uzmanıdır yoğrulmalı alacaklara viessmann vitodens100 ü öneririm servis yüzü görmezsiniz yoğuşmasız yani hermetik kombi alacaklar vitopend 100 ü yada vailland ın kendilerine üzgün bir modelini tercih edebilir eca ,Demirdöküm ,ferroli gibi markalardan uzak durun

  1. Ayhan dedi ki:

   Evimiz dublex , 3 tarafında açık , 140 m2 yalıtımı yok , hangi kombi yi oneriyorsunuz .

 31. Savas dedi ki:

  Merhaba, kombimiz bozuldu ve evde 3 aylık Bebek var, dolayısıyla acil yeni kombi almamız gerekiyor 🙂 , evimiz 80 m kare çatı katı, 2+1, 4 petek + 1 havlupan, bitişik nizam olduğu için kolay ısınıyor. Semtteki kombici Buderus U072-24 kW kombi tavsiye etti. O na göre yoğunlaşmalı kombi ye verilecek para kendini çok uzun sürede amorti edermiş.
  Benim sorularım;
  1) sizce hermetik kombi mi yoğunlaşmalı kombi mi?(bizim ev gibi küçük m kare için)
  2) bu kombi iyi mi yoksa başka tavsiyeniz var mıdır?
  Aciliyetimi gözönünde bulundurarak ivedi cevabınızı bekliyorum 🙂
  Şimdiden teşekkürler

 32. Mehmet Ak dedi ki:

  Evim 110 m2.
  Demirdöküm atron veya nitron arasında karar veremiyorum.Ne tavsiye edersiniz?

 33. Teoman dedi ki:

  Merhaba, Antalya’da yaklaşık kullanım alanı 100 m2 olan evimiz Güney Doğu Kuzey cepheli olup genelde sıcak olmakta. Evde gündüzleri kimse olmuyor. Tesisatı komple yeni yaptıracağım. Genel olarak;

  Viessmann Vitodense 50 W Yoğuşmalı Kombi
  • Demirdöküm Plus Panel Radyatör 6.9 mtül
  Petek Detayları ; Mutfak 600&800_Çocuk Odası 600&1000_Salon 600&1000 2 adet_Yatak Odası 600&800_600&500
  Giyinme Odası 600&1000_Koridor 600&800
  • 5*11 Düz Beyaz Havlupan (Banyo)
  • Danfoss RA2000 gaz sensörlü marka Termostatik vana 5 adet
  32’lik boru ile hat başlayacak, son peteğe doğru daralacak.

  Sorularım şöyle : 1. 1000’lik petekleri çapraz mı bağlatmalıyım?
  2.Kombi’yi yoğuşmalı alma diyorlar. Burada iklim itibari ile 50 C çalışacak ve yoğuşmaya geçmez deniyor.
  3.Önerileriniz varsa alabilirmiyim.

  Çok teşekkürler…

 34. ramazan dedi ki:

  slm 95 metre evim var vaillantın 202.5.5 turbotex plus 17000 binlik kombisini taktırdım petek boyu 5.5 metre doğru seçimmi yaptım acaba bu ev için yeterlimidir

 35. Reşat dedi ki:

  Merhaba.
  1500 metrekare sera için yoğuşmalı kombi var mı?varsa,hangisi uygundur?Önceden teşekkürler.

 36. Hidayet dedi ki:

  Merhaba.
  130 metrekare yeni yapılan binanın en üst katı için kombi alacağım kombiler hakkında hiçbir bilgim yok sizce hangisini almalıyım çoğunlukla buderus takıldı gözlerime iyi günler

 37. mehmet emin bulut dedi ki:

  110 m2 giriş kat yalıyımlı evimiz için en uygun kombi önerilerinizi alabilirmiyim acil lütfen

 38. hakan eryılmaz dedi ki:

  170 m2 4 katlı tek daire üzerine her tarafı açık son kat daireme kombi almayı planlıyorum..lütfen yardımcı olur musnuz

 39. hakan eryılmaz dedi ki:

  4 tarafı açık, 4 katlı , tek daire üzerine 4.cü kat olan 170 m2 lik daireme kombi almak istiyorum..çok kararsız kaldım..gündüzleri evde kimse kalmıyor..lütfen yardımcı olur musunuz?

 40. Ertan dedi ki:

  Slm evim bursada iki cephe acik 90 mkare eski bir bina sizce hangi Kombi almaliyim

 41. Yasin dedi ki:

  Merhaba yeni ev aldim 170metrekare bürüt… yalitim var zemin şapi yalitimli cerceveler yalitimli eve henuz tasinmadim tavsiyeniz nedir marka takintim yok fiyat performans tavsiyeniz nedir tesekkurler

 42. Kombi Servisi dedi ki:

  400 m2 4 katlı bir ev için nasıl bir kombi takılması gerekir.

 43. Hüseyin Sağkol dedi ki:

  İyi günler.evimiz 130 mk.altan ısıtma sistemli.kombimiz bozuldu.bize acil kombi lağzım.yoguşmalımı yoksa normal mi almalıyız.bize sağlam ,iyi ısıtacak bir kombi lağzım.aynı zamanda çok para vermek istemiyorum .ismimi vermek istemiyorum daha önceki kombimize çok para vermiştik.ama hiç memnun kalmadık.bize bir kombi önerebilirmişsiniz. Şimdiden teşekkürler

 44. Hakan demir dedi ki:

  Slm,
  İmmergas kombi kullanıyoruz 10 yıldan beri, 6 ayda bir bazen 3 ayda bir servis çağırıyorum, her gelmelerinde iyide para alınıyor, artık servisle ilgili güvenim hiç kalmadı, parasız kaldıkça bana geliyorlar olarak düşünmeye başladım. Sıcak su akıyor, peteği açtığımızda uyarı veriyor kırmızı ışık. Kombimi değiştireceğim, 90 m2 evim önüm arkam sağım solum açık, en üst katta oturuyorum, çatı katı var üstümde, hiç anlamadığım bir iş bu kombi. Lütfen yardımcı olun hangi marka veya hangi model tavsiye edersiniz? Kombim balkona monteli,
  Cevaplamanızı önemle rica etmekteyim?

 45. hüseyin yavuz dedi ki:

  3 katlı evimiz var . 130 m.kare Her katta 4 oda var yalıtım yok oturma odasında iki duvarda cam var ve balkona açılan kapı var, camlar tek ve oldukca fazla ısı kaybı var. sorum şu nasıl bir sistem önerirsiniz? eniyi performans için. kombi, tesisat, petek olarak

  1. kutlay dedi ki:

   yoğuşmalı kombi modellerinden birini seçmelisiniz. Termostatik vana mutlaka taktırmanız gerekir, gereksiz katları ısıtmazsınız. Sıcaklığı kontrol edebilirsiniz.

 46. Necati ELİTAŞ dedi ki:

  Ben yeni bir daire aldım 10 katlı binanın 5. katı 3 cephesi açık kdg cepheli. Evin net metre karesi yaklaşık 80-85 metre kare önerebileceğiniz marka model hangisidir? Tam yoğuşmalı olması daha avantajlı olur mu sizce?

 47. kutlay dedi ki:

  yoğuşmalı kombi modellerinden birini seçmelisiniz. Termostatik vana mutlaka taktırmanız gerekir, gereksiz katları ısıtmazsınız. Sıcaklığı kontrol edebilirsiniz.

 48. F.pamuk dedi ki:

  Beko kombi nasıl ev sıfır 70 m2 yada nasıl bir kombi almalıyım önerilerinizi bekliyorum

 49. F.pamuk dedi ki:

  Arkadaşlar yeni ev aldım 70 m2 giriş kat nasıl bir kombi alacağım kararsizim 3000 tl limit ayırdım yardımcı olun arkadaşlar beko sordum bi tane 1200 lira normal kombi yogusmali falan deil .yogusmali için çok büyük evler villalar için dedi. Servis ağımız falan geniş dedi. Yeni kasası çıkmış çok satiyoruz dedi önerilerinizi bekliyorum bursa Demirtaş ta evim

 50. Kombi servisi dedi ki:

  kombi servisi ve petek temizliğinde çok uygun fiyatlar üstelik 1 yıl işçilik garantisi

  1. Kombi servisi dedi ki:

   0216 473 0 477

   1. Cihan MUTLU dedi ki:

    en az sıkıntıyı hangi markada yaşıyorsunuz, fiyat performans oranı iyi 3 kombi söyler misiniz

 51. Huseyin dedi ki:

  Mrhb ltfn yardim edin aksi halde kafayi yicem. Evim 2+1 kuzey dogu cepheli ve altimiz siginak 9 katli bi bina burasi 24 satte 13 metre kup civari gaz yakiyoruz ve adam gibide isinamiyoruz cevremdeki insanlar benim yaktigim gazin yarisiyla daha iyi isiniyorlar ben neden cok paraya vede daha az isiniyorum? Ltfn cvplayin

 52. ahmet dedi ki:

  Merhabalar iyi gunler evimiz 5 katli ve son katta oturuyorum altimiz avustralyali bi adam oturuyor ve yazdan yaza geliyor evde iki tane cocugum var evim isinmiyor lutfen yardimci olun hangi kombiyi kullanmam gerekiyor.evim 128 m2 bu arada hemen degistiricem kombimi tesekkur ederim

 53. Durmus dedi ki:

  80 m brut bi orta kat kuzey cephe icin hangi kombi acaba tavsiye edersiniz

 54. Cihan dedi ki:

  Merhaba;
  İyi akşamlar evimiz bahçe dublex 190m2 kombi üst katta ve toplam petek uzunluğumuz 8.10cm 2adette havlupan var banyolarda ve kombimiz DD aden 30.000lık eski bi kombi ben çok memnunum hiçbir sıkıntı yok sesi dışında ama özellikle şu soğuk günlerde sürekli çalıştı ve buay 420 lira gibi bi fatura geldi daha sessiz ve yoğuşmalı bi kombi almayı düşünüyorum sizce 35kw mi yoksa 30kw mi olmalı yoğuşmalı olmasının bi faydası olurmu faturaya?incelediğim kombiler eca confeo premix , Ariston Genus Premium Evo veya ECA bu üç seçeneğin arasında kaldım sizce hangisi olmalı veya sizin bi tavsiyeniz varmı?buarada 2banyo 2 mutfak var suan sıcak suyu aynı anda kullanamıoruz bunuda gözönünde bulundurursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 55. Mustafa dedi ki:

  Ii gunler brüt 165 m2 lik yeni yapi bi dairede oturuyorum.Son katta oturuyorum ve yerden isitma ile isinmaktayim.demirdöküm 24kw lik nepto marka kombi kullaniyorum yeterince isinamama ragmen sitede en fazla doğalgaz parasi ben ödüyorum.tavsiyeniz nedir simdiden cok tesekkur ederim

 56. Mustafa dedi ki:

  Ii günler brüt 165m2 lik yeni yapi bi dairenin son katında oturuyorum.yerden isitma ile isinmaktayim.demirdöküm 24 kwlik nepto marka kombi kullanıyorum.tam isinamamakla birlikte sitede en fazla doğalgaz parasini ben oduyorum.tavsiyeniz ne tur bi kombidir

 57. Erkut dedi ki:

  Arkadaşlar Geçen Ocak Ayında ECA CONFEO PLUS taktırdım araştırmalarım sonucu bu ürünü önerdiler ve sonrasında rezilliğimiz başladı. İlk ay sıcak su akıtma ma problemi ile geldiler bir parça değiştiler.

  Geldik bu kışa cihaz yine sıcak su akıtmıyor neyse servisi aradık kapa aç yapınca akan su servisten sonra komple gitti cihazın her yerini söktüler. 3 gün susuz kaldık bir daha geldiler yine her yerini söktüler ve şimdi kalorüfer de çalışmıyor buz gibi evde oturuyoruz. Hastamız olan evde. Bölge müdürü ile defalarca görüştüm dedim ECA servisi problemi çözemiyor tamam olur ama siz buraya bir cihaz getirip bunu yapıp getirseniz bizim hastamız var soğukta mahvolduk dememe rağmen biz elimizden geleni yapıyoruz diyor Bölge Müdürü Şafak Bey.Evet yapıyorsunuz her gelmeniz cihaz başka arıza veriyor diyorum. İlk gelme sebebi sıcak su aç kapa yapınca geliyordu. Şimdi ne sıcak su geliyor ne petekler ısınıyor diyorum ama koskoca bölge müdürü ECA nın çözüm bulamıyoruz diyor ne komik değilmi. 444 lü hattı arıyorum bizim en fazla yapacağımız bölge müdürlerine iletmek diyor. Yani anlayacağınız rezillik ben bugünde çözüm bulamazsan söküp yeni bir kombi alıp bunları da mahkemeye vereeceğim. Ama 1 haftadır bu soğuklarda çektiğimiz rezilliği ECA gibi bir firmaya bulaşmış olduğumuz için cezamız oldu.

  Sakın arkadaşlar bulaşmayın. Bulaşmayın dememin sebebi cihaz arızalanır sorun değil. Ama Garantili cihaza 1 yılı doldurmamış cihaz için çözüm üretmeyen yetkili kişiler insanın canını sıkan yoksa elbet bozulur kul yapısı ben buna bir şey demiyorum, Ama servis her geldiğinde başka yerinde arıza çıkıyor.Buna rağmen Ama her şeyin bir çözümü var ellerinin altında çözüm varken umursamıyorlar. Vicdanları yok açıkçası.

 58. Nur dedi ki:

  Benim evim 112 m2 acaba hangi kombi yi tavsiye edersiniz. Acil yardimmm

 59. Adem güney dedi ki:

  Merhaba evim 135 mt 6 adet petek var ben 4 adetini kullanıyorum ev montolamalı alt ve üst kat boş kombi yoğuşmalı buderus 4 petek kullanmakla yanlışmı yapıyorum fakat fatura 400 tl nin üstünde geliyor önerinizi bekliyorum şu anki petek derecesi 50 şimdiden teşekkürler

 60. Yılmaz dedi ki:

  Evim 100 M2 dış cephe kaplama yok kombi almam gerekiyor ama ısınma sorunu da yaşamak istemiyorum amasyada oturuyorum , Bosch yogusmali iyi diyorlar. Bana tavsiyeniz ne olur yardımcı olurmusunuz.

 61. rafiq baku dedi ki:

  Salam usta evde 80 metrekare yerden isitme 5 banyo 18 adet radiatorpetek 5 adetde elbisequrudan var.bu halde menzile yani eve kaclik kombi koyulmasi lazm?

 62. ömer dedi ki:

  Daylux premix kombi

  Hevesle aldığım Daikin kombi, bağlandıktan 1 hafta sonra, içinde gaz kaçağı tespit edildi servis geldi düzeltti. Şimdi de 35-44 derece arasındaki herhangi bir sıcaklığı seçmeme rağmen sadece 29 derecede çalışıyor ve 10 dakikada bir 5 saniye süreyle yanıp sönüyor. Sözde modülasyonlu kombi sürekli dur kalk yaparak 1/3 fiyatındaki kombilerle aynı işi yapıyor. Servisi ve hatta Daikin müşteri hizmetlerini aradım. Çözümleri şu; pompa ayarı yapalım pompa sürekli ve daha hızlı dönsün, şu sürekli devirdaim yapsın, işi kaybını daha iyi çözümleyip dur kalk yapmasın. Pompa ömrü azalmazmış bilmem ne olmazmış. Daikin daylux kombiden şiddetle uzak durun. Yerli üretim dedim, ülkem kazansın dedim, Daikin garantisi dedim, kalite dedim. v. s. Verdiğim para gitti gitmesine de iç huzursuzluğum için söz yok. Sakin ha sakin Daikin daylux kombiye yaklaşmayın

 63. Banu dedi ki:

  Benim evim 130 metrekare alttan ısıtmalı. Güneydoğu cepheli. Sağı kapalı. Solu onu ve arkası açık durumda. Nasıl bir kombi almalıyım tam yogusmali tavsiye ediyorlar siz ne önerirsiniz?

 64. Seyit dedi ki:

  Arkadaşlar sakın ama sakın baymak’ın çinden getirttiği beş para etmez Falke kombisinden almayın ! Kombiyi taktırdığımdan beri neredeyse her sene arzalanıyor 7 kere servis geldi. Dün yine arzalandı bugün servis gelecek. Sakın ama sakın Falke kombi almayın. ! Isıtması berbat ısınamadığımız eve geçen ay 278tl fatura ödedim. Paranızı sokağa atmak istemiyorsanız. Baymak Falke’den uzak durun derim. Bıktım artık yeni bir kombi alıcam , sağlam ve tasarruflu bir kombi önerisi olan varmı ?

 65. huseyın dedi ki:

  yenı ev aldım gırıs kat 125m2 hangı kombıyı onerırsınız

 66. aytaç dedi ki:

  merhaba evim brüt 120m2 net 95-100m2 arasıdır. cephesi doğu dur. bina yalıtımı yenidir hangi kombiyi önerirsiniz. Teşekkürler-saygılar

 67. Hakan dedi ki:

  Evimiz 150 metrekare en üst katta en az kaç kw lik kombi almak gerekir. 24 kW lık kombi yeterli olur mu ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

  1. Ümit dedi ki:

   26-30 Kw almalısınız.140 mtkare ustu evlerde onerılmekte.

 68. Eyup dedi ki:

  Merhaba 115 metrekare bürütü olan evime ne kombi önerirsiniz ben visman ve airfel arasında kaldım

 69. cemal dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 110 metre kara net kullanım alanına sahip evin var.
  Yoğuşmalı kombilerden hangisini önerirsiniz ?

 70. MSF dedi ki:

  Merhabalar
  Evim net 155m2
  Eskişehirde üç katlı binanın en üst katı
  Ev site içinde olduğundan yani yanaşık düzen bina olmadığından ve sitenin bulunduğu yer çok fazla rüzgar aldığından evin ısınması zor oluyo. Komşular Bosch kullanıyor ama faturalar çok yüksek ve ev ısınmıyo yeteri kadar. Bana marka, model, özellik önerisinde bulunabilecek arkadaş var mı acaba?
  İyi forumlar.

 71. Ali Fuat dedi ki:

  Merhabalar yorumlarda immergas kombi markasından hiç bahsedilmemis .
  Giresun’da ikamet ediyorum . 120 metrekarelik evime immergas Victrix tera 24 Hermetik tam yogusmali kombi alıyorum . Henüz takılmadı ama anlaşma sağladık yetkili bayii ile.
  İtalyan malı bu kombi hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

 72. Kemal Pek dedi ki:

  Merhabalar Yeni ev aldık kombi taktirmayi düşünüyoruz.ev 130 m² en üst kat güney-bati cepheli dis yalıtımı taş yünü çatı izolasyonu cam yünü ile kapli büyük pencereli yasadigimiz il -15 dereceye kadar dusebiliyor kışın.Yetkili bi kombi servisi çağırdık yogusmali kombiye gerek yok evin yalitimi iyi bostan yere para verme konvansiyonel takalim dedi ve ECA Confeo Plus 24Kw kombiyi önerdi.Ama benim​ aklimda Buderus Marka kombi var sizce ne yapmalıyım.

 73. mustafa dedi ki:

  selamun aleyküm usta benim evim 110 m2 ustayı hesaplattım 11m petek topluyor petekleri demirdöm plas düşünüyorum sizce nasıl kombi vailant düşünüyorum ama hangisi olsun diye çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

 74. Hüseyin dedi ki:

  170 mk’lik dublex bir evde 10 m petek boyu ve 60 cm petek yüksekliği var. Baymak duo tec 33 kw premix yoğuşmalı kombi düşünüyorum. Ayrıca 0,5 derece ısı hassasiyeti olan kablosuz oda termostatı taktıracağım. Uygun mudur acaba? Tavsiye edebileceğiniz bir başka kombi olabilir mi? (On yıldır baymak baxi luna3 duo-tec kullandım. Hiç ama hiç arıza vermedi. Bakım bile yaptırmadım. 🙂 )

 75. Metin dedi ki:

  Evim dubleks son iki kat.kuzey guney cepheli.isi yalitim. Tavan yalitim var.220 mkare.Yerden isitma.tavsiye edeceginiz model nedir

 76. Haydar kaya dedi ki:

  Merhaba karsta yasiyorum evşm 170 metrekare 4 katlı bina benim ev 3. Kat sıkıntımız sureklı kombi bacamız donuyor karsın genel sorunu var gece 3 gibi – 35 dusuyor ve kombilrrin bacasindan cıkan buhar donup tıkanıyo acil cozum

 77. sakturan dedi ki:

  merhaba kocaeli de oturmaktayim suan evim bitmek üzere 160 metrekare dublex ve yerden isitmali olacak sizlerden kombi tavsiyesi bekliyorum.tesekkürler.

 78. Hülya maradiit dedi ki:

  30 binlik bacalı viallant kombi Türkiye de kullanılırmış Hülya Maradit

 79. hatice dedi ki:

  merhabalar evim brüt 95 m2 6-7 metre arası petek iç dış izolasyon iki katlı binanın giriş katı çift camlı, bayağı bir araştırma yaptım 24 kw yani 20.000kcal/h güçte baca tipi hermetik, konvansiyonel ve ses için çift eşanjörlü bir kombi almam gerekiyor sanırım ama hangi kombi olduğuna karar veremedim servis ve yedek parça açısından. buderus için servisi çok sıkıntılı olduğui, demirdoküm çok sesli, bosch sürekli arızalı yorumlardan vardığım sonuçlar. fakat ben vailant düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 80. süleyman dedi ki:

  Merhabalar öncelikle. evim 115 m2 8 petek kurulu camlar çift cam. alt bina boş ve ısınma açısından problem yaşıyoruz kışları. Klima var odalarda ama iş görmüyor İzmirdeyim. Kombi araştırıyorum. benim durumuma benzer yakın bir dostum Maktek tam yoğuşmalı kullanıyor ve çok memnun. nette araştırdım araştırmalar da maktek için iyi kullanıcı yorumları bulunuyor. Fikriniz nedir acaba ilginiz için teşekkür ederim. Süleyman

 81. rıfat dedi ki:

  Merhaba 81 m2 evim demirdöküm nepto takıldı..ama biz nitromix yoguşmalı anlaşmıştık yanlış takılmış sizce demirdöküm iyimidir ve yoguşmalı mı yoguşmasızmı daha iyi olur

 82. mehmet dedi ki:

  selamlar,
  tsk ederiz böyle bişlgiler paylastıgınız için.kombi için tercih yapamıyorum ev altı dükkan üstü 2 kat yalıtımsız müstakil bina en üst katında oturmaktayım üç tarafı kapalı sağ sol arka tarafında diger müstakil evlerin duvarları ile kapalı ön taraf açık ve rüzgar alıyor küzey cepeli yaklaşık 8 mt petek gidiyor 2+1 oda sizce hangi marka tercih etmeyelim bana tam yoguşmalı termoteknik 31/35 önerdiler sizce nasıl ?

 83. cihan dedi ki:

  selamlar. onumuzdeki ay yeni eve tasinacagim. sifir ev ve yeni kombi alacigim. ne almam gereken konusunda yardimci olurmusunuz.95+95 metre kare dublex. kombi altta kullannim alanlari genelde ust katta. ev 3 cephe disariya bakiyor. buyukcekmecede guneydogu kuzeybati istikametinde uzaniyor. 2 cephe tamamen deniz ruzgarina acik yaklasik 1 km mesafede. toplamda 11 metre petek var. tesekkurler

 84. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar, evime doğalgaz tesisatı yaptıracağım, ortalama 140 metrekare yatak odası ve mutfak hariç diğer 3 oda güneş görmüyor, kaç metre petek ve hangi combi önerirsiniz? Görüştüğüm firma 12 mt petek ve buderus gb 062 öneriyor sizce uygunmudur?

 85. Canan dedi ki:

  Merhaba, evim yerden ısıtmalı 160 m2 küçük komb ilerden almak istiyorum ne onerebilisiniz

 86. kombi oneri dedi ki:

  375m2 ev için hangi kombi tavsiye edersiniz, yerden isitmali ancak.

 87. murat dedi ki:

  kolay gelsin kombi alacam ısrarla bu kombiyi tavsiye ediyorlar. Daylux premıx bu kombi nasıl bir kombi ev 100 m2 altında ısı yalıtımı var petek toplam uzunluğu 8 metre tesisat mobil sistem bu kombi nasıl bir kombi veya sizin tavsiye edeceğiniz bir kombi ismi verirmisiniz

 88. Ayşe dedi ki:

  Merhaba evim121 m2 kuzeyde 3 cepheli camlar sağlam arakat nasıl bir kombi seçmeliyim teşekkürler

 89. Hasan dedi ki:

  Merhaba ankara kızılcahamamdaki evime kombi tesisatı yaptıracağım evşm dublex 150 m2 hangi kombi ve petek kullanıyım beko kombiler nasıl sorun çıkartırmı

 90. İsmail dedi ki:

  Konya’da 3+1 150 metrekare bodrum üstü doğu kuzey batı cepheli bir dairede oturuyorum. Kooperatif olarak yapılmış binada tuğla arası yalıtım kullanılmış. ECA kombi var 9 petekten 5 tanesi aktif kullanılıyor. Fakat daireyi ısıtamıyoruz. Çözüm için kombi değişimi düşünüyoruz artık. Bu doğru ve yeterli bir çözüm müdür? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla
  smldogan@gmail.com

 91. Ayşe Dülger dedi ki:

  Merhaba, elektrik faturam çok geldiği için yoğuşmalı olmayan eski tarz kombimi Maktek yoğuşmalı kombi ile değiştirdim. Evimi ısıtamayan eski kombimin yerine uygun fiyata hem ısınıyorum hemde bütçemi sarsmıyorum. Bu konuda kombi değişimi düşünenlere tavsiye edebilirim…

 92. maktek kombi nasıl bir kombi dedi ki:

  Maktek kombi nasıl öneriyor musunuz, maktek kombi alınır mı sizce. Tecrübelerinizi lütfen paylaşır mısınız? Bazı arkadaşların memnun olduklarını okudum, başka varsa lütfen iletebilir mi.

Sayfa başına git