Kombi tavsiyesi 2017

Kombi tavsiyesi 2017
13 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 13.184 kez okundu.

Kombi tavsiyesi 2017

Kombiler hayatımızın her alanına girmeyi başaran cihazlardan bir tanesi. Doğalgaz ile çalışarak rahat ısınmamızı, ihtiyaçlarımızı karşılamasından dolayı talep edilme oranı oldukça yüksek. Neredeyse her evde, iş yerinde bulunur durumda. Peki en iyi kombiler hangileri dediğinizde uzmantavsiyesi.net sizin için devreye girer. Kombi tavsiyesi 2017 adlı yazımız sizler için. En güncel, uygun , kaliteli kombileri sizler için yorumladık, Kombi tavsiyesi 2017 yazımızla sunduk.

 

Evinize, mekanınıza en uygun kombi nasıl seçilir?

Kombi seçiminde dikkatli olmanız sizin bu seçimden yararlı çıkmanızı sağlar. Çünkü mekanınıza en uygun kombi size en iyi rahatlığı sunacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktalar kombi tavsiyesi 2017 yazımızla sizlerle.

Dairenizin konumuna göre kombi seçimleriniz değişiklik gösterebilir. Ara katlardaysa eviniz daha sıcak olacaktır ancak zemin veya en üst katta iseniz daha çok ısı kaybedeceğinizden daha çok ısı sağlayan kombiye ihtiyaç duyabilirsiniz.
Dairenizin yalıtımı ısı faktörünü en çok etkileyen sebeplerden bir tanesidir. Isı yalıtımı yapılan dairelerde ısı kaybı daha az olur.
Yaşadığınız bölgeye göre kombinizin senelik çalıştığı gün sayısı artabilir. Bunları düşünerek daha dayanıklı, güçlü kombilere yönelebilirsiniz.
Evinizin, dairenizin bakış açısı nedir? Hangi tarafa bakar? Güneş görür mü? sorularının cevabıda ısınmak konusunda tatmin edici cevaplar verecektir.
Bir diğer önemli nokta ise evinizin, ortamınızın kaç metrekare olduğudur. Çünkü her kombi farklı kapasiteye sahiptir. Bir kombi evinize fazla gelirken bir tanesi yetersiz kalabilir. En uygun kombiyi seçin, en keyifli siz olun.

Vaillant ecoTEC Plus VUW 346/5-5

Vaillant ürettiği kaliteli kombilerle bu alanda kendi ispatlamış bir üretici. Vaillant ecoTEC Plus VUW 346/5-5′ de kombi tavsiyesi alanına almamak gerçekten eksiklik olurdu. Önerebileceğimiz en kaliteli kombilerden bir tanesi.

Doğalgazla çalışan yoğuşmalı bir kombi modeli olan bu cihaz verimlilik ve maksimum sıcaklık değerlerine ulaşmakta en iyi modellerden olurken tasarruflu oluşuyla da dikkat çekiyor. 80 W elektrik tüketimi gerçekleştiriyor. Buda demek oluyor ki rakiplerinden neredeyse 50 W daha az. Çift Eşanjör özelliğine sahip olması nedeniyle iki ayrı sıcaklık özelliğini birbirine karıştırmadan yapabilecek donanıma sahip. Soğuk günlerde donma emniyetini etkin hale getirerek sorunla karşılaşmanızı önlerken su sıcaklığını sabitleme ve anında sıcak su özellikleriyle de sizlere konforlu günler sunuyor.
720 mm yüksekliğinde 440mm genişliğinde 338 mm derinliğinde olan kombi rakiplerine oranla daha küçük bir yapıya sahip ve 38 kg ağırlığında. Cihaz maksimum 65 derece petek ısısı sağlayabilirken 80 °C ‘de su ısısı sağlayabiliyor. Satış fiyatı olarak piyasada 3.800 TL – 4.000  4250-4500TL arasında satışta bulunmakta.

Buderus Logamax Plus

Buderus Logamax Plus GB172-35iK

Kombi tavsiyesi 2017 yazımıza dahil olan diğer cihaz ise Buderus Logamax Plus GB172.
Buderus kombi üreticiliğini hakkıyla yapan firmalardan bir tanesi. Son dönemlerde ise kombilerine yaptıkları tasarımlarla da ilgi çekmeyi başardılar.

Buderus Logamax Plus hem doğalgazla hemde güneş enerjisiyle çalışabilen bir kombi. 840 mm yüksekliğinde 440 mm genişliğinde ve 350 mm derinliğinde olan modelin ağırlığı 52 kg. Kombi tavsiyesi 2017 yazımızda ve kombi standartlarına bakıldığında ağırlığı ve büyüklüğü farkındalık yaratıyor. Çünkü aralarında en ağır ve büyük olanı Buderus Logamax. Bu büyük yapısının arkasında 120W elektrik tüketiyor. 120W çok büyük bir tüketim değil ancak günümüzde daha tasarruflu cihazların olduğuda bir gerçek.

Çift esanjör sayesinde iki ayrı ısıtma işlemi yapabilirken donmam ve pompa blokaj emniyetleriyle size arıza çıkarmamak için otomatik önlemlerini almaktadır. Önemli avantajları olarakta hemen hemen her kombide bulunmaya başlayan anında sıcak su, yerden ısıtma uyumu ve su sıcaklığını sabitleme özelliklerini sunuyor. Kombi en yüksek petek ısısı olarak 82 °C dereceyi görebilirken en yüksek sıcak su seviyesi olarakta 60 dereceye ulaşabiliyor. Kombi tavsiyesi 2017 yazımızda yer alan Buderus Logamax Plus kombiye 4.500 5200 TL ile sahip olabilirsiniz.

Ariston Genus Premium Evo 35 FF

Ariston Genus Premium Evo 35 FF

Ariston Genus Premium Evo 35 FF, kombi tavsiyesi 2017 yazımızın 3. tavsiyesi olacak kalitede. Ariston firmasının tecrübesi ürün kalitesine yansımış durumda.

Yoğuşmalı bir kombi modeli olan Genus Premium hem doğalgazla hem de güneş enerjisiyle çalışabilecek donanıma sahip. 770 mm yüksekliğinde 400 mm genişliğinde 385 mm derinliğinde olan kombi 36 kg ağırlığıyla da segmentin küçük ve hafif seçeneklerinden.
Küçük yapısı elektrik tüketimine de yansımış gibi gözüküyor. Genus Premium 83 W’luk elektrik tüketir.
Çift esanjör sistemiyle ortamınızda iki farklı ısıyı kontrol altında tutabilirken donma ve pompa blokaj emniyetleriyle sizi yarı yolda bırakması engellenir. Yerden ısıtma uyumu, anında sıcak su ve akıllı ısıtma sistemi özelliklerinden yararlanarak daha konforlu günler geçirebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey olacaktır.
Genus Premium en yüksek petek sıcaklığı olarak 82 °C’ye ulaşabilirken bu rakam sıcak su için 60 °C . Segmentin küçük, hafif cihazı olan bu kombi, kombi tavsiyesi 2017 yazımızın en uygun bütçeli kombisi. Genus Premium’a 2.500-3100  TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Baymak Brötje Novadens Extra 45 Fi

Baymak Brötje Novadens Extra 45 Fi

Baymak Brötje Novadens Extra 45 Fi, kombi tavsiyesi 2017 yazımızın 4. ve son tavsiyesi olarak sizlere sunuluyor. Hem kalite hemde tasarım olarak segmentin seçkin ürünlerinden bir tanesi. Altında Baymak imzası olması da alıcılara güven aşılıyor.

Brötje kombi doğalgazla çalışan yoğuşmalı bir kombi olup 802 mm yükseklik, 450 mm genişlik, 340 mm derinlik boyutuna sahip. 49 kg ağırlığıyla da kombiler için ideal seviyede. Tasarım olarak saklamaktan çekinmeyeceğiniz güzellikte, kalitede bir kombi olmasının yanında 145 W elektrik tüketimiyle de listemizde ki en çok elektrik tüketimi yapan kombi konumunda. Çift esanjör yapısı farklı ısılardan faydalanmanızı sağlarken cihazda soğuk havalara önlem olarak donma emniyeti bulunmakta. Bunların yanında önemli özelliklere sahip olan Baymak Brötje Novadens, hata tanımlama özelliğiyle bünyesindeki hatayı farkedip bildirebiliyor.Taşınabilir kontrol paneli ile rahatça yönlendirilebiliyor ve program saati desteğiyle ısı ayarınızı otomatik olarak saatlere yayabiliyorsunuz.

Brötje Novadens bizler için maksimum petek ısısı olarak 80 °C’yi sunabilirken bu rakam sıcak su için 65 °C.

Baymak Brötje Novadens Extra 45 Fi’ye 2700 2950TL bütçeyle sahip olabilirsiniz.

Kombi tavsiyesi 2017 yazımızda elimizden geldiğince birkaç kombiyi sizlere sunmaya çalıştık. Belki daha iyi onlarca model olabilir, onları da sitemizde tanıtmak ümidiyle.
Yapacağınız tercihler sizlere hep en iyi konforu sunsun..

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Kombi tavsiyesi 2017 Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Kombi tavsiyesi 2017 Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Kombi tavsiyesi 2017 bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Kombi tavsiyesi 2017 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sal. dedi ki:

    Kusura bakmayın avrubanin iskartaya cikardigi modelleri Turkije te en iyi diye tavsiye ediyorsunuz burda yani avrubada en problemli kombilerden biri olan marka

Sayfa başına git