Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad

Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.445 kez okundu.

mirdadın kitabı

Kitap tavsiyeleri bölümümüzde bu gün sizlere dünyaya mal olmuş ve alınabilecek en büyük ödülleri almış olan bir kitaptan bahsetmek istiyoruz. Kitap seçerken titiz davranan ve okuduğunu tane sindiren titiz okuyuculara kitap konusunda  uzman tavsiyesi  almak isteyenler için Book Of Mirdad/ Mirdad ın Kitabı adlı eseri tavsiye etmek istiyoruz.

Kitap; ünlü Lübnan asıllı edebiyat yazarlarından Mikail Naiym tarafından kaleme alındı ve tüm dünyada ses getirdi. Kitabın ne hakkında olduğunu merak edenler hemen söyleyelim, kitabın arka kapağında” derman arayanlara bir deniz feneri ve sığınacaklara bir liman olsun diye…” yazması bir ipucu olabilir. Kimler ve ne için derman ararlar?  Nuh’un Gemisi Nuh tufanından sonra gizemli 8 kişi tarafından anısı yaşatılmak ve insanlara ışık saçmak ve aydınlatmak adına kullanılıyor. Gemide Nuh’un vasiyeti üzerine daima 9 kişi hazır bulunmalıdır ve bu kişi; gemiye sonradan alınan gizemli ermiş Mirdad, hizmetçi olarak gemiye alınacaktır. Sözleri bir hançer gibi paslanan keşiş yüreklerinin pasını alırken, gemiyi bir çıkar kaynağı olan gören başrahibin büyük planlarını alt üst edecektir.  Gemiyi asıl amacının rotasına yeniden çevirmek için gelen Mirdad sonsuzluktan gelen bir ermiştir ve gemiyi Nuh’a yaptıranlar arasındadır. Aradan geçen yüzyıllara rağmen  tam da gemi yönetiminin kokuştuğu bir zamanda tekrar ortaya çıkarak tayfaları kılıcı ile değil, kılıçtan keskin sözleri ile yola getirecek olan Mirdad için baş rahip tarafından hazırlanan komplolar ve tuzaklar önceden bilinecektir.

Untitled-2

Dünyanın en ünlü felsefe profesörlerinden Hindistanlı provakatör mistik Osho , binlerce kitap okuyan sıra dışı bir hatip olarak “Eğer yeniden kütüphane inşa etseydim, alacağım ilk kitap Mirdadın Kitabı olacaktı!” der.Ve ekler: “Eğer kitabı okuyarak mest olmadıysanız, bu sizin kusurlu olduğunuzu gösterir, kitabın değil!”

Kitapta Mistik anlatımlar ifade edilirken kullanılan İngilizce dil başka dillere çevrildiği halde, yüreklere işleme gücünden hiçbir şey yitirmemiştir. Kitabı okurken içinizin cız ettiğini hissedeceksiniz. Zira Mirdad sadece belirli bir döneme değil, tüm zamanlara hitap eden bir ermiştir ve sözleri zamanın aşındırıcı ve yok edici saldırılarından zerre kadar etkilenmez.

Kitapta geçen küçük ve çok anlamlı bir dizeyi uzmantavsiyesi olarak sunmak istiyoruz.

“Ne kadar az şeye sahibim,

Ve ne kadar az şey bana sahip…”

Şeylere sahip olduğunuzda gerçekte siz mi şeylere sahip olursunuz, yoksa şeyler mi size sahip olur? Diye soruyoruz.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Mirdad’ın Kitabı / Book Of Mirdad Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Kitap Tavsiyesi dedi ki:

    Mirdadın kitabını daha öncede bir kaç kişide önermişti sizde sitede yer verdiğine göre okumaya değer bi kitap olmalı kita ptavsiyeniz için teşekkürler.

  2. Emre dedi ki:

    Bu kitabı bir arkadaş önerdi. Günlerdir üstündeyim ve almadan vuruldum. Ama bir sorum var. Bir kaç basımı var. Kimin çevirisini almalıyız? Bu tür kitaplarda çeviri ve çevirmenin bilgisi de çok çok önemli. Umarım fikir verirsiniz. Yazınız için teşekkürler.

Sayfa başına git