Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017

Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017
14 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.503 kez okundu.

Özellikle bayanların en çok vakit geçirdiği yerlerden biri olan mutfaklar evin en önemli yerlerinden biridir. Mutfağın baş aktörleri ise dolaplardır. Bundan dolayı mutfak dolabı seçerken gelişigüzel değil ihtiyaç dâhilinde iyi bir seçim yapılmalıdır.

Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017

Nelere dikkat etmeliyiz?

Mutfak dolabı yaptırmak istiyorsak ilk olarak dikkat etmemiz gereken nokta tezgâhın ve dolapların yapımında hangi malzemenin kullanılacağıdır. Dolabın ana maddesini seçmek oldukça önemlidir. Kapaklarda ya da gövde kısmında malzemeler farklılık gösterebilir. Mutfak dolaplarında masif malzemeler olan kayın ve ceviz ile sunta ve MDF kullanılabilir. Mutfağımızda en uzun ömürlü ve kaliteli malzeme kullanmamız akıllıca olacağı için seçim masif malzemeden olmalıdır. Yalnız bu malzemenin fiyatı da yüksek olabilmektedir. Masif malzemeler kullanmak size çok maliyetli gelecekse o zaman en kaliteli diğer malzeme MDF’dir. Kısaca söylemek gerekirse ilk seçimimiz malzemeden yana olmalıdır.

Uygun Dolap Seçimi

Hazır mutfak almayı düşünenler için ucuz bir dolap almak yerine bütçeye uygun bir dolap olması daha doğru bir seçim olacaktır. Mutfak dolabını koymadan önce mutfakta kullanılacak olan elektronik eşyaların seçimi de önemlidir. Bu makinelerin listelerini yaparak mutfakta nerede konulacağı belirlenmelidir. Elektronik eşyaların mutfak dolaplarına gömülü olması hem tasarım açısından hem de güvenlik açısından önem taşımaktadır. Bunların yanında dolap kapaklarının ne tarafa açılacağına da karar verilmesi gerekiyor. Dolap kapaklarının PVC ya da membran olmasına dikkat edilmelidir. Dolap ve çekmecelerin kapanma hızlarının iyi ayarlanması onların daha uzun ömürlü olmasında etkendir. Dolaplar yenilenmeden önce tesisat sorunu tamamen çözülmelidir.

Mutfak dolabı alırken veya yaptırırken ihtiyaçlarımız ve ne nasıl bir mutfak dolabı istediğimiz konusunda net kararlarımız olmalıdır.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017 Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017 Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Mutfak Dolabı Tavsiyesi 2017 bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git