Organik Şampuan Önerileri

0 603

Organik Şampuan Önerileri

Kişisel bakım ürünlerimizin başında şampuanlar gelir. Çünkü saçlar kadın olsun erkek olsun herkes için çok önemlidir. Saçlarımızın şekli, rengi ve sağlıklı olması güzel bir görünüm sağlar. Çoğu insan saç dökülmesi, saç kırılması, saç kepeklenmesi, saç yağlanması gibi sorunlarla karşılaşır. Piyasada bu sorunları giderecek pek çok şampuan çeşidi mevcuttur. Ancak organik şampuan önerilerimize bu sorunları ortadan kaldırmanız mümkündür.

Organik Şampuan Önerileri

Genellikle şampuanlar kuru, yağlı ve boyalı saçlar için olmak üzere 3 çeşit olmaktadır. Bunun yanında dökülme karşıtı, hacim veren, onarıcı, kepek önleyici özelliklerinde olmasını isteriz. Saçlarımızı temizlerken gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz en doğal ürünler kullanmak isteriz. Özel durumlarız varsa örneğin hamilelik yada çeşitli hastalıklar gibi organik şampuan kullanımı kaçınılmaz olur.

Organik Şampuan Derken Ne Anlamalıyız?

Organik şampuan demek içeriğinde parapen, SLS gibi zararlı maddelerin olmadığı, doğal ürünlerin, bitkilerin yada baharatların kullanıldığı ürünler akla gelmelidir. Normal şampuanların içeriğindeki zararlı maddeler kanserojen madde ya da hormonal değişikliklere neden olan maddeler olabilir. Bunlardan korunmak için doğal ürünleri tercih etmek isteriz. Günümüzde kanserin çok yaygınlaşmasının nedeni kullandığımız hemen hemen bütün ürünlerin içeriğinde zararlı maddelerin kullanılıyor olmasıdır. Eskiden en doğal olarak sabun kullanılıyordu. Ancak günümüzde sabunun saçları sertleştirmesi ve kokusunun bazılarına göre güzel gelmemesi gibi nedenlerle kullanımı oldukça azalmıştır. Şu anda doğal ürünlerin piyasada yer almasıyla her geçen gün ürünlerde de birçok seçenek yer almaya başladı. Sabun haricinde sarımsak özlü, ısırgan otlu, defne yapraklı, argan yağlı, aloe veralı, çörekotu yağlı, hindistan cevizi yağlı gibi pek çok organik şampuan çeşidi bulunmaktadır.

Organik Şampuan Önerileri

Organik şampuan üreten firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Tek kötü tarafı organik şampuanların diğer şampuanlara göre daha pahalı olmasıdır. Bir de organik şampuanlar normal şampuanlara göre daha az köpürürler çünkü şampuanın içeriğindeki köpürmeyi sağlayan madde zararlı maddelerdendir. Bu yüzden köpürmezse temizlenmez gibi bir düşünce yanlış bir düşüncedir. Organik şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra ne kadar yumuşak ve temiz olduğunu anlayacak ve organik şampuanları güvenle kullanacaksınız.

Organik Şampuanı Nasıl Kullanmalıyız?

Organik şampuanı kullanmadan önce saçlarınızı ıslatın bir miktar şampuanı elinize alın ve parmak uçlarınızla masaj yaparak şampuanlayın, köpürmesini beklemeyin. Çünkü organik ürünler fazla köpürmez.2 dakika sonra saçlarınızı durulayın. Saçlarınız sertmiş gibi bir hisse kapılsanız da saç kremi uygulayıp yumuşacık saçlara sahip olabilirsiniz. Saç kremi uygulamasanız bile zaten saçlarınız kuruyunca kendiliğinden yumuşak hale gelecektir.

Organik Şampuan Önerileri

Organik Şampuan Önerilerimizle Kendinize En Uygun Olan Şampuanı Tercih Etmelisiniz.

NATESSANCE Hint Yağı Onarıcı ve Güçlendirici Şampuan

Organik Şampuan Önerileri

Kremsi yumuşak yapısı ile normal, kuru, hassas ve kırılgan saç tipleri için temizlik, onarım ve ggüçlendirme sağlar. Hint yağı saçlarınızı dipten uca onarır ve dökülmelere karşı korur. İçeriğinde bulunan bitkisel keratin ile saçlarınızı canlandırır, güçlendirir ve nem ile doldurur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Sentetik parfüm, sülfat,parapenler, sls, als, boya, koruyucu, peg, petrol ürünleri, parafin ve silikon türevleri içermez. %96 oranında doğal içeriğe sahip organik şampuan önerierimizdendir.

URTEKRAM Isırgan Otlu Şampuan

Organik Şampuan Önerileri

Yıpranmış ve zarar görmüş saçlarda harika sonuçlar veren bir bakım şampuanıdır. Saç derisinin doğal yağ dengesini korur. İçindeki ısırgan otu özü saç derisinde kan dolaşımını düzenleyerek saç köklerini besler. Saçın daha sağlıklı olmasını sağlayarak saıçınızın dökülmesini önler. Isırgan otu saç tellerinde bir miktar kalınlık oluşturur, bu da saçlarınızın tok ve dolgun görünmesini sağlar.

URTEKRAM Aloe Veralı Şampuan

Organik Şampuan Önerileri

Aloe veralı organik şampuan ile saçınız güzel, yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşur. Urtekram organik şampuan zararlı maddeler içermez. Tüm saç tipleri için kullanıma uygundur. Nemlendirici, serinletici ve teni sakinleştirici bir etkisi vardır. Şampuanlardaki aloe vera içeriğiyle tüm vücuda bakım yapar. Aloe veranın organik soya yağında sıkılması ile elde edilen jel saçıcı saçınızı nemlendirir, dengeler ve bakım yapar.

EYÜP SABRİ TUNCER Doğal Zeytinyağlı Şampuan

Organik Şampuan Önerileri

Eskiden zeytinyağlı sabun kullanılırdı. Onun yerine üretilen zeytinyağlı şampuan saçlarınıza bakım yapar, canlandırır, saç derisini onararak kepeği önler. İçeriğindeki zeytinyağı sayesinde saçlarınız güçlenir ve parlaklık kazanır. Saç kırılmalarını önler ve daha sağlıklı saçlarla güzel görünmenizi sağlar.

APİFARM Organik Sarımsaklı ve Propolisli Şampuan

Organik Şampuan Önerileri

Propolisinin birçok mantar ve bakteri türünü etkisiz hale getirdiği bilimsel araştırmalarla doğrulanmıştır. Propolisin anti bakteriyel bu özelliğinden dolayı tıkalı saç derisi gözeneklerinin açılması sağlanır. Saç köklerinin daha fazla oksijen almasını ve bu esnada da kendi içerisinde bulunan B1,B2,C ve E vitaminin saç köklerine erişimini kolaylaştırıp hızlı bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. Hem saçlarınızın dökülmesini engeller hem de saçlarınızın çok hızlı uzamasına katkı sağlar. Ve de gözenekleri açacağı ve vitaminleri ulaştıracağı için dökülen saçlarınızın yeniden canlanmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca içeriğinde bulunan sarımsak saçlara ve cilde zarar vermeden saçlarınızın temizlenmesini sağlayarak güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Down Under Naturals Nude

Organik Şampuan Önerileri

Kanada’ dan ithal edilen bu ürün %98 bitkisel ürünlerden elde ediliyor. İçeriğinde zararlı kimyasalların hiçbiri bulunmamaktadır. Parapen, sls gibi zararlı maddeler içermemektedir. Çünkü bu maddeler beyin hasarına, hormonal değişikliklere ve kansere sebep olabilmektedir. Ama bu organik şampuanlar tamamen doğal ürünlerden üretilmiştir. Güvenle kullanabileceğiniz bir organik şampuan önerilerimizdendir.  Watsons mağazalarında bulabilirsiniz. Fiyatı da diğer organik şampuanlara göre çok daha uygundur. Bu marka organik şampuanın 3 çeşidi bulunmaktadır. Hacimlendirici ince telli ve zayıf saçlar için, nemlendiricili kuru ve boyalı saçlar için, güçlendirici normal saçlar için olanı mevcuttur. (Fiyatı: 15 TL)

Değerlendir!

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bununla birlikte sizler için daha iyi olduğumuzu düşünmekteyiz. Dilerseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAMDaha fazla oku ..