İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka

İyi Su Arıtma Cihazı Hangi Marka
Ortalama:2.5 | 4 oy

Bu yazımızda; en iyi su arıtma cihazı hangisi olduğunu merak edenlere, ucuz, kaliteli, uygun öneri listesi ile en iyi su arıtma cihazı marka sıralamasını verdik.

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi (2017)

Doğal kaynaklardan en sağlıklı şekilde içtiğimiz sularımız günümüzde maalesef ki gerçek kaynağından çıktığı gibi bizlere ulaşmamaktadır. Çeşitli hastalıklara sebebiyet veren bu durumlar hamile, hasta ve küçük çocuklarda daha da hassas bir hal almaktadır. Bu yüzden en çok ihtiyaç duyduğumuz suyu minerali bozulmadan en iyi şekilde su arıtma cihazı sayesinde elde etmiş oluruz. Hemen hemen her evde bulunan, günümüzün en temel cihazı olarak kullanılan su arıtma cihazı tavsiyesi nedir, su arıtma cihazları marka ve fiyatları, Dünya’ nın en iyi su arıtma cihazı hangisi gibi kafanızı karıştıran soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Suların günden güne kirlenmesi ile piyasada farklı fiyat ve markalarda çok sayıda su arıtma cihazları üretilmektedir. Bu çeşitlik sizde kararsızlık yarattı ve kaliteli, problemsiz ürün alma konusunda seçiminizi zorlaştırdı. İşte tüm bunları bir kenara bırakın ve su arıtma cihazı tavsiyesi yazımızı okuyarak fikir sahibi olun.

en iyi su arıtma cihazı

Öncelikli Olarak Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Vücudumuzun %90’ının su olduğunu düşünecek olursak bu bağlamda su arıtma cihazının kalitesi oldukça önemlidir. Ürünü seçerken bulunduğunuz ilde ve bölgedeki suyun basıncına dikkat etmelisiniz. Suyun tazyikli olup olmamasına göre suyun basıncını anlayarak nasıl bir cihaz alacağınıza karar verebilirsiniz. Eğer su basıncınız düşük, yüksek katta oturuyor veya köyde ikamet ediyor iseniz pompalı (motorlu) modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

en iyi su arıtma cihazı

Cihazı seçerken hangi ülkenin malı olduğuna, filtrelerinin sağlık bakanlığı onaylı olup olmamasına da dikkat etmekte fayda vardır. Sırf fiyatına bakarak ürünü almak mantıksız olur ve daha sonra başımızı ağrıtır. Çin malı ürünler piyasada, internette oldukça fazla bulunmakta ve fiyatının uygun olmasıyla da kullanıcıların dikkati çekmektedir. Bir suyun kaliteli olması için ph değerinin en az 7 seviyesinde olması gerekmektedir.

Su arıtma cihazı alırken en az 7 aşamadan oluşmasına, suyun mineral yapısını bozmadan arıtma işlemini gerçekleştirmesine dikkat etmek gerekir. 5 filtreli ters ozmoz su arıtma cihazları saf suya yakın, ph değeri 7’ nin altında mineralden yoksun sular üretmekte ve bu sular insan sağlığı açısından daha da riskli bir hale gelmektedir. Bebeklerde ve çocuklarda gelişimleri açısından mineralli su içirilmesine ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde cihaz araştırması yaparken mineral, alkali, tatlandırıcı v.s. filtrelerinin bulunmasına özen göstermemiz gerekmektedir.

Ülkemizde servis ağının yaygın olarak bulunması da önemli bir diğer husustur. Montaj, arıza, filtre değişimi gibi birçok türden hususlarda sıkıntı yaşamamamız adına servis hizmetlerinin sorunsuz, hızlı ve en etkin çözümlerle sorunlarımızı gidermesi oldukça önemlidir.

Alacağımız cihazın pahalı olmamasına, piyasaya göre uygun fiyatta olmasına bakmak gerekir. Bu konuda araştırma yaparak cihaz seçimine dikkat etmeli, atık plastikten yapılmış ürünlerden uzak durmalıyız.

Su Arıtma Filtreleri Kullanışlı Mı? Ne İşe Yarar?

en iyi su arıtma cihazı

Düşük maliyetle alınan bu cihazlar musluk başına takılarak kullanılmaktadır. Şebeke sularını bir miktarda olsa temizlemekte ve içme suyu haline getirmektedir. Uygun fiyatı ve basit bir sünger filtresi ile çok fazla etkili olmasa da kısmen etkili bir üründür. 1-2 ay içinde kullandığınız süngerin renginin zamanla değişerek kahverengiye döndüğünü görebilirsiniz. Musluk ucu su arıtma cihazlarını piyasada uygun fiyata da çok sayıda bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi Nelerdir?

Ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen su arıtma cihazı marka ve modellerini fiyatlarıyla listeledik. İşte en popüler su arıtma cihazı tavsiyelerimizinden ilki;

Royal Green Elit Dijital Akıllı Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

Ülkemizde bir ilki gerçekleştiren firma yeşil teknoloji kullanılarak üretilmiş ve 8 filtreli olarak tasarlanmıştır. Tüm parçaları NSF, Water Quality ve FDA onaylı olup 1 yıllık hediye filtresi de bulunmaktadır. Tüm filtrelerinde organik hammadde kullanılmış ve hiçbir cihazda bulunmayan 8 adet filtresi ile kullanıcılarından tam not almış cihazdır. Mineral filtresi ile suya organik mineral ilave ederek çocuklarınız için en sağlıklı suyu üretir. Hücrelere zarar veren radikalleri de engelleyerek en ideal suyu temin etmenizi sağlar. Alkali filtresi ile suyun ph değerini en uygun seviyede ayarlayarak 8,5 ph değerine kadar suyu alkali seviyeye getirebilen bir filtredir. Detoks filtresi ile elektrik harcamadan da su içerisinde bol miktarda oksijen depolamasını sağlar. Bu filtre vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.

Özellikle bebek sahibi olanlar ve hassas hastaları olan aileler için oldukça tavsiye edilen, Türk mühendislerin geliştirmiş olduğu teknoloji ile harika tasarımda olan bir cihazdır. 8 aşamalı sistemi, dijital göstergesi, filtre uyarı sistemi, 12 litre su tankı, şık musluğu, 100 GPD Filmtec Membran, 81 ilde servis imkanları bulunmaktadır. Ayrıca 10 yıl garantili olan bir üründür. Kesinlikle vereceğiniz paraya değecek ve pişman olmadan kullanacağınız bir üründür. Kullanıcıların memnun kaldığı, çok sayıda olumlu yorum alan, gerçek suyun tadını bu su ile aldıklarını söyleyen çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Gönül rahatlığı ile bu firmayı tavsiye ederiz. (Fiyatı: 1.450,00 TL civarında)

Türk-Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

8 şeffaf ve doğal filtresi ile sudaki mineralleri tanıyan cihaz zengin ve kaliteli su temin etmektedir. Türksu Arıtma yüksek kalitede arıtılmış su elde eden tek Türk malı su arıtma cihazıdır. Sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum ile 4’lü mineral filtresi bulunan bir cihazdır. Detoks filtresi bulunmaktadır. Suyun ph değerine dikkat eden cihaz suyun asit-baz dengesini dengeleyerek sizlere mineral ve alkali bakımından en sağlıklı suyu temin etmektedir. Alkalin filtresi ile suyun ph seviyesini 8,5 e kadar yükselterek sizlere yüksek ph’ lı su içmenin tadına vardırır. 2 yıl aranti kapsamında olan ürünü isterseniz +5 yıl daha uzatabilirsiniz. En son teknoloji ile donatılarak üretilmiş cihaz son dönemlerin en iyisi ve en kalitelisidir. Türk malı olması sebebiyle servis sıkıntısı çekmeyeceğiniz olan üründe herhangi bir arıza ile karşılaşmanız durumunda da en hızlı şekilde tamirini yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazını kullananlar fiyatı, özellikleri ile çok memnun kalmış, suyun yumuşaklığı ile bir içenin bir daha içmek istediği türünden olumlu çok sayıda yorumlar almıştır. (Fiyatı: 1.050,00 TL civarında)

İhlas Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

Tüm dünyada git gide büyüyen bir sorun haline gelen su kirliliğinin tedariği konusunda içme sularının temiz olması için su arıtma cihazları kullanılmaktadır. NSF tarafından onay almış ve tüm Dünyada satışa sunulan bir firmadır. Ülkemizde her ilde bulunan servis imkanı ile kullanıcıların tüm sorunları hızlı ve etkili bir şekilde çözülmektedir. Fiyatı ile de bütçenize hitap edecek olan bir üründür. Ters ozmos filtresi ile suyu lezzetli hale getirebilen, 5 farklı filtreleme sistemi ile musluk suyunu içme suyunu dönüştürür. Sediment ön filtre ile sudaki kaba kirleri toplamaktadır. Granül Aktif Karbon Filtre, klor ve diğer gazları tutar, suyu berrak yapar. Karbon Filterisi ile suya lezzet vererek suda kötü koku oluşumunu engeller. Membran, ters ozmos sistemi ile çalışır ve sudaki tüm olumsuz unsurları ayrıştırır. (Fiyatı:1.400,00 TL civarında)

Bebek, küçük yaşta çocuk, hasta, hamile, kanser ve böbrek hastaları gibi bağışıklık sistemi dışarıdan gelecek tehlikelere karşı direk açık olan kişiler için su arıtma cihazları oldukça önemlidir. Bu cihazları alırken son derece seçici ve dikkatli olmalıyız.

En iyi, en sağlıklı, en güvenilir su arıtma cihazı hangisi, su arıtma cihazı sağlıklı mı, en iyi su arıtma cihazı, su arıtma cihazları marka, model ve fiyatları diye çok sayıda araştırma yaparak tüm marka ve modelleri ölçüm ve analiz sonuçlarına bakıp sizlere listeledik. Su arıtma cihazı tavsiye forumlarına bakarken doktorların ve uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda en iyi firmaların arıtma cihazlarını belirttik. Damacana eziyetinden kurtulup uygun fiyatlarla alacağınız su arıtma cihazı tavsiyelerimizle pişman olmadan gönül rahatlığı ile uzun süre kullanarak suyun doyumsuz lezzetini tadacaksınız.

Sizler de en iyi su arıtma cihazı tavsiye makalemizin alt tarafında yer alan yorum kısmına edindiğiniz tecrübelerden ve kullandığınız ürünlerden yola çıkarak su arıtma cihazı alacak olanlara önerilerde bulunabilir ve fikir verebilirsiniz. En iyi su arıtma cihazlarını kullanışlı, kaliteli olması veya filtrelerinin çeşitliliği gibi birçok yönden inceleyerek sizlere tanıttık. Umarız su arıtma cihazı konusunda yardımcı olmuşuzdur.

Etiketler: en iyi su arıtma cihazı, dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisi, en iyi su arıtma cihazı hangisi, su arıtma cihazı tavsiye, en iyi su arıtma cihazı tavsiye

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bununla birlikte sizler için daha iyi olduğumuzu düşünmekteyiz. Dilerseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAMDaha fazla oku ..