Taksitle Cep Telefonu Alma

2018 Taksitle Cep Telefonu Alma Yasası

Araştırmalara göre Dünya’nın yarısından fazlası en az 1 adet akıllı telefona sahip ve Dünya nüfusunun en az üçte ikisi ise bir cep telefonuna sahiptir. Ülkemiz akıllı telefon bağımlılığı alanında istatistiklere göre açık ara önde yer almaktadır ve yine ülkemizde 4 kişiden üçü, 3 yıla kalmadan telefon değiştirmektedir. Cep telefonuna bu kadar rağbetin olduğu ülkemizde BDDK tarafından 1 Şubat 2014 de yürürlüğü giren değişiklik ile kredi kartına taksitle cep telefonu alma satışı yasaklanmıştır. Taksitle telefon satışı yasaklandı ama taksitle telefon satan yer var mı? Taksitle telefon satılıyor mu? Taksitle telefon nasıl alabilirim? Taksitle telefon satan siteler hangisidir? Taksitli cep telefonu fiyatları ne kadardır? İşte kafanızı karıştıran bu gibi birçok soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Taksitle telefon satan yerler İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi iller başta olmak üzere peşinatsız ve kefilsiz olarak birçok yerde satılmaktadır.

Taksitle Cep Telefonu Alma Yolları Nelerdir ve Taksitle Telefon Nereden Alınır?

Aslında taksitle telefon alma konusunda satışın yasaklanmış olması bunun yanında birçok yöntemi de beraberinde getirmiştir. Taksitle telefon alma yasasının değişmiş olması bizi biraz daha uzun yollara götürse de hesap yine eski hesaptır. Taksitle peşinatsız ve kredi kartsız cep telefonu alma yolları ve yöntemleri;

1-Telefon Şirketlerinden Faturaya Ek İlave Yöntemi ile Taksitle Telefon Almak

Ülkemizde çoğunlukla tercih edilen yöntem şekli olup Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi telefon firmaları taksit yerine aylık faturaya ek ilave ile taksitle telefon alma yöntemi sunmaktadır. Bu yöntemi sunarken de GSM şirketleri telefonun marka, model, taahhüt süresi, tarifesine göre değişen faiz oranları uygulanmaktadır. Aylık faturalı tarifinize ek olarak taahhütlü olarak ve belirli şartlara göre hazırlanmış sözleşmeyi imzalayarak istediğiniz telefona sahip olabilirsiniz. İmzalamış olduğunuz sözleşmede belirtilen miktar belirli aralıklarda faturanıza ilave edilerek ödenecektir. Aylık ödemenizi geciktirdiğiniz takdirde faiz uygulanmaktadır. Birçok avantajlarının yanında dezavantajı da olan bu yöntem ülkemizde oldukça kullanılmaktadır. Telefonda taksit döneminin hala devam ettiği bu yöntem cep telefonun peşin fiyatına alınacak miktarının üzerinde olması sorununu bir kenara bırakıp alım gücünün zorluluğu sebebiyle birçok kişinin kullandığı yoldur.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak GSM operatörlerinin yapmış olduğu kampanyaları, dönemsel indirimleri, marka ve modellere göre fiyatların ucuzluğunu takip etmek de yararlar vardır. Ayrıca istediğiniz cep telefonunun telefon şirketlerinden peşin fiyat farklarını dikkate alarak sorup araştırmanın bütçenize katkısı olacaktır.

2- Banka Kredisi ile Cep Telefonu Satın Almak

Cep telefonunun kredi kartı ile satışının yasaklanmasıyla telefon satan mağazaların birçoğu çeşitli bankalarla anlaşarak uygun fiyatlarla cep telefonu için kredi imkânı sunan paketler hazırlatmışlardır. Düzgün kredi notuna sahipseniz kredi kartına taksit yapar gibi uygun faiz oranlarıyla bu şekilde telefon alabilirsiniz. Taksitli cep telefonu alma yöntemlerinden olan kredi ile cep telefonu satın alma mağazaların anlaşma bankalarından çok düşük faiz ile alınmakta, müşterilerine normal kredi çekip telefon almanın yüksek faizinden sizleri kurtarmaktadır.

3- Senetle Cep Telefonu Almak

Senetle beyaz eşya ve elektrikli ev aleti satan birçok kurumsal mağazalar aynı zamanda senetle cep telefonu satışı da yapmaktadır. Arçelik, Beko, Vestel, Bimeks, Mediamarket, Teknosa gibi mağazalar bulunduğunuz illerde senetle cep telefonu satışı yapmaktadır. Aynı zamanda Evkur, Mutlu Evim gibi senetle satışta isim yapmış firmalarda cep telefonu satmaktadır. 18 yaşının altında olanlara senetle mağazalardan anne ve babası olmadan telefon satışı yapılamamaktadır. Öyle elini kolunu sallayarak mağazaya girip senetle cep telefonu satın alamazsın! Bunun için belirli şartlar mevcuttur. Öncelikle şahsen ve bizzat kendiniz gidip başvuruda bulunmalısınız. Daha sonra alacağınız telefonun vade farkına bakıp toplam fiyatının size ne kadara mal olacağına bakmalısınız. Peşin fiyatı ile vade farksız dediklerine bakmadan hesaplama yapmalısınız.

Genelde yüksek fiyatlarla müşterilere ürün satmaktadır. Mağazaya gittiniz ve 18 yaşından büyüksünüz, alacağınız telefonunun vade farkı da çok yok ve fiyatı uygun ise sıra KBB kredi notunuzun değerlendirilmesine gelmiş demektir. Zamanında düzenli ödeme yapmış ve risksiz grupta yer alıyorsanız hayalini kurduğunuz telefona sahip olabilirsiniz. Bu durumun tam aksine bankalarla başınız bir dönem derde girmiş ve kredi kartında aksamalardan dolayı banka sizi riskli gruba almışsa boş yere senetle cep telefonu satan mağazalara gitmenize gerek yok. Çünkü size telefon yada başka şeylerin de senetle satışını yapmazlar.

Eskiden asker, memur, polis gibi mesleklerden olanların kefil gösterilmesi şartı vardı, şimdilerde o şart tamamen olmasa da kısmen kalktı. Çünkü senetle cep telefonu alırken kefil şartı aranmamaktadır.

4- PTT ile Anlaşmalı Cep Telefonu Satan Mağazalardan Almak

Müşterilerin kredi notunu dikkate alan bu sistem genellikle küçük il ve ilçelerdeki işletmelerde uygulanmaktadır. Genellikle ufak işletmelerde uygulanan bu yöntem işletmecinin bilgisayarında Findeks programının kurulumu ile müşterilerin kimlik numarası girilerek sorgulamanın sonucunda gerçekleşmektedir. Mağaza yetkilisi girmiş olduğu kimlik numarası ile sorgu esnasında müşterinin risk durumuna bakmakta ve eğer risksiz ise PTT ile anlaşmalı olarak cep telefonu satışı yapılmaktadır. PTT de doldurulan form ve imza suretiyle gerçekleşecek olan bu sistem müşterinin her ay PTT ile ödeme yapması ile de devam etmektedir. İşletme sahibi ise 3 gün içerisinde alınan cep telefonu ücretini PTT den almaktadır.

(Taksitle cep telefonu alma 2017)

Taksitle cep telefonu almanın kredi kartı ile yasaklanmış olmasıyla sizlere yine taksitle alacağınız birçok yöntemi sıraladık ve tek tek ele aldık. Tüm bu hususların yanında Bimeks’ in avantajlarına değinmeden geçmek istemiyorum. Kredi kartı kullanmadan 2 yıla kadar taksit seçeneği sunan Paytrust ile yapmış olduğu anlaşma ile 15.000 TL ye kadar 24 ay ödemeli kefilsiz taksit imkânı sunmaktadır. Paytrust, borç ödeme sigortasını içinde barındıran müşterilerine kefilsiz, peşinatsız ve senetsiz taksitle cep telefonu alma fırsatları sunan Bimeks’ in devrim gibi bir ödeme sistemidir. Müşterinin bankaya borçlu olmadığı, banka kredisinin etkilenmediği, evrak hazırlama yükünün olmadığı bir ödeme şeklidir. İlk önceliği KBB Kredi Notu olan bu fırsatı da mutlaka değerlendirmelisiniz. Kredi notunuz düzgün ise Bimeks’ in sizler için sunduğu telefon fırsat ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bu sistem ile güvenli alış veriş yapabilirsiniz.

Yapmış olduğum araştırmalar sonucunda bu konuda son olarak ayrıca internet üzerinden hepsiburada.com sitesinden de taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Sitenin anlaşmalı olduğu bankalar 9- 12 aya varan taksit avantajlarıyla cep telefonu alma fırsatları sunmaktadır. Ayrıca Garanti Bankasının kendi internet sitesinde “Telekomünikasyon ve cep telefonu 12 taksit” imkanı da bulunmaktadır.

Sizler için taksitle cep telefonu alma yollarını ve yöntemlerini detaylı olarak araştırıp makalemizde bu konuyu ele aldık. Bizler sizlere her konuda yardımcı olmak için varız. Makalenin yorum kısmına yorumlarınızı bırakabilir, taksitle cep telefonu konusunda aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Hangi ilde, hangi mağaza en uygun fiyatlarla taksitle kaç aya kadar cep telefon satışı yapılmakta ise sizlere o konuda yardımcı olacağız.

İlgili Diğer En İyi Tavsiyeler

Sizin Tavsiyeniz Nedir?

E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. uzmantavsiyesi.net'i kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz. TAMAM Daha fazla oku ..