Taksitle cep telefonu almanın yolları

Taksitle cep telefonu almanın yolları
16 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 90.247 kez okundu.

Taksitli Telefon Alma

Hepimizin bildiği gibi artık firmalar tarafından taksitle cep telefonu satmak yasaklandı. Gerek internet siteleri gerekse firmalar tarafından taksitle cep telefonu satışı yapılmıyor. Peki taksitle cep telefonu nasıl alınır, taksitle cep telefonu almanın yolları nelerdir? Hangi firmalar taksitle cep telefonu satışı yapıyor, bu makalemizde taksitli alışverişin yollarından bahsedeceğiz.

Taksitle cep telefonu nasıl alınır

Taksitle cep telefonu almanın engellenmesi, dar gelirli vatandaşın kredi kartını gereksiz yere kullanmasının önüne geçilmek için yapılmış bir uygulamadır. Öyleki, ihtiyacı olmadığı halde veya maddi durumu el vermediği halde kredi kartı ile cep telefonu alan birçok kişi mevcuttur. Hatta ülkemizde kredi kartı borçlarının kaynaklarının en önünde cep telefonu satışları yer almaktadır. Bu kapsamda uzman tavsiyesi olarak eğer maddi olanağınız yok ise taksitle cep telefonu almanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak aylık sabit bir geliriz var ise ve cep telefonu için her ay düzenli bir meblağ ayırabiliyorsanız, bu işin birkaç yönteminden bahsedeceğiz.

Cep telefonu faturası ile telefon almak

Popüler şebeke operatörleri taksitle cep telefonu satışına devam etmektedirler. Ancak bu satış, faturalarını düzenli olarak ödeyen, herhangi bir borcu harcı bulunmayan faturalı hat kullanan abonelerine yapılmakta. Ancak şöyle ki, firmalarda veya internette 500 liraya satılan bir cep telefonu şebeke operatörlerinde ortalama 600-700 Tl arasında alınabiliyor. Ayrıca şebeke operatörleri size 24 ay taahhüt yaparak hem konuşma paketini satıyor hemde almak istediğiniz cep telefonunu daha yüksek bir meblağda satıyor. Avantajlı yanı ise zaten aynı faturayı ödüyor iseniz, gereksiz bir konuşama veya internet paketine para ödememiş olursunuz.

 Kredi çekerek cep telefonu almak

Uygun tüketici kredilerinden faydalanarak cep telefonu alabilirsiniz. Tabi yine başka bir bankaya kredi kartına kazancınızın % 70 inden fazla borcunuzun olmaması gerekiyor. Bazı firmaların sattığı cep telefonlarının üzerinde .. bankasından … ay taksitle ibaresi yazmakta. Bu seçenekte taksitle cep telefonu alma yöntemleri arayanlara bir alternatif.

Taksitle cep telefonu satanlar

Bazı teknoloji mağazaları çeşitli yöntemlerle halen taksitle cep telefonu satışı yapmaya devam ediyor. Hediye kartları, beraberinde ürün kaydı vb. Yöntemler ile müşterilere taksit farkını yansıtarak cep telefonu satışı yapmaktalar. Teknoloji mağazalarını gezerek, güncel kampanyalarının ve taksit imkanlarının olup olmadığını araştırabilirsiniz. Mağazaların bir çoğunda taksitli satış imkanları mevcuttur.

Örneğin vatan bilgisayar Odeabank Kredi ile Tüm Ürünlerde 36 Aya Varan Vade sağlamaktadır. Bu kredi Odeabank Kredisi Aşağıdaki Mağazalarda 23-24-25 Mayıs Tarihlerinde Geçerlidir. 23 Mayıs Cuma saat 11-00 & 18:30 saatleri arasında İstanbul Topkapı ve  Bostancı, Ankara Söğütözü, Bornova, Adana Seyhan, Bursa Nilüfer mağazaların da Odeabank Yetkilileri bulunacaktır. 18:30 – 21:30 arası tüm mağazalarda Odeabank Yetkilileri bulunacaktır. Bu tarih ve saatlerde vatan bilgisayarı ziyaret ederek, taksitle cep telefonu alma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Senetle cep telefonu almak

Senetle telefon satan mağazalar ‘ın tümü taksitle cep telefonu satışı yapmaya devam etmektedir. Eskiden biliriz ki, taksitle alışveriş yapacağımız zaman, öğretmen, asker, esnaf veya sabit geliri olan birinin kefil olarak gösterilmesi gerekli idi. Ancak artık firmalar, kefil olmaksızın senet ile çeşitli taksit seçenekleri ile cep telefonu satışı yapıyorlar. Ancak bu firmaların satmış oldukları cep telefonları piyasa fiyatının çok çok üstünde. Örneğin 600 Tl. fiyatı olan bir akıllı  cep telefonunu 1100 Tl. ye almanız mümkün. Paraya ihtiyacı olan bazı kişiler ise, elden senetli taksit ile bu cihazları alarak, aldıkları anda ikinci el fiyatının biraz üstünde cep telefonculara satmakta ve paraya çevirmektedir. Örneğin piyasada 600 Tl. değeri olan 1100 Tl. parayla aldığı bir cihazı aynı gün, 500 TL. ye cep telefonculara satarak nakit sıkıntısı gidermektedir. Şiddetle bu yolu tavsiye etmesekte, acil paraya sıkıştığında, yapabileceği başka Bir şey olmayan kişiler maalesef bu yollar ile para temin etmekteler.

Puan: 0,00/5

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan

Loading...


Taksitle cep telefonu almanın yolları Adlı makalemiz hoşunuza gitti ise altta bulunan diğer ilginizi çekebilecek en iyi tavsiye önerilerimize de bakabilirsiniz.

Taksitle cep telefonu almanın yolları Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Makalemize vereceğiniz yorumlarda aşağılayıcı, hakaret, devlet büyüklerine ve dini temsilcilere hakaret vs. izin verilmemektedir.

2- Taksitle cep telefonu almanın yolları bağlantısına atacağınız yorumlarda argo(küfür) kelimelere izin verilmemektedir.

3- Makalemize yazacağınız yorumlar saygı içerisinde olmalıdır.

Aksi durumda yazacağınız yorumlar site yönetimi tarafından onaylanmayacaktır.

Taksitle cep telefonu almanın yolları Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Cenk dedi ki:

  yazılanlar birbiri ile örtüşmüyor. kredi kartı satışı dar gelirli vatandaşı korumaya yönelik diye başlayıp, vatandaşı bankaların, telefon operatörlerinin, senet ile satış yapan firmaların kucağına oturtuyor.. örneğin 1500 TL bir telefonu kredi kartı ile 12 ay eşit taksitlerle almak yerine, ayni telefonu banka, telefon operatörü, senetle satış yapan yerler ‘den 2000 TL ye almaya zorlayan bir sistem.. kaldıki kredi kartı limitleri kişilerin gelirlerine göre kontrol altında tutulabilirken, şu anda dar gelirli vatandaşları iyice batağa sürükleyen, kontrol mekanızması olmayan bir sistem oluşturulmuş durumda… tabiki bu kimin işine yarıyor, bankalara, büyük firmlara; dolayısı ile komşuda pişer bizede düşer diyen bu kararı çıkaran hükümetin…

 2. ramazan dedi ki:

  Arkadaşlar benden size bir vatandaş tavsiyesi;Eğer olanağınız var ise telefonu yurtdışı’ndan getirtin.Hem daha ucuz olduğunu göreceksiniz hem de elektronik baronları bizi az söğüşlemiş olacak…

  1. yurt dışından telefon getirilir mi dedi ki:

   ali express ile yurt dışında xperia z getirttim 3 yıl önce ve imei kayıt yaptım hala kullanıyorum, taş gibi telefon. Söylediğin çok mantıklı.

 3. dost dedi ki:

  garanti olayı olmuyor ozamanda

 4. zonguldak elden taksit telefon dedi ki:

  Zonguldakta elden taksitle telefon satan yerler var mı

Sayfa başına git