Yürüteç tavsiyesi

Yürüteç tavsiyesi
Ortalama:5 | 2 oy

Yürüteç tavsiyesi

Yürüteç almak isteyenler, yürüteç kullanmalımıyım diye soranlar, yürüteç tavsiyeleriniz, örümcek yürüteç, yürüteç marka tavsiye, bebek yürüteç tavsiyeleri arayanlar için yürüteçlerden bahsedeceğiz.  Öncelikle yürüteç kullanmak zararlımı konusuna değineceğiz.

Yürüteç kullanmak zararlı mı

Yürüteç kullanan bebeklerde vücudu daha yerçekimine karşı dik durmaya hazırlıklı olmadığından yığılarak duracağı için kifoz ya da skolyoz gibi omurga eğrilikleri görülebiliyor. Ayak yapısı daha hazır olmadan bastırıldığı için ayak deformiteleri oluşabilir. Kalça yapıları tam gelişmeden, tüm vücut ağırlığının simetrik ya da asimetrik olarak kalçalara yüklenmesi sonucu kalça problemleri oluşabilir. Bu sebeple uzman tavsiyesi olarak bebeklere yürüteçi tavsiye etmiyoruz.  Tabi seçim siz ebeveynlerin.

Çocuklar gelişirken ve serpilirken geçirdiği aşamalara kısaca değinmekte fayda görüyoruz. Bilindiği gibi çocuklar 0-4 aylık dönemde bebeklerin ayakta tutmaya çalışıldığında ayakta durma çabalarının ve istem dışı hareketlerinin sizi yanıltmaması gerektiğini belirtelim. Bu dönemde çocuk ayakta durur gibi görünse de bu gerçek bir ayakta duruş değildir.  Yedinci aya girerken çocukların ayaklarının yürümeye alıştırılması konusunda yürüteç iyi bir seçenek olabilir.

12.aya gelene kadar yürüteç çocuğun yürümeye alışması ve ayak-bacak kaslarının güçlenmesi için yürüteç kullanılabilir. 15. Aya kadar normal bir çocuğun artık yürümeye başlaması gerekir. Yürüteçle yürüme egzersizleri yaptırılan çocuklarda 12-15. Ay aralığı yürüteç kullanmadan kendi başına yürüyebileceği bir dönemdir.

5.aydan başlanarak alınan çocuklar için alınan yürüteçleri kullandırırken çocuğa dikkat etmek gerekir. Hareket halinde olan çocuğu yürütece teslim ederek güvende olduğunu düşünmeyin. Herhangi bir eşyayı çekebilir ve üzerine düşürebilir. Yürüteç kazaları sayısı da az değildir. Zira yürüteçler çoğu doktor tarafından da yürüteç tavsiye edilmemektedir.

Yürüteç kaç ayllıkken kullanılır

Yürüteç kaç aylıkken kullanılır sorusuna gelince, bilindiği gibi bebeklerin 6 aylık olmadan önce oturmalarına izin verilmemektedir. Yürüteç ve diğer adıyla örümceler için ise, bebeğin en az 6 aylık olmasının gerektiğinden bahsedilmektedir. Yürüteç kullanmak zararlıdır ancak siz yine de kullanmak istiyor iseniz, 6 aydan önce yürüteç kullanılmamalıdır.

Tavsiye edilen, çok satılan yürüteç örümcek markalarına gelince;

BABYHOPE Örümcek yürüteç:

Bu model yürüteçte yükseklik ayarı kademeli olarak arttırılabilir. Ayrıca yürüme arabası olarak da kullanılmak üzere arka itme barına sahip Babyhope istenirse sabitlenebilir. Piyasadaki satış değeri 90 TL ‘dir.

Yürüteç tavsiye Babyhop

Babyhope 206 lüks bebek yürüteci

70 TL’den alıcı bulan bu yürüteçler iyi bir denge sağlıyor. 8 adet tekerleği olan yürütecin ayarlanabilir yüksekliği  sabitleme özelliği ve yürüme arabası olarak kullanılabilme fonksiyonu var. Firması tarafında n2 yıl garantili olarak satılan bu ürün yürüteç almak isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür.

Yürüteç bebek yürüteçleri 204 müzikli stoplu

Tamamen yerli üretim olan bu yürüteçler 60 TL fiyatla satılmakta. Yürüteç tavsiyesi olarak tavsiye edebileceğimiz bu yürüteç modeli yine 8 tekerlekli sabitlenebilir yükseklik ayarı bulunan ve 2 yıl garantili olarak satılan ürünlerden biridir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bununla birlikte sizler için daha iyi olduğumuzu düşünmekteyiz. Dilerseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAMDaha fazla oku ..